[et_pb_section admin_label=”section”][et_pb_row admin_label=”row”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text admin_label=”Tekst” background_layout=”light” text_orientation=”left” text_font_size=”19″ use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]
Z mediów docierają kolejne informacje o tym, co działo się wczoraj wieczorem w Paryżu. Jedni podają bilans 60 ofiar. Inni piszą o 120. Niektóre media mówią o czterech skoordynowanych atakach w różnych częściach miasta. Inni o sześciu.

 

Ale jakie to ma znaczenie? Żadnego. Paryż został zaatakowany. Skutecznie. Od środka. Na własne życzenie.

Byłem tam raz. Rodzinnie. Z dzieckiem. Cztery, pięć lat temu. Pojechaliśmy do Disneyland’u. Hotel mieliśmy pod samym łukiem triumfalnym. Ale mieliśmy kłopot dostać się do niego, bo setki czarnoskórych, wściekłych bandziorów właśnie rozpoczęło rozpieprzanie jednej z głównych ulic miasta. Była policja, wojsko, uciekający paryżanie, turyści, latające kamenie. Piana na pyskach. Nienawiść.

To było kilka lat temu. Jeszcze nie było wojny w Syrii. Ale wojna z islamem trwała już od dawna. Jeszcze nie było wielkiej fali uchodźców, ale w Paryżu już były całe czarne, muzułmańskie dzielnice, do których nawet policja bała się wjeżdżać.

Wtedy już Francja oficjalnie była w 10% muzułmańska. Nieoficjalnie prawie w 25%. Już wtedy pojawiały się głosy, że jeżeli nic się nie zmieni, Francja przestanie być francuska w ciągu najbliższych 20-25 lat.

Kolejne lewicujące rządy Francji i starej Europy zamiast myśleć przyszłościowo, kolejnymi swoimi decyzjami pogłębiały ten kryzys. To Sarkozy, Hollande, Merkel, Tusk i cały skostniały rząd Unii Europejskiej ma dzisiaj krew na rękach.

Nigdy nie żałowałem alpinistów, którzy ginęli zdobywając Mount Everest. Nie żałowałem tych, którzy rozbijali się o budynki skacząc z nich ze spadochronem. Nie płakałem nad nurkami, schodzącymi na setki metrów, którym nie udało się wypłynąć.

Podejmowali suwerenne decyzje. Podejmowali ryzyko i ponosili tego konsekwencje. Mieli ambitne plany, ale nie wyszło.

Żałuję bardzo wszystkich niewinnych ludzi. Żałuję tych wszystkich przerażonych ofiar, ich rodzin, bliskich, przyjaciół. Żałuję tych Francuzów, którzy przeżyli, ale których życie bezpowrotnie zmieniło się od wczoraj. Ale nie żałuję Francji jako takiej, bo wykrwawia się na własne życzenie…

Cała Europa wykrwawia się już powoli na własne życzenie.

Powodów tego jest wiele. Stara Europa, idąc razem z USA po ropę i wpływy do krajów islamskich, takich jak Irak, Syria, Afganistan, Libia obaliły tamtejsze reżimy, które trzymały za mordę te wszystkie ekstremizmy. Saddam, Kadafi, Assaad – wszyscy oni mieli na swoim sumieniu straszne zbrodnie, ale te zbrodnie są niczym w zestawieniu z ogromem terroru, jakie w tych krajach przynosi system inny, niż totalny zamordyzm. I co w zamian zaproponowały tym ziemiom kraje starej Europy? Demokrację.

Demokrację, która leży w pełnej sprzeczności z naukami islamu. Trzeba być debilem, lub przebiegłym skurwysynem, żeby to ignorować. Muzułmanie akceptują jedynie prawa nadane przez samego Boga, a więc tylko te zapisane w Koranie. Wszystkie prawa ludzkie, z demokracją na czele, są więc prawami stworzonymi przez człowieka, a te muzułmanów nie dotyczą.

Francja, kiedyś kolonizator, w ramach zmycia win za swą dwustuletnią okupację całej północno zachodniej Afryki, otworzyła swoje granice dla obywateli byłych okupowanych ziem. I to był początek jej końca. Niegdyś niemal homogeniczna Francja, stała się multikulturowym tyglem pełnym napięć nacechowanych tak głębokim rozwarstwieniem i podziałami, że w sposób oczywisty prowadzącym do otwartego konfliktu.

Francja ma na swoim sumieniu bardzo wiele. I tak jak Niemcy powinny były odbudowywać całą Europę po przegranej wojnie, tak Francja winna była naprawiać wyrządzone w czasie swych kolonizacji krzywdy… ale tam, gdzie były one wyrządzane, a nie na swojej ziemi!

Pisałem już w jednym z artykułów – trzeba mieć nasrane we łbie, jak Villas, żeby brać na swoje podwórko wszystkie bezdomne psy. Taki „altruizm” kończy się skrajnym ubóstwem, banicją, czasem pogryzieniami, ale i maksymalnie osranym własnym podwórkiem. A psy, jak były biedne i bezdomne, takie są nadal.

Francja za swą bliskowschodnią politykę, ale przede wszystkim za ustępliwość w stosunku do wszelkich ekstremizmów powinna płonąć. Dla dobra całej Europy. Jako przykład tego, co nas czeka, jeżeli islam nie zostanie w końcu nazwany po imieniu. Jeżeli nie zostanie zdelegalizowany i nie trafi na tę samą półkę, co faszyzm, nazizm i komunizm.

Islam to ideologia zbrodnicza. W jego podstawach leży zwalczanie mieczem wszystkiego, co nie islamskie. W jego świątyniach, również tych europejskich, nawołuje się do zbrojnego powstania przeciwko kulturze Zachodu. Jego duchowni legitymizują każdą przemoc, każdą agresję i każdy gwałt, które skierowane są w stronę niewiernych.

Próba wsadzenia islamu w ramy demokracji jest tak samo absurdalna, jak empatyczne dywagowanie nad motywami psychopatycznego mordercy. Nie da się ważyć prędkości. Nie da się linijką mierzyć ciężaru. Nie da się islamu mierzyć standardami demokracji. To dwa światy, dwie miary, dwie nie mające ze sobą nic wspólnego jednostki.

Każdy muzułmanin pragnący żyć w Europie powinien zrzec się swojej „religii” i przyjąć bezdyskusyjnie pełnię praw i obowiązków zastanych tu na miejscu. Jakakolwiek próba powrotu do swoich starych zwyczajów, jakakolwiek manifestacja swojej przynależności religijnej powinna kończyć się więzieniem lub deportacją. Nie ma innego sposobu.

Te ataki były przerażające, ale po stokroć bardziej straszne byłyby ataki dwudziestu nożowników rozsianych po całym Paryżu. Bez wybuchów. Bez strzelania. Wmieszani w tłum, tacy jak ja i Ty. Niech każdemu uda się zabić „jedynie” pięć osób. Sto ofiar zabitych po cichu, bez konieczności przygotowania wielkiej złożonej akcji. Takie ataki są po stokroć bardziej przerażające, bo mogą się wydarzyć wszędzie tam, gdzie z meczetu popłynie rozkaz. Wystarczy wypowiedzieć świętą wojnę i wyznaczyć godzinę. A meczety są w każdym kraju Europy.

To, co się stało w Paryżu to pierwszy skutek wpuszczenia do Europy miliona imigrantów w ostatnich miesiącach. Bez kontroli. Bez pomysłu, co dalej. Pomimo ostrzeżeń wywiadów całego świata. Pomimo jawnej deklaracji ISIS, że wśród tych ludzi będą ich żołnierze.

Merkel zrobiła wszystko, żeby znaleźli się na naszych ulicach. Zrobiła to celowo, lub (w co ciężko uwierzyć) ze skrajnej głupoty. Merkel ma krew na rękach. Podobnie jak Tusk, Kopacz i François Hollande.

Wystarczy, że tylko 1% z tego miliona to radykałowie, a już na terenie Europy będziemy mieć ich 10.000! Niech tylko 1% z tych radykałów, to szaleńcy-samobójcy. Oznacza to, że teraz w miastach Europy znajduje się 100 skrajnie niebezpiecznych terrorystów.

W atakach w Paryżu wzięło udział raptem kilkanaście osób. Kolejne kilkadziesiąt właśnie szykuje się do wykonania nowych zadań. A to tylko przy założeniu, że zaledwie promil muzułmanów to zdolni do terroru szaleńcy. Statystki niestety temu przeczą.

Francja płaci krwią swoich obywateli za swój własny terroryzm, ale i za samobójcze decyzje dotyczące islamskiej migracji, którą już od dawna powinno nazywać się inwazją. Płaci, za uległość wobec ekstremizmu. Za stworzenie inkubatora dla europejskiego islamizmu i terroryzmu.

Zdychaj więc Francjo! Płoń! Dla przykładu… Może Twoja krew i Twój upadek uchroni resztę Europy przed totalną katastrofą…

…choć, jak uczy nas historia, sami ludzie nie uczą się nawet na własnych błędach.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section][et_pb_section admin_label=”Sekcja” fullwidth=”on” specialty=”off” transparent_background=”off” allow_player_pause=”off” inner_shadow=”off” parallax=”off” parallax_method=”off” padding_mobile=”off” make_fullwidth=”off” use_custom_width=”off” width_unit=”on” make_equal=”off” use_custom_gutter=”off” gutter_width=”3″][et_pb_fullwidth_image admin_label=”Obraz w pełnej szerokości” saved_tabs=”all” global_module=”697″ src=”http://niepoprawnipolitycznie.com/wp-content/uploads/2015/11/Zrzut-ekranu-2015-11-04-12.51.25.png” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” animation=”fade_in” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/et_pb_fullwidth_image][/et_pb_section][et_pb_section admin_label=”Sekcja” fullwidth=”off” specialty=”on” transparent_background=”off” allow_player_pause=”off” inner_shadow=”off” parallax=”off” parallax_method=”off” padding_mobile=”off” make_fullwidth=”off” use_custom_width=”off” width_unit=”on” make_equal=”off” use_custom_gutter=”off” gutter_width=”3″ parallax_1=”off” parallax_method_1=”off”][et_pb_column type=”1_3″][et_pb_team_member admin_label=”Bartek” name=”Bartosz Bodnar” image_url=”http://niepoprawnipolitycznie.com/wp-content/uploads/2015/11/Ja.jpg” animation=”off” background_layout=”light” header_font_size=”18″ body_font_size=”14″ use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” position=”Redaktor Bezczelny” facebook_url=”https://web.facebook.com/bartosz.bodnar.31″ saved_tabs=”all”] [/et_pb_team_member][/et_pb_column][et_pb_column type=”2_3″ specialty_columns=”2″][et_pb_row_inner admin_label=”Wiersz”][et_pb_column_inner type=”1_2″ saved_specialty_column_type=”2_3″][et_pb_text admin_label=”Tekst” background_layout=”light” text_orientation=”left” text_font_size=”14″ use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Humanista. Kapitalista. Ateista. Od lat związany z biznesem, reklamą, marketingiem i Public Relations. Entuzjasta nowych technologii i zdrowego trybu życia. Miłośnik zwierząt. Sportowiec-amator. Pragmatyk, przeciwnik kościoła katolickiego i innych sekt. Wolnościowiec.

[/et_pb_text][/et_pb_column_inner][et_pb_column_inner type=”1_2″ saved_specialty_column_type=”2_3″][et_pb_social_media_follow admin_label=”Przyciski społecznościowe” link_shape=”rounded_rectangle” background_layout=”light” url_new_window=”off” follow_button=”on”] [et_pb_social_media_follow_network social_network=”facebook” url=”https://web.facebook.com/NiepoprawniPolitycznieOfficial/?ref=bookmarks” skype_action=”call” bg_color=”#3b5998″] facebook [/et_pb_social_media_follow_network][et_pb_social_media_follow_network social_network=”twitter” url=”https://twitter.com/NiepoprawniPol” skype_action=”call” bg_color=”#00aced”] Twitter [/et_pb_social_media_follow_network] [/et_pb_social_media_follow][/et_pb_column_inner][/et_pb_row_inner][/et_pb_column][/et_pb_section][et_pb_section admin_label=”Sekcja” fullwidth=”on” specialty=”off”][et_pb_dpfullwidth_blog admin_label=”Potfolio Bartek” title=”Bartosz Bodnar – wszystkie teksty” fullwidth=”on” include_categories=”19″ show_title=”on” lightbox=”off” custom_url=”off” show_date=”on” show_excerpt=”off” arrow_placement=”on” background_layout=”light” auto=”on” auto_speed=”3000″ saved_tabs=”all”] [/et_pb_dpfullwidth_blog][/et_pb_section][et_pb_section admin_label=”Sekcja” fullwidth=”off” specialty=”off”][et_pb_row admin_label=”Wiersz”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_dpfilterable_blog admin_label=”DP Filterable Blog” fullwidth=”off” include_categories=”7,4,6″ show_title=”on” lightbox=”off” custom_url=”off” show_categories=”on” show_date=”off” show_excerpt=”off” show_more=”off” show_pagination=”off” background_layout=”light” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/et_pb_dpfilterable_blog][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

254 thoughts on “Zdychaj Francjo! Dla przykładu…

  1. Bartek Bodnar to zwyczajny prostaczek. Kapitalista ktory spedza mnistwa czasu by wypisywac zupelnie na serio i zachowujac pozory jakiegokolwiek poziomu to co pierwszy lepszy nacjozjeb potrafi wyrazic w 5 sekund wrzeszczac np jebsc arabow i jebac unię. Jestes zerem czlowieku.

   1. Mao ….wydaje mi się ,że jesteś za głupi aby pojąć powagę sytuacji w jakiej w tej chwili się znajdujemy.Przenosimy konflikt z terenów Afryki na nasz grunt .Dlaczego inne ludy muzułmańskie takie jak Arabia Sałdyjska nie przejmują tej bandy młodych zdrowych chłopów do siebie . Ciekawe ,że ciągnie ich do zgniłej Europy .Po co zastanów się. Po to aby żyć i spokojnie pracować.Czy dla socjaliu i wygodnego życia….pomyśl bo to nie boli .

   2. Żeby wyrażać takie opinie, trzeba mieć odwagę formułować je pod własnym imieniem i nazwiskiem. Mao, to od tego zbrodniarza z Azji?

   3. Jesteś „poprawny”. Jesteś „mądry”. Ale przede wszystkim jesteś czerwony. Bandyto, między innymi przez takich jak „ty” – doszło do tej tragedii. Masz krew na rękach jak „inni poprawni i mądrzy”. Odpisał „ci” NARODOWIEC (każdy NARÓD ma NARODOWCÓW). I NACJONALISTA (Francja dla Francuzów – oni tego nie zrozumieli i mają to co mają. Polska dla Polaków. Polacy dla Polski) – My jeszcze mamy szansę.

   4. Co można się spodziewać po kimś, kto się podpisuje Mao – wie Mao, myśli Mao, muzgu (jeżeli go w ogóle posiada) też ma go Mao. Czego się można spodziewać po kimś takim? Po prostu jest to Mao ważny idiota z przerostem ambicji!!!

   5. Mao najwidoczniej jest jednym przyglupem z nich! Ciekawa jestem jak zapukaja do twoich drzwi co wtedy zrobisz?!?!?!?

  2. dzisiaj w Paryżu policja rozpędziła antyislamską manifestację przy pełnym applauzie mieszkańcówjeszcze dwa dni temu mordowanych przez muzułmanów, niech rzeczywiście zdychają !

   1. Martyna! Popieram Twoje zdanie – nic dodać, nic ująć. Tekst jest wspaniale napisany!!!!
    Panie Bartoszu ma Pan całkowitą rację!!!

  3. Polacy sa zbyt prymitywnym spoleczenstwem, aby zrozumiec zachowanie Francuzow. Wy pewnie byscie wymordowali wszystkich innowiercow, cale miliony, aby miec pewnosc, ze dopadniecie 10 przestepcow. Francja stoi przed widme wojny domowej, ale ma na tyle zrownowazonych obywateli, ze poza grupka nikt nie mysli o likwidacji islamu. Muzulmanie tworza wielka spolecznosc i sa taka sama czescia Francji jak polscy robotnicy z budowy, polski kierowca ciezarowki czy polska dziwka. Nigdy nie zrozumiecie, ze oni teraz zdaja celujaco egzamin z chrzescijanstwa, wyciagaja reke do blizniego, nadstawiaja drugi policzek, ale skad wy to mozecie wiedziec, przeciez Wasz kraj dopiero setki lat po Francji przyjal chrzescijanstwo. Jestescie na nizszym etapie rozwoju, podbnie jak kraje megrebu, dlatego zawsze bedziecie pracowac za miske ryzu na zachodnie koncerny nadzorowani przez sprzedajnych politykow i skundlonych managerow.

   1. Wolę być „zacofanym” Polakiem niż martwym Francuzem.
    A co do reszty Twojego komentarza – Francuzi pokazują jedynie jak tchórzliwym i tępym narodem są. Nie ma takiej rzezi, nie ma takiej zbrodni, której mogliby MUZUŁMANIE dokonać na Francji by ten kraj się obudził i nazwał rzeczy po imieniu : ISLAM=TERROZRYZM.
    Tak więc podpisuję się pod autorem tekstu: Zdychaj Francjo skoro jesteś za głupia by się bronić. Może inne narody będą dzięki temu mądrzejsze.

   2. Strzelać bez uprzedzenia do kazdej zawaulowanej osoby. Trzeba na ich atak odpoeiedziec tak samo.

   3. Lierre – po przegranej wojnie 1870 Francuzi zrozumieli, ze nie porazka jest najgorsza, ale najgorsze rozbicie struktur panstwa I jego dziedzictwa. Dlatego rozprawili sie bezlitosnie z Komuna Paryska – taka XIX wieczna ISIS (lacznie ze skopiowanym przez ISIS pomyslem na niszczenie zabytkow w ramach zorganizowanych akcji). Francja potrzebuje nowego rzadu Thiersa, a nie Hollandow czy innych lewakow. Francja po 1870 r. zaplacila Niemcom ogromne reparacje wojenne, ale odbudowala sie gospodarczo I wyszla zwyciesko z nastepnnej wojny – zamiast pograzyc sie w krwawej, komunistycznej anarchii.

   4. Lierre kupiłeś już wazelinkę ? Nie mam nic do zwykłych francuzów, ale ty jesteś zwykłą żabojadzką kurwą!

  4. Właściwie to takiego tekstu nawet nie powinno się komentowac… Zdychaj Francjo na własne życzenie? proponuję odnieść taki tekst do ofiar Powstania Warszawskiego – Zdychaj Warszawo na włąsne życzenie… Pan Jest pragmatykiem? Raczej zwykłym… cóż lepiej nie zniżać się do pewnego poziomu.

   1. Za Powstanie Warszawskie ci, którzy wydali rozkaz do walki powinni stanąć przed plutonem egzekucyjnym.

   2. Naprawdę nie widać różnicy między bohaterską walką o wyzwolenie i prawem do samostanowienia, a lękiem przed narażeniem się lewicowej poprawności politycznej? To porównanie to potwarz dla Polaków wywiezionych przez Ruskich na sybir, przez Niemców do obozów zagłady, dla wszystkich którzy walczyli za polską wolność.

   3. Głupia kobieto. Jak możesz porównywać te wydarzenia? Polska nie wywołała wojny i nie wypuściła hitlerowców na własne życzenie i dlatego miała prawo się bronić. Francja z otwartymi rękami wpuszczała te bydlęta.

   4. Kobieto! Jesteś głupsza niż ustawa przewiduje i powinnaś sądownie żądać odszkodowania od rodziców!!!
    To samo się tyczy „sąsiadki”!

  5. Sylwio, masz rację, niektóre „pisaniny” mnie nudzą, ale Bartosz pisze z „jajem” i nie boi się konkretnych opini – i to opini, które powinny się stać „katechizmem” dla wszystkich tych nacji, które chcą przetrwać inwazję Islamu!!!
   To co oni teraz robią to jest zwykła inwazja, nazywa się to Hijra (Hidżra) – czyli zdobycie terenu wroga poprzez zasiedlenie!!!
   Zwródźcie uwagę, że „uciekinierowie” to mężczyźni w wieku poborowym (16-26 lat). Nikt mnie nie jest w stanie mnie przekonać, że „CI UCHODŹCY” uciekają zostawiając swoje rodziny!!! Czasami uciekają z terytorium oddalonego od działań wojennych o około 20000km. – gdzie sens – gdzie logika? Jacy to ucuiekinierzy??!! Większość z nich to wyszkoleni terroryści!!!!!!!!!!!!! Przecież oni płacą za przeżut do Europy po kilka tysięcy dolarów – skąd to biorą „biedni uchodźcy”???!!!
   Kościół powinien sie obudzić sie i ogłosić „Krucjatę” – może to jest jedyne wyjście…

  6. Bogdan w Listopad 17, 2015 przy 11:28 am

   Sylwio, masz rację, niektóre „pisaniny” mnie nudzą, ale Bartosz pisze z „jajem” i nie boi się konkretnych opini – i to opini, które powinny się stać „katechizmem” dla wszystkich tych nacji, które chcą przetrwać inwazję Islamu!!!
   To co oni teraz robią to jest zwykła inwazja, nazywa się to Hijra (Hidżra) – czyli zdobycie terenu wroga poprzez zasiedlenie!!!
   Zwródźcie uwagę, że „uciekinierowie” to mężczyźni w wieku poborowym (16-26 lat). Nikt mnie nie jest w stanie mnie przekonać, że „CI UCHODŹCY” uciekają zostawiając swoje rodziny!!! Czasami uciekają z terytorium oddalonego od działań wojennych o około 20000km. – gdzie sens – gdzie logika? Jacy to ucuiekinierzy??!! Większość z nich to wyszkoleni terroryści!!!!!!!!!!!!! Przecież oni płacą za przeżut do Europy po kilka tysięcy dolarów – skąd to biorą „biedni uchodźcy”???!!!
   Kościół powinien sie obudzić sie i ogłosić „Krucjatę” – może to jest jedyne wyjście…

 1. Pomodliłabym się za Francuzów, ale nie chcę obrażać ich uczuć religijnych.
  W każdym razie współczuję Francji tych nieuprzejmych aktów wandalizmu.
  Doskonały tekst.

  1. „nieuprzejmych aktów wandalizmu” – człowieku tam giną ludzie !!! Jak Ci zgwałcą matkę to też napiszesz, że ktoś „nie uszanował jej prywatności” ?

   1. Jakub, szybko wygoogluj co to jest ironia, sarkazm, przenośnia.
    Jeśli tego nie zrobisz, być może do końca życia będziesz imbecylem.
    Ethan był niezwykle miły i uprzejmy, ponieważ dał ci sygnał.
    Zaufaj mi, wiele innych osób pomyślało, że jesteś głupkiem, ale nie napisali ani słowa.

  1. Określenie 'spolegliwy’ jako synonim człowieka uległego zostało zaakceptowane przez językoznawców i stoi w SJP. Nie każdemu się to podoba, ale zostało użyte poprawnie. 🙂

   1. Tak samo, jak 'postacie/postaci’, 'orginalny/oryginalny’, etc. To ze cos zmienia swoje znaczenie/pisownie/wymowe nie znaczy ze trzeba proces zmiany aktywnie wspierac. Zostalo uzyte poprawnie? Tak. Czy to dobrze? Nie, to bardzo zle.

 2. świetny tekst, nieco smutny. Czy istnieje szansa odnalezienia go w języku angielskim, będę wdzięczna chciałm wysłać koledze z Times

 3. Bartosz Bodnar idź się lecz człowieku. Kurwa masz gówno zamiast mózgu, zero współczucia. Piszesz jakieś brednie żeby tylko pokazać się w sieci. Chłopie obyś mnie nie spotkał na ulicy bo szczękę będziesz miał składaną drutami.

   1. jak tak bardzo chcesz mu dołożyć, to go poszukaj i się sprawdź pokurczu jeden a nie zasłaniasz się przypadkiem typu przypadkowe spotkanie…. trolu malowany…. przeczytaj może kilka książek to ci się może we łbie przejaśni…

  1. a moze cos bardziej merytorycznie? Tez sie ze wszystkim nie zgadzam, ale w wiekszosci tak. Mam nadzieje ze odsiejemy to cale radykalne muslimstwo z Europy, a reszcie damy schronienie.

  2. Znając Bartka to musiałbyś być Pudzianem, żeby mu dojebać 😉 Więc może ostrożnie z tymi groźbami bo będziesz musiał się żywić kroplówką przez jakiś czas 😉

  3. Oj „naramas”, żal mi Ciebie. Ubolewam nad Tobą i Twoim móżdżkiem nie większym niż ziarnko grochu. Ale nie przejmuj się, to jest normalne u ludzi Twojego pokroju. A tym drutem obwiąż sobie swoją pustą makówkę, betonie. Nie sztuka przeczytać tekst, sztuką jest go zrozumieć. Obrażasz i obwiniasz Bartosza o brak współczucia. A nie doczytałeś się buraku że pisze on iż żałuje wszystkich niewinnych ludzi, ich rodziny i przyjaciół?

  4. Smieszny to Ty jesteś. Uważaj, żeby czasem ktoś Ci gęby nie sprał. Nasrane we łbie to mają osoby Twojego pokroju, myślące, że dobrem sie wszystko załatwi. Jak głowe będą ścinali komuś bliskiemu, pamiętaj nastaw i swoją zgodnie z przykazaniem.

  5. naramas kozaczysz a sam ukrywasz się pod nickiem to znaczy ze srasz w gacie i boisz się pokazać bo zapewne jesteś zniewieściałym chłopcem co myśli że grożąc komuś przez internet przestraszy innych?Dodam groźby są karalne więc autor bo do niego to kierujesz może ciebie zgłosić na policję tylko jak to potem rodzicom wytłumaczysz .Po za tym autor tylko potwierdza to co mówią sami Francuzi że Francja umarła ale lewacy tacy jak ty nie myślą więc co tu dużo mówić bo wszystko ignorujecie,obrażacie lub zwalacie winę na innych bo brak wam argumentów.

   1. A dlaczego ma cierpieć biedne dziecko ? – czy tylko dlatego że „tatuś” ma wyprany lewactwem mózg.
    Bardzie sprawiedliwe byłoby, gdyby to @naramas spotkał tę grupkę arabów :-] (ale może właśnie tego pedał by sobie życzył ?)

  6. „Naramas” – módl się o zdrowie, bo na rozum za późno!!!!! A jak ci się tak bardzo podoba szpital, to moż e spotkasz się ze mną???!!! Na życzenie podam ci adres!

 4. Nie pozwolę obrażać tak Francji.mieszkam tu i pracuje.place podatki itd.Francja to silny kraj i poradzi sobie z każdym atakiem terrorystycznym.kazdy wie ze na wojnach sie zarabia wiec po co ten wykład o zapraszaniu i przyjmowaniu emigrantów.to są ludzie z dawnych koloni francuskich a bylo tego troche jesli zna pan historie Francji. Z biegiem lat zjechalo kilka tysięcy nowych emigrantów z powodu rynku pracy i wysokiego socjalu.Francja powoli wygra walkę z głupimi tchorzliwymi islamistami w to nie wątpię.latwo jest zaatakować bezbronnych ludzi na ulicy.ale przypominam ze francja ma trzecia armie na świecie. Wspomina pan o czarnych.arabach gromadzących sie na ulicach palących samochody itp tak wyglądają manifestacje czarnych ludzi czy społeczeństwa arabskiego.W Polsce górnicy robia to samo. Kibice z siekierami na stadiony itp. Wiec to co pan napisal uważam za nie stosowne obraźliwe i na pewno wiele osób sie ze mną zgodzi.zobaczymy jak polska poradzi sobie z tymi dwoma tysiącami uchodźców.no i każdy syryjczyk będąc w Polsce może ściągnąć do kraju w jakim zyje rodzinę na koszt państwa i utrzymanie swoja rodzinę.dzieci.kuzynow.siostre brata itd.Wtedy proszę sie zastanowić na słowami swoimi pisząc o ludziach państwie którego sie kompletnie nie zna.lub zna z wycieczki. Wstyd .brak słów dla takiego dziennikarstwa

  1. Generalnie uważam, że bredzisz ale w jednym się z Tobą zgadzam. Zgadzam się, że Francja poradzi sobie z islamskim terroryzmem. Już całkiem niedługo Francja będzie po prostu islamska. Będzie obowiązywał Szariat. I islamscy obywatele islamskiej Francji będą żyli w szczęściu i spokoju. Nie będzie wtedy żadnego islamskiego terroryzmu bo niby po co 😉 A sposoby działania francuskiego ruchu oporu mogliśmy podziwiać w serialu „Allo, allo” więc można być pewnym, że oprócz śmiechu, nowej islamskiej władzy nic nie grozi.

   1. Twoje wnioski wyglądają na bardzo rzetelne – rozumiem że bazujesz w ocenie Francji na znajomości „Allo Allo”, na paru migawkach z polskiej telewizji i ew. na artykule opisującym Francję z perspektywy osoby która wyjechała tam na tygodniowe wakacje. Gratuluję rzetelności w budowaniu własnego światopoglądu. Zanim napiszesz na jakiś temat publicznie, warto jednak temat bardziej zrozumieć i wychynąć nosa poza własne ograniczone podwórko.

    To słabe że sam fakt sklecania zdań gramatycznie już pozwala budować popularność – bez jakiejkolwiek wiedzy, analizy, czy próby zrozumienia istoty problemu. Wbrew faktom, na fałszywych wnioskach, budując fikcyjne scenariusze.

   2. Wystarczy przeczytac „Uleglosc” Houllebecka… kazdy sie przekona jak wkrotce bedzie wygladal „szczesliwa Francja”.

  2. Górnicy protestują, podpalają swoje własne opony, a nie 1000 cudzych samochodów. Poza tym górnicy nie uważają reszty Polaków za brudnych innowierców, których się zabije w momencie zdobycia większości liczebnej.

  3. @Przemek… Francja wygrywa?!!? Joke tak?!?? Powiedz to przyjaciołom, rodzinom tych którzy zginęli w piątek!
   Tekst mądry, trochę za wulgarny ale jak tu hamować emocje. Demokracja i obrona praw człowieka nie wygrają tej wojny! Niestety nigdy nie wygrały 🙁

  4. Górnicy i kibole nie wysadzają niczego ani nikogo w powietrze. Armia jest skuteczna na polu bitwy, ale w tym wypadku poligonem staje się sam środek kraju, miasta zamieszkane przez cywilów.
   Łatwo jest walczyć z zarazkami – wystarczy zwykła dezynfekcja. Ale nawet najsilniejszy środek na nic się nie zda, jeśli zostaniesz zainfekowany.

  5. Zgadzam sie z panem panie Przemku mieszkam we Francji 25 lat i wiem ze Ten wspanialy kraj sobie poradzi a r ten pan bartosz to pisze ogromne glupoty .Widzial tylko co chcial zobaczyc jego wypowiedz jest plytka i rasistowska

  6. powiedz to 150 a napewno bedzie z 200 ofiar ze francja jest silna i jest potega. masz krew tych ludzi na rekach. ciekawe jak szybko zmienisz zdanie jak w najblizszych zamachach a beda napewno starcisz kogos bliskiego

  7. Jeżeli jeszcze potrafisz, to zacznij myśleć (choć wiem, że to dla ciebie bardzo wielki wysiłek), ale pomyśl, że spotykasz się z takim „głupim i tchurzliwym islamistą” (tak ich nazwałeś), i ten islamista wbije ci nóż tam gdzie trzeba. Co pomyślisz:
   „Allah, jego Bóg go za to nagrodzi, bo zabił niewiernego”, czy też: „Głupio umierać przez jakiegoś pojebanego tewrrorystę”!!!!
   Napisałeś, że Francja ma trzecią armię na świecie – przed II wojną światową też miała – i co z tego wyszło. Pomimo armi Polskiej i Brytyjskiej Francja padła szybciej niż olana przez „Sojuszników” Polska. I teraz da dupy jak w II Światopwej, bo nie ma woli walki po właściwej stronie!
   Jeszcze jedno: Nie porównuj górników z terrorystami, boje żeli oni ci odpuszczą, to bądź pewien, że ja nie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 5. Tak patrzę, patrzę i nie mogę się nadziwić. Masa ludzi zmienia teraz sobie profilowe na francuskie, na znak solidarności. Coś Wam, kochani, powiem. Ustawienie francuskiego profilu to dla mnie takie samo pogubienie się jak bieganie w koszulce „jestem Charlie Hebdo”, kiedy to wszyscy och och zesrali się jeżem, jakby zapominając, że wcześniej ten szmatławiec śmiał się z papieża i wtedy było wszystko dobrze. Ale jak ten sam lewacki szmatławiec obśmiał Mahometa, to przyszli muzułmanie i zrobili kipisz. Podsumowując. Najpierw lewacka tolerancja pozwala na syf, a potem cały świat szlocha, że lewacką tolerancję spotyka to, o czym było wiadomo od początku. Tu dochodzą inne kwestie.1. Połowa z „Francuzów” nazywa się Pierre Matomba lub Ahmed Lavoisier, bo mieszacie krew od kilkudziesięciu lat, 2. Od II wojny jedyne co wam dobrze idzie, to powiewanie białą flagą. W czasie słynnej Bohaterskiej Obrony Paryża padły ponoć trzy strzały – w czasie defilady ku czci Adolfa. Druga wersja mówi, że tych strzałów było ZERO. TO są te dwa JEDYNE powody, dla których macie to co macie. W Niemczech jest identycznie. Jak Herman ma walczyć, skoro sąsiedzi nazywają Ahmed i Rashid, a on sam wydaje jutro córkę za Abdula? A potem durny Michalczewski, który zebrał w łeb za dużo razy bredzi o korzyściach z mieszania się z nimi. LUDU! Ja tylko czekam aż cała Europa grzecznie PRZEPROSI Pana Orbana za bezbrzeżne CHAMSTWO i zwanie go „faszystą”, skoro sama robi TO SAMO. Orban miał na tyle JAJ i głowę na karku by wszystkim powiedzieć „MAM WAS W DUPIE” i podjąć skuteczne środki. Oni TUTAJ nie przyjdą. I nie chodzi tu wyłącznie o brak socjalu. Oni DOSKONALE wiedzą, że tu ino wilcy, śnieżna zamieć, głód i poniewierka, tudzież szable. Nie zrozumcie mnie źle, wydarzyła się tragedia. Ale tragedia, o której było wiadomo od początku. Nie stało się to w ciągu ostatnich 3 miesięcy. Jest na to przyzwolenie społeczne od II wojny. To nie jest wina RZĄDU francuskiego, a francuskiego SPOŁECZEŃSTWA. Podobnie jak w Niemczech – niemieckiego. Powtarzam, to co zdarzyło się w ostatnim kwartale nie jest ŻADNYM zaskoczeniem i szokiem w społeczeństwach, które od wielu dziesięcioleci pozwalają na „multikulti”.

  Całość w formie scenki:

  Występują: Polak, Niemiec, Francuz.

  Niemiec: Donnerwetter, źle się dzieje, musimy przyjąć uchodźców
  Polak: Wała, mamy to w dupie
  Francuz:
  Niemiec: Scheisse! Ich jest strasznie dużo! Polaki, musicie wziąć ich, taki ordnung jest!
  Polak: Wała, w dupe se ich wsadźcie, nie będziecie nam dyktować warunków!
  Niemiec i Francuz: Hej hej heeeej, ale to je ubogacanie, możecie tylko skorzystać! My od kilkudziesięciu lat mamy u nas multikulti i jest spoko!
  Polak: Nie i ch…! Nam się to nie podoba, widzimy do czego to zmierza! Polska dla Polaków!
  Niemiec i Francuz: FASZYŚCI! Orban też faszysta! Jak można zamknąć granice!
  Polak: Mamy to w dupie. Nadal.
  Niemiec: Jasna ciasna, nie damy rady. Zamykamy granice! A teraz chodź, córeczko, bo twój mąż ABDUL już czeka
  Francuz: Oj tam oj tam, multikulti jest spoko, bo….AAAAAAAAAACHH MON DIEU!! ZAMACH!! No jak mogli?! Pozwalaliśmy się im osiedlać! ZAMKNĄĆ GRANICE!

  * * *

  Polak: Od początku mieliśmy multikulti w dupie i wspieraliśmy Orbana,mimo zdrady naszego rządu
  Niemiec: Ale…
  Francuz: Ale…
  Polak: ALE-SRALE! Macie DOKŁADNIE TO, na co pozwalacie 70 lat!

  1. Ten kawał mówi za wszystko . Więc niejaki przemek nich nie pisze bzdur że ciapate przyjadą do Polski . Nie ma takiej obci widać to do dziś ,ludzie zrobią to po swojemu.

 6. Kuriozalnie głupi tekst, ilustrujący przysłowiową „mądrość” jak się coś wydarzy. Przy czym tytuł „Zdychaj Francjo” jest dodatkowo obraźliwy a nawet chamski. Autor pokazuje się tutaj jako prorok, ale już po wydarzeniu. Ponieważ mieszkam w USA od wielu lat, pamiętam jak tuż po wieżach 9/11 takich proroczych diagnoz pojawiło się tysiące. Co kolejna bardziej barwna, nieraz szokująca, chamska i fantastyczna. Cwaniactwo medialne nie zastąpi, niestety, intelektu.

  1. Pojawiły się może i pojawiły, ale USA, tak samo jak i zachodnia i północna Europa czy Kanada jest coraz bardziej islamska. Kwestia czasu kiedy przejmą władzę i wprowadzą szariat.

  2. Zgadzam sie z toba Dariusz, bardzo niski tekst. Obrazliwy wogole nie na miejscu. Do tego rasistowski, anty spoleczny i ludzki. Ludziom sie to podoba, to tylko podsyta do nienawisci i budowania jakiejs tam taniej kariery pismaka. Autor chce byc kontrowersyjny, zero faktow i logiki. Ocenia kraj i kulture w kraju w ktorym nie zyje. Malo wiesz pismaku.

   1. Myślę, że twoje określenie „tania kariera pismaka” jest tutaj najlepsza, Iwona. Ignorancja plus pragnienie zaistnienia zamiast pogłębionej analizy. Zero intelektu. Myślę, że za ten obraźliwy i naprawdę idiotyczny tytuł, pan Bartosz powinien dostać bana na wjazdy do Francji. Wesołe miasteczka są i w Polsce.

 7. Nie wiem jak się do tego odnieść. Nie wiem, czy się z tym zgadzam – muszę się z tym przespać. Jedna drobna uwaga. „A to tylko przy założeniu, że zaledwie promil muzułmanów to zdolni do terroru szaleńcy”. Promil, to dziesiąta część procenta, więc wyszłoby że mamy nie 100, ale 1000 ubranych w pasy szahida. No ale każdemu się może zdarzyć 🙂

   1. Procent jest setnom a promil tysięcznom czegóś. To promil jest dziesiontom czenściom promila jagbycóś.
    Pozdrowaśki.

 8. Nie polaryzujmy to nie Gwiezdne Wojny Świat jest trochę bardziej skomplikowany. Nie ma sensu i czasu omawiać wszystkiego ale to że nie będziemy wpuszczać uchodzców nie załatwi sprawy. Jak nie bedziemy to i Bliski Wschod generalnie się zamknie na nas. Ludzie tam nie beda jezdzili bo beda sie spotykali z agresja zwyklych mieszkancow. Z tego powiedzmy 1% zrobi sie 10% ekstremy. Myślę że włąśnie o to chodzi ISIS, żebyśmy nie wpuszczali uchodzcow. Scenariusz jest prosty:
  1. Zamykamy granice
  2. Następuję hermetyzacja Europy i Bliskiego Wschodu bo i nas przestają tam chcieć i dodatkowo zamachy(Egipt) zniechęcą do wyjazdu.
  3. Z braku środków z turystyki, (a często to podstawowe dochody) nawet silne zlaicyzowane rządy upadną a władze przejmie wiadomo kto..
  4. Dopiero się zacznie.
  Zacznijmy myśleć nie doraźnie a jak Kasparov…..

  1. A nie zauważyłeś, że nawet biura podróży nie sprzedają już wycieczek na bliski wschód? Jak ktoś jedzie, to na własną odpowiedzialność. Zobacz co spotkało rosyjskich turystów.

 9. Powodem wszystkich wojen , zamachów jest religia, w imię wiary człowiek zabija człowieka, w obronie imienia swojego boga któremu sam dał imię, w obronie swoich przekonań o tym jaki jest bóg, jak wygląda, co bóg każe, w obronie czegoś czego nikt nie widział.. Zwierzęta przynajmniej zabijają z głodu… W imię chrześcijaństwa też przelało się morze krwi..może w szkołach powinna być obowiązkowa etyka. Wojny między religiami były i bedą zawsze , to jak gra w pign ponga bombą z opóźnionym zapłonem..

 10. Rok temu będąc na wycieczce w Paryżu przewodniczka opowiadała, że na dzień dzisiejszy w szkole podstawowej na średnio 20 osobową klasę jest dwoje dzieci BIAŁYCH ! SZOK ! To co będzie za 10-15 lat ?!

  1. zgadzam sie w 100 procentach , nie wazne, czy to islam czy chrześcijanizm, zawsze od wieków wojna z powodu religii. A w Polsce, dla odmiany, w imie boga oddaje sie Rydzykowi emerytury albo batmany gwałca male dzieci i pozostaja bezkarni, tez chyba w imie boga ….. no cóz…. chyba nie mam pomyslu na naprawe tego swiata ….:(

 11. Kurwa… pierwsze i najważniejsze – Europie nie grozi wykrwawienie, bo n-krotnie więcej ludzi ginie w wyniku wypadków lub samobójstw, także spokojnie. A po drugie, jakim zgniłym skur**synem trzeba być, żeby cieszyć się ze śmierci niewinnych ludzi. Ja pierdolę, polaczkolandia, cebula, sandałki i disco-polo… i jebana BIEDA umysłu.

 12. fajnie ze masz wlasne zdanie i subiektywna opinie. A teraz maly eksperyment myslowy: jakby ten osobisty manifest wygladal gdybys byl posrednio lub bezposrednio dotkniety ta tragedia (zginalby ktos z bliskich itp)?

   1. Słuszna uwaga. Niektórzy komentujący wyrywają z kontekstu pojedyncze zdania, rozumiejąc je na swoją modłę. Przecież nie napisałeś „zdychajcie Francuzi”, tylko „zdychaj Francjo”. A to już pojęcie bardziej ogólne, które powinno się interpretować zależnie od całości tekstu.

   2. Przecież tym debilom, którzy na Ciebie szczekają mózg się przegrzał już po przeczytaniu tytułu. Tytuł liczy AŻ CZTERY słowa. A ich dwa zwoje ogarniają teksty nie dłuższe niż dwa: Trudne sprawy albo Dlaczego ja?

   3. Mam wrażenie że większość autorów tych komentarzy poprzestała na tytule nie zadając sobie trudu skupienia się na całości. Na marginesie, tej większości, sądząc po poziomie wypowiedzi przeczytanie tytułu i tak zajęło sporo czasu. Jakaś część w ogóle tytułu nie zrozumiała że o reszcie nie wspomnę. Ja widzę w nim otchłań rozpaczy ale też i rozsierdzenie. Nie jesteś jedynym widzącym nieprawidłowości funkcjonowania społeczeństw lecz jednym z niewielu, którzy te nieprawidłowości eksponują. To jest odważne lecz i trochę niebezpieczne(nie chodzi o zagrożenie życia lub zdrowia) bo czyż jesteś przekonany że potępiając jednych nie osądzasz innych bogu ducha winnych ze złem mających związek przez tak zwane ogólne(pobieżne) wessanie. Poprawniej zapewne byłoby gdybyś napisał że Kowalski pozbawił kota jedzenia dodając „Jan” jeszcze bardziej zawężył byś krąg podejrzanych.Generalnie jednak zgadzam się z Twoimi poglądami podobnie jak Ty nienawidzę jakiejkolwiek formy fanatyzmu czy to religijnego czy politycznego. Przyszło nam żyć w czasach, gdzie głupota rozpanoszyła się do poziomu trudno wyobrażalnego i raczej w stopniu nieodwracalnym. Zubożenie duchowe i moralne brnie ku przepaści ciągnąc za sobą całe rzesze „poprawnych” i „niepoprawnych” politycznie, religijnie,społecznie i pies wie kogo jeszcze. Lecz oto wyłania się następne zagadnienie. Masz rację, każdy powinien żyć w swoim środowisku i nie mieszać w środowiskach obcych mu kulturowo, lecz co ma począć biedny „Kunta kinte” gdy do domu daleko i na bilet nie starcza a jeszcze na dobitkę ON się „tutaj” nie prosił. Dostąpiłeś przywileju urodzenia się białym ( tylko indiańskie plemiona, wolny lud, mogły określać ten fakt w sensie pogardliwym) zatem masz prawo sądzić że wszędzie Ci wolno, spuścizna Hernan Cortes-ów, Francisco Pizarro-ów i wielu innych, którzy mordowali z wyjątkowym okrucieństwem w imię, również, boga lecz głównie z żądzy posiadania. A teraz puść wodze wyobrażni, sru i stajesz się murzynem (wiem że to przykre) i słyszysz na każdym kroku hej „bambus” ty „czarnuchu”lub „ciapaty” do domu, i za chwilę „polaczku co się tak opierdalasz” bierz się do roboty. Zatem Bartosz bierz się do roboty użyj swego „wielkiego pióra” by służyć większej sprawie masz szanse a ja w Ciebie wierzę

 13. Szanowny Panie Bartoszu!
  Ostro, ale sensownie i do rzeczy. Także prawdziwie. Gdy Oriana Fallaci pisała o tym samym i tak samo, jak Pan, to ją uznano za islamofobkę. Każdy kolejny dzień, każdy kolejny zamach potwierdza, że i Pan i Oriana macie rację.
  Też jestem: Sportowiec-amator. Pragmatyk, przeciwnik kościoła katolickiego i innych sekt. Wolnościowiec. 🙂
  Serdecznie pozdrawiam.

 14. Mimo tego ze artykul jest przepelniony nienawiscia, musze niestety zgodzic sie z panem w kilku punktach ale zeby tak zatytulowac swoj artykul trzeba byc kompletnym debilem w momencie gdzie tyle rodzin oplakuje to co sie wydarzylo w Paryzu…

 15. Chlopie. Nie wiem co wachales przed napisaniem tego, ale powinienes sie leczyc.
  Naucz sie odrozniac muzeumanow od terrorystow.
  Tak sam jak nie kazdy Polak to pijak i zlodziej tak samo nie kazdy muzeukanin to zojebany terrorysta.
  Owszm jestem za walka i to bezwzgledna, ale nie z Syryjczykami, Egipcjanami czy Irakijczykami tylko z terrorystami uzywajacymi religii do usprawiedliwienia swoich zbrodni.
  To co sie dzieje z islamam przypypomina chrzscijanstwo wiele wiekownfemu, kiedy z Bogiem na ustach nawracalismy niewiernych, ktorzy albo przyjeli wiare albo musieli zginac. To wypieramy bo jestesmy tacy wspaniali, a zapominamy ze kazda osoba ma w sobie instynkt pierwotny.

  Tak zgoda, nie powinnismy i nie mozemy od tak wpuszczac uchodzcow do Europy, ale jak bedziesz decydowal kto ma a kto nie ma prawa przebywac w Europie.

  Nie nawoluj do nienawisci wobec ludzi innego wyznania. Na swiecie jest miejsce dla roznych wyznan ale nie ma dla fanatyzmu i terroryzmu.

  Dlaczego atakujemy muzeumanow a boimy sie chinczykow, gdzie codzienni lqmane sa prawabczlowieka. Codzinnie tez corwz wiecej chinczykow opuszcza Chiny i jedzie w swiat. Dlaczego? A dlatego ze ich sie boimy, bo jest ich duzo, bo sa dobrze uzbrojeni, bo maja bron jadrowa i tak naprawde tzymaja nas za jaja rowniezekonomicznie.

  1. Kto to muzeoman? Ktoś, kto często chodzi po muzeach? Zanim zacznie Pan/Pani pouczać kogoś, żeby nauczył się odróżniać muzułmanów od terrorystów proszę najpierw nauczyć się poprawnie pisać to słowo 😉

   1. Jejciu, urazilem prawda i Nas katolikach? NIE bede za to przeotaszal
    A co do slowa kazdy ma sie prawo pomylic
    Mam takie samo prawo do pouczania jak i osoba ktora napidala ren tekst, ktory jest jawnym nawolywaniem do wojny religijnej.

   2. Szanowna Pani Paulino, obywatel GGG nie ma zielonego pojęcia o istnieniu polskich znaków diakrytycznych, a ponadto jego teksty to kwintesencja językowego niechlujstwa. Zatem, moim skromnym zdaniem, chyba nie warto z tak elokwentną osobą polemizować.

  2. rzecz w tym że islam sam w sobie to przepełniona nienawiścią zbrodnicza ideologia, która powinna być bezwzględnie zakazana i tępiona. Ich nie obchodzi nasza demokracja, nasze prawa, jedynie prawa koraniczne są dla nich jakimkolwiek autorytetem. KAŻDY prawdziwy muzułmanin zabije cię, jeśli obrazisz Mahometa.

  3. GGG super wypowiedz prosto i od serca. To samo mam do powiedzenia. Trzeba zawsze byc soba i czlowiekiem. Zrozumialam tresc bez problemu, chodzi o sens a nie bledy. Jak ktos nie ma argumentow to wytyka bledy w pisownii. Dzieki, pozdrawiam z Londynu

  4. Polakiem jest się z racji narodowości. Religia jest kwestią wyboru. A ta religia nawołuje otwarcie do nienawiści, więc powinna być prawnie zakazana jak każdy inny, nawołujący do nienawiści system! Dlaczego szufladka z napisem „religia” ma być nietykalna?

 16. Widzę totalną nieznajomość koranu i kultury islamu, choć po części się zgadzam. Extremalny i agresywny islam jest taką samą sektą jak radio Maryja, hitler junge, vietkong czy armia czerwona. Ten świat rządzi się innymi prawami, dla nich religia, długość szabli, orientacja, zasobność portfela nie mają znaczenia

 17. Akurat tusk miał na to wplyw jak swinia na pogode. Tylko marionetka. Winne sa usa a za wpuszczane Merkel i sarkozy i wladze Włochów Grecji i Hiszpanii

 18. Niewiele Pan wie o koranie i muzułmanach i stąd się biorą wszystkie prawicowe bojaźnie – problemy ludzi którzy nawet swojej religii nie przestrzegają a się nią zapierają. Po pierwsze koran nie jest pisany wprost – dlatego się go interpretuje a to jak dana społeczność zintrepretuje wpływa na to jak się zachowują. A ekstermiści w każdej religii istnieją – również w Pana religii.

  1. A ilu tych katolickich ekstremistów wysadziło się w powietrze?
   Jakie stanowią dla mnie zagrożenie, czy idąc obok tłumu zakochanego w sekcie rydzyka grozi mi śmierć?
   Religia mnie nie interesuje ale chcę spokojnie z dzieckiem wychodzić na spacer, iść nocą ulicą w środku miasta z żoną dzieckiem i nie martwić się, że dziecko mi zgwałcą a żonę pobiją bo nie nosi chusty na głowie

   1. Ekstremisci chrzescijanscy…… IRA, ETA itd. Tez popisywali się bombowo na ludności cywilnej !

   2. IRA atakowała żołnierzy, agentów brytyjskiej policji oraz Irlandczyków współpracujących z Brytyjczykami a nie z ludnością cywilną. Przeprowadzając zamachy bombowe w centrach brytyjskich miast ostrzegano telefonicznie więc było niewiele ofiar wśród ludzi.

   1. Czytalam bardzo uwaznie, …… jestem w bardzo pozytywnym „szoku”, moj stan…. dotyczy czesci :….” Islam to ideologia zbrodnicza „…….nie wiele osób, LUDZI na tej Ziemi zdaje sobie sprawe, ze ISLAM powinien byc zdelegalizowany i powinien trafic na te samą półkę co faszyzm, nazizm i komunizm!!!!
    Użyłam slowa „szok” , z premedytacja…..duzo rozmawiamy z mezem o sytuacji jaka miala miejsce w Paryżu, ale nie tylko, muszę napisać , że mąż i ja w pełni zgadzamy się z Panem.
    Czytalismy wszystkie komentarze, sa rozne, bo i MY jestesmy rozni. Panie Bartoszu, moze tytul jest zbyt mocny, dla wielu czytelnikow nie bardzo zrozumialy…….lecz niestety trafiony!!!
    W dzisiejszych czasach nie kazdego stac na tak oczywista prawde.
    Szacun…………..w Pana kierunku .

 19. Dobry tekst ale za mało w nim uwypuklenia powodów dla których mamy do czynienia z takim problemem.Ktoś tu chyba zupełnie zapomniał że za tym wszystkim stoją Stany Zjednoczone , które najpierw pozwoliły i finansowały Al Qaide, później ISIS, a teraz się grzecznie zawinęli i przesyłają wyrazy współczucia

  1. W tekście nie ma wielu istotnych zależności, ale to w końcu krótki wpis, a nie książka. Wspomniałem tam jedynie o rozpieprzeniu Bliskiego Wschodu przez Stany i Europę Zachodnią, ale na głębsze analizy nie było miejsca. Nie tym razem. Tu chodzi bardziej o nastawienie mieszkańców do problemu i na tym chciałem się skupić.

   1. Jestem pod wrazeniem, !!!! nie wierzylam ze w mojej OJCZYZNIE znajda sie MLODZI ,….ktorych bedzie stac na takie teksty, na taka ODWAGE….w „slowie” pisanym.

 20. Dobry artykuł, jednak rażą mnie słowa o zdychaniu jednej z kolebek europejskiej cywilizacji. A tej trzeba bronić, tam, tutaj, wszędzie gdzie jest Europa. Piętnować głupotę multi-kulti, nazywać głupich głupimi, nie dać się ponieść hasłom głoszącym o fałszywej demokracji. Tak na marginesie, aczkolwiek w temacie. Mierzi mnie jak czytam, że my też byliśmy i jesteśmy imigrantami, że też szukaliśmy i szukamy lepszego jutra. Ale zapytam: ilu z nas wysadziło się w powietrze, ilu strzelało do tłumu, ilu obcięło głowę żołnierzowi na jego własnej ziemi? Jeden przykład, a wchodzę pod stół i odszczekuję powyższe. Jednak jestem pewien, że mogę siedzieć spokojnie.

 21. Szanowny Autorze, po przeczytaniu podręcznika z serii „jak prowadzi popularnego bloga” wrzucamy kontrowersyjne bezmózgie poglądy aby gorszyć tytuałami gorszacych postów. Mam dla Ciebie radę. Wyjedź, zobacz, dotknij, potem wygłaszaj opinie. Z rodziną do Disneylandu pojechałeś zdobyć wiedzę o Islamie, o muzułmanach i „zbrodniczej ideologii” jesteś tempy ignorantem który nie ma pojęcia o czym mówi. Bezwartościowa subiektywna nie merytoryczna szmato.
  „Islam to ideologia zbrodnicza. W jego podstawach leży zwalczanie mieczem wszystkiego, co nie islamskie. W jego świątyniach, również tych europejskich, nawołuje się do zbrojnego powstania przeciwko kulturze Zachodu. Jego duchowni legitymizują każdą przemoc, każdą agresję i każdy gwałt, które skierowane są w stronę niewiernych.”

  1. Mam znajomego, który przez całe życie miał kontakt ze środowiskiem muzułmańskim. Mieszkał przez 20 lat na bliskim wschodzie, a także w zachodnich państwach europejskich w towarzystwie muzułmanów.
   I on zgadza się ze stanowiskiem autora tekstu, bo Islam jest zbrodniczą ideologią gorszą od nazizmu i tylko kompletny idiota tego nie widzi.

 22. O islamizacji Francji wypowiada się ktoś kto był raz w Paryżu. W Disneylandzie. Internet daje tyle możliwości bycia specjalistą od wszystkiego. Wspaniale!

 23. Widzę, że autorka nie była we Francji, tylko w Paryżu, który jest zdecydowanie popieprzoną enklawą popieprzeńców i slamsem europy. W innych miastach i regionach nie ma problemów, nawet w Marsylii, która ma zatrzęsienie „ciapatych”, jest normalna.
  Jednakże zdecydowanie poprawność polityczna jest zła, bo dopuszczając inne kultury do wolności i równości, zezwala im się na deptanie braterstwa i za to jeszcze płaci, bo nieroby socjal dostają niezły.
  Gadanie, że dobrze, że giną i krwawią Francuzi, to ostre przegięcie. Wśród paryżan było także sporo obcokrajowców, być może i Polaków, takie gadanie to życzenia aby osoby z naszych rodzin ginęły w imię durnych polityków, bo ktoś ich nie lubi.
  Jestem totalnie anty dla fanatyków, wszelkich fanatyków, nie tylko tych morderców, którzy wyznają kulturę śmierci i zagłady.
  Proszę najpierw pomyśleć zanim zacznie się pierdzielić niahumanistyczne farmazony.

 24. Wszystko wskazuje na to, że Francuska Policja Narodowa spotkały się tygodnie temu
  z niemiecką policją federalną BKA i niemieckim federalną służbą wywiadowczą BND,
  aby przedyskutować nadchodzące, wcześniej zaplanowane ataki terrorystyczne w Paryżu.”
  A wszystko ma na celu doprowadzić do wojny katolików chrześcijan z muzułmanami abyśmy sie
  pozabijali nawzajem i komus bedzie to na rekę bo zginą zli i dobrzy ludzie swoich narodów po obu stronach !
  Pytanie kim jest nasz prawdziwy wróg? Podpowiem tylko, że to nasz największy przyjaciel:) Rząd światowy !

 25. Mocno niemerytoryczny tekst. Autor wyraźnie myli terrorystów z wyznawcami islamu. Islam to po chrześcijaństwie – druga pod względem liczby wyznawców i jedna z najstarszych religii świata. A t.zw. „Państwo Islamskie” i samozwańczy „dżihadyści” to grupy terrorystyczne, które wykorzystują islam i wierzenia w Mahometa dla usprawiedliwienia swojej nienawiści, zbrodni i aktów zemsty za okupację terenów przez USA. Czy autorowi znane są fakty, że rządy i główne grupy muzułmanów nie uznają ww. organizacji i zdecydowanie odcinają się od ich działań ? Czy my jako chrześcijanie popieramy występki księży pedofilów, którzy po niedzielnej sumie łapią za kolana – w imię ojca i syna – swoich ministrantów? Czy cieszyliśmy się 4 lata temu, że o to nasz współwyznawca chrześcijanizmu Anders Breivik wybił 70 osób na Utoyi w imię ratowania naszej religii? Czy zrobilibyście podobnie? Ja nie . I nie każdy wyznawca islamu trzyma kałasza pod poduszką! Dajmy spokój już z takimi siejącymi wciąż nienawiść tekstami. Przestańmy niepokoić i tak wkurwionych już mocno Polaków. Skupmy się na meritum. Zgadzam się oczywiście, że prowadzona obecnie polityka międzynarodowa nie domaga. Że tak USA jak i Francja popełniła masę błędów – za co obecnie płacimy my. Czasu nie cofniemy. Francja została zaatakowana przez bezlitosnych, chorych z nienawiści ludzi, przez terrorystów. Zginęła masa niewinnych ludzi, wśród nich mogli być Polacy, mogliśmy to być my. Nie zniżajmy się proszę do poziomu oprawcy. Solidaryzujmy się z ofiarą ,okażmy swoje współczucie ale przede wszystkim swój sprzeciw. Francjo nie zdychaj więc! Podnieś się szybko z kolan i zmądrzyj.

  1. Francja wybrała już swój los i takie są jego konsekwencje. Dla twierdzących, że „islam to religia pokoju”, a terroryści to jej wypaczenie polecam zaczęcie studiowania koranu i hadisów, ze zrozumieniem, że późniejsze wersy zastępują wcześniejsze. Na początek polecam to: Robert Spencer: „Istnieją umiarkowani muzułmanie, ale nie istnieje umiarkowany islam” http://ndie.pl/robert-spencer-istnieja-umiarkowani-muzulmanie-ale-nie-istnieje-umiarkowany-islam/

   Islam od zarania był systemem prowadzenia wojny ubranym w piórka religijne. Nawet sam napisał w Mein Kampf , cytując: „Także od dzisiaj wierzę, że postępuję zgodnie z wolą wszechmocnego Stwórcy, a broniąc się przed Żydami, walczę w służbie Allaha”. (…) „… jedyną religią, jaką szanuję jest Islam, a jedynym prorokiem, którego podziwiam, prorok Mahomet.”
   (z: Mein Kampf)

   Każdy nawet „umiarkowany” islamista doskonale wie do czego dąży. Jedna religia światowa – Islam, prawo szariatu zamiast demokracji – czyli muzułmański Pokój. Umiarkowani nawet jeśli nie walczą fizycznie, to wspierają tych co to robią, bo to jest ich obowiązek. Każdy muzułmanin musi wspierać Jihad – świętą wojnę z niewiernymi. Kto przekonuje, że tak nie jest to albo jest głupcem, albo kłamcą. Takija – czyli właśnie oszukiwanie niewiernych (kuffar) co do prawdziwych celów Islamu jest szeroko przez nich stosowana. Sam Mahomet kłamał jak uczył go jego Allach i każde kłamstwo dla dobra IOslamu jest dozwolone. Nawet udawanie niewiernego, czy nie wspominając o takich błahostkach jak picie alkoholu, czy wieprzowiny. Islam to śmiertelne zło i powinien być całkowicie zakazany jak faszyzm i komunizm. I pewnego dnia będzie. Ale do tego czasu jeszcze popłynie rzeka krwi niewiernych.

   KORAN: 13:42 „Knuli już podstępy ci, którzy byli przed nimi, lecz do Allacha należy wszelka chytrość. On wie, co zyskała sobie każda dusza, i niebawem niewierni się dowiedzą, do kogo należy ostateczna siedziba!”

   KORAN: 47:4 „Kiedy więc spotkacie tych, którzy nie wierzą, to uderzcie ich mieczem po szyi; a kiedy ich całkiem rozbijecie, to mocno zaciśnijcie na nich pęta. A potem albo ich ułaskawicie, albo żądajcie okupu, aż wojna złoży swoje ciężary. Tak jest! Lecz jeśliby zechciał Allach, to Sam zemściłby się na nich, lecz On chciał doświadczyć jednych przez drugich. A co do tych, którzy zostaną zabici na drodze Boga, to On nie uczyni ich uczynków daremnymi

   Takich dokładnych wyjaśnień jak mają się sprawy są w koranie i hadisach setki. Powstaje podstawowe pytanie: jakiej części słowa „ZABIJAĆ”, wielokrotnie tam powtarzanego, obrońcy islamu nie rozumieją ??!

   Przestańcie mydlić oczy sobie i innym. Allach gardzi niewiernymi, Mahomet własnoręcznie ich ścinał setkami, a każdy muzułmanin ma robić to co jego idole. Czy mu się to podoba, czy nie. Takie jest słowo Alalacha i jego proroka Mahmeda – piss be upon him. Niech szczeźnie w piekle tak jak i idą tam jego poplecznicy. (bo każdy muzułmanin idzie do piekła wg Islamu, a dopiero później go stamtąd wyciągną, albo i nie. Bo allach przebiegły jest i jest mistrzem kłamstwa. Skąd my to znamy ??

   Zachodni Świat idzie na rzeź, a niektórzy to jeszcze się z tego cieszą. Będzie to samo co na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Niewierni zostaną starci w pył i zapłacą za swoją niewiarę, ich kościoły i inne idole zrównane z ziemią, ich kobiety zabrane, dzieci zislamizowane, a mężczyżni zostaną niewolnikami.

   Koran, sura 98, wers 6.Zaprawdę ci, spośród ludzi Księgi ( Żydzi i Chrześcijanie ), którzy nie uwierzą w islam i bałwochwalcy ( wyznający inne wiary ), będą w ogniu piekielnym przebywać na wieki. Oni są najgorsi ze stworzeń.

   Koran 5.33 Zapłatą dla tych , którzy zwalczają Allaha i jego posłańca i chcą szerzyć zepsucie na ziemi, będzie to, iż będą zabici lub ukrzyżowani, albo też obetnie się im ręce i nogi naprzemiennie, albo też zostaną wypędzeni z kraju. Oni doznają hańby na tym świecie, i straszna kara na nich czeka w życiu ostatecznym.

 26. Autor z niewiadomych powodów uznając niestety bloga za formę literacką, dał sobie prawo (które posiada) do generalizacji. Ja posiadam prawo do komentarza. Autorze – twoja krótkowzroczność ignorancja i brak przygotowania do tej wypowiedzi jest rażąca. Student dziennikarstwa lepiej przeanalizowałby sytuacje zanim dotknąłby pióra. Życzę Ci abyś zgnił w swym debilnym ograniczeniu, a jeśli Ci się gdzieś nie podoba – to nie wyjeżdżaj. Tak samo jak „wrodzy imigranci” jedziesz to jakiegoś kraju w odwiedziny i krytykujesz to co tam widzisz, bo ze swymi jebanymi bahorami nie wszedłeś do disneylandu

 27. Czytając te komentarze, mam wrażenie, ze między większością Polaków jest taka sama nienawiść do inności i ekstremizm obrony swojej prawdy jedynej, jak u wszystkich innych terrorystów.

 28. Ciekawe spostrzeżenie. Trafione w punkt. Ale jest dziś takich wiele. Jest dziś wiele ocen trafionych, bo łatwo jest napisać logiczną ocenę sytuacji. Problem niekompatybilności islamu i demokracji oraz wskazanie masowej imigracji jako ważnego powodu napięć społecznych wydają się już dziś być niemalże truizmami. Każdy zdroworozsądkowy człowiek to wie. Ale czy na pewno?

  Nie na pewno, bo jakimś cudem mówienie powyższych oczywistości jest niepopularne. Jest niemile widziane przez rządy starej UE, jak również przez dużą część liberalnej prasy. Tym samym Europa teraz będzie odpowiadać na zamachy w Paryżu z całą stanowczością – koncertami z piosenkami Lennona, hasztagami, a przede wszystkim bezwzględnymi zmianami zdjęć profilowych na FB. A szef Nato i prezydent U.S.A. pewnie wyrażą swoje mrożące krew w żyłach oburzenie i stwierdzą, że w krajach demokratycznych nie ma miejsca dla takiego zachowania. Ale nie będzie potępienia, a tym bardziej blokowania masowej imigracji. A już na pewno nie będzie zbrojnej reakcji na wypowiedzenie wojny (no bo jak inaczej nazwać wysłanie żołnierzy, którzy rozpętali regularną wojnę na ulicy?). Dlaczego?

  Prosta jest odpowiedź dlaczego dochodzi do zamachów. Prosta też wydaje się być odpowiedź dlaczego na zamachy nikt nie zareaguje. Bo państwo islamskie ma ropę i miłą chęcią się nią dzieli w promocyjnej cenie. Nawet Syria, najgorszy wróg państwa islamskiego, kupuje ropę od państwa islamskiego. Dlaczego więc oczekujemy, że Europa przestanie to robić? Nie przestanie. Tym samym nie można nie przyjąć imigrantów, a tym bardziej nie można bezpośrednio karać państwa islamskiego, bo to by zaszkodziło istotnej gałęzi gospodarki – sektorowi paliw. Nie oszukujmy się – żaden polityk w imię mszczenia swoich obywateli nie odetnie się od ok. 30 tys. baryłek ropy dziennie sprzedawanej max po 35 dolarów za baryłkę (podczas, gdy ropa jest teraz po ok. 50 dolarów za baryłkę). Dla Angeli i Hollande taka promocja jest z pewnością warta o wiele więcej, niż stu czy nawet tysiąc obywateli.

 29. używając prostackiego języka, napisałeś prawdę i ogólnie znane fakty. prostackiego, bo pełnego kolokwializmów i sam nie wiem, czy można było napisać inaczej. pozdrawiam.

  1. Niezwykle konstruktywny komentarz. Zrób mi tę przyjemność Szanowna Pani Magdo – napisz, proszę, jaka jest Twoja ocena tej sytuacji.

   1. Zapoznaj się bliżej z historią Francji,zorientuj w sytuacji na bliskim wschodzie.Dowiedz się coś więcej o islamie i wtedy bij brawo autorowi .

 30. Świetny tekst. Dokładnie przedstawiona sytuacja do jakiej doprowadzili politycy europejscy i ich poprawność polityczna. Najbardziej przerażające jest to, że w tej sytuacji cierpią zwykli ludzie, bo politycy, którzy narobili tego bałaganu są chronieni przez służby specjalne. Jak można pozwolić, żeby ktoś narzucał nam we własnym kraju swoją rację. Gdyby to ktoś z nas zaczął rzucać w policję kamienia poszedłby siedzieć od razu, a muzułmanom wolno wszystko, bić, gwałcić i mordować i jeszcze jak ktoś sięposkarży to usłyszy, że to jest zgodne z ich religią. Kiedy Europa się opamięta ? Z drugiej strony czy nie jest już za późno ?

 31. Tekst idealnie oddający i nastroje i prawdę o Europie. Biurokracja i demokracja zrobiły z nas ludzi bezbronnych. Islam wygrywa przez swoją prostą ideologię. My ją odrzucamy jest to oczywiste, ale nie można oddać jej jednego. Jest skuteczna. Tam nie ma demokracji tam jest szariat. Oni są silni naszą słabością. Oczywiście to można zmienić. Wręcz trzeba bo za chwilę będzie za późno…

 32. Bartoszu w wielu sprawach które poruszyłeś zgadzam się z Tobą ale z tym że Francja zdechnie i będzie muzułmańska to przesadziłeś.Następne wybory należą do FN i pani Marine Le Pen a myślę że nie muszę ci tłumaczyć co to oznacza.

 33. a gdyby tak napisać zdychaj Polsko dla przykładu….tam zginęla moja znajoma walnij się koleś w czerep choć na to już za pozno

  1. Francja wybrała swój cel – cel jakim jest Kalifat. W jego imię islamiści zabiją jeszcze wielu niewiernych. Islam od początku został pomyślany jako system do prowadzenia wojny. Koran to Mein Kampf w religijnym opakowaniu. Tak szkoda jest każdego człowieka, ale nie zmienia to faktu, że giną na własne życzenie. Taki obrali sobie los oddając swój dom – Francję we władanie islamu. Kiedyś historycy określą ich po społu jako głupcy prowadzeni przez innych głupców, których część była świadomymi zdrajcami. Tylko tyle i aż tyle.

   Koran 5.33 Zapłatą dla tych , którzy zwalczają Allaha i jego posłańca i chcą szerzyć zepsucie na ziemi, będzie to, iż będą zabici lub ukrzyżowani, albo też obetnie się im ręce i nogi naprzemiennie, albo też zostaną wypędzeni z kraju. Oni doznają hańby na tym świecie, i straszna kara na nich czeka w życiu ostatecznym.

  2. Może niech Pani czyta ze zrozumieniem? Nie napisał autor: „zdychaj znajomo Ady” tylko „zdychaj Francjo”. Pani znajoma znalazła się tam przypadkowo, to przykre i współczuję, bardzo źle się stało i na prawdę wszyscy nie chcą aby ktoś umierał w tak straszny sposób. Ale suma summarum Francja wypija teraz piwo, które sobie sama naważyła. Nie wie Pani, że na wojnie giną po pierwsze niewinni???

 34. Bzdury! Wyobraź sobie, że byłam w tym roku w Paryżu, nie dzień, dwa, ale dwa tygodnie. Byłam w kwietniu. Wspaniałe miasto i nie wiem dlaczego dziwnym trafem mi nie przeszkadzali ani czarni ani muzułmanie. A czas spędzałam w dzielnicach nie turystycznych, więc powinno być ich dużo. Owszem są zauważalni, ale nie narzucają się zwykłym ludziom. Nie można traktować wszystkich czarnych jak złodziei a muzułmanów jak terrorystów. Kolejną pomyłką jest mówienie, że islam jest jak faszyzm. Nie wiem czy czytałeś Koran, bo ja czytałam i w nim są tak samo durne rzeczy jak w Biblii. Problem polega tylko na tym, że oni czytają go dosłownie i źle interpretują. Tak samo było w średniowieczu z krucjatami.

  1. Byłaś w Paryżu w tym roku i to aż dwa tygodnie??? Nie jestem w stanie sobie tego wyobrazić. Ale masz rację. Mi też nie przeszkadzają Muzułmanie. Tylko ci, którzy wysadzają się w powietrze w miejscach publicznych i strzelają z broni palnej wywołują we mnie pewien dyskomfort. Ale walczę z tym. Staram się ich nie wytykać.

  2. Czytać to sobie możesz pomponika , Koran się studiuje, muzułmanie studiując go jakoś za każdym razem odczytujac „zabijajcie niewiernych” albo robią to dosłownie – radykalowie albo pomagają to robić – umiarkowani, ale wszyscy odczytują to jednoznacznie !!

 35. kolejny antyislamista sie znalazl. jak dla mnie przygarniecie bezdomnego psa jest czynem szlachetnym. ale jak widac przybywa w polsce ludzi z zanikiem serca… smutne

  1. Pies to stworzenie nieczyste wg. tej ideologii, której bronisz. Dalej broń islamizmu, a obudzisz się pewnego dnia z nożem na szyi i będziesz miał tylko 3 wybory jeśli jesteś wierzącym chrześcijaninem, lub żydem: Islam, zostanie niewiernym psem Dhimmi, który płaci grzywnę Jizya za to że pozolono mu życ, albo śmierć.

   Jeśli nie wierzysz, albo jesteś innego wyznania to 2 drogi nie masz.

   Koran Sura 7

   165 A kiedy oni zapomnieli o tym, co im przypominano, My uratowaliśmy tych, którzy odstąpili od zła, a pochwyciliśmy karą bolesną niesprawiedliwych za to, że byli bezbożnymi.

   166 A kiedy oni przekroczyli z dumą to, co im było zakazane, powiedzieliśmy im: „Bądźcie wzgardzonymi małpami!”.

   176 A gdybyśmy zechcieli, to wynieślibyśmy go przez nie; lecz on przylgnął do ziemi i poszedł za swoją namiętnością. On jest podobny do psa: jeśli się rzucisz na niego, warczy, a kiedy zostawisz go w spokoju, też warczy. Podobnie zachowują się ludzie, którzy za kłamstwo uznali Nasze znaki. Opowiedz im więc tę historię, być może, oni się zastanowią!

   177 Zły jest przykład tych ludzi, którzy za kłamstwo uznali Nasze znaki: oni dla samych siebie byli niesprawiedliwi.

   179 Stworzyliśmy dla Gehenny wielu spośród dżinnów i ludzi: oni mają serca, którymi nie pojmują; oni mają oczy, którymi nie widzą; oni mają uszy, którymi nie słyszą! Oni są podobni do bydła, a nawet jeszcze bardziej zabłąkani! Tacy są całkowicie beztroscy!

 36. Sorry ale pierdoly idioty ktory powinien – jego jezykiem – sam sie wykrwawic bo ma gowno zamiast mozgu. Mieszkajac w paryzu i majac tam rodzine od 20 lat pierdoly pierdoly i szerzenie wiecej nienawisci – jestes idiota do takiego stopnia to piszac ze az szkoda komentowac.. Idz sie upij jako na gownianego polaczka przystalo i nie pisz juz wiecej drogi autorze

  1. Adolf Hitler-Mein Kampf , cytując: „Także od dzisiaj wierzę, że postępuję zgodnie z wolą wszechmocnego Stwórcy, a broniąc się przed Żydami, walczę w służbie Allaha”. (…) „… jedyną religią, jaką szanuję jest Islam, a jedynym prorokiem, którego podziwiam, prorok Mahomet.”
   (z: Mein Kampf)

   Trochę nauki płynącego z islamu:
   – kobieta to przedstawiciel pośledniego gatunku i nie może pouczać mężczyzny, czy mówić co ona ma robić – stąd nie wolno podawać jej ręki
   – Muzułmanin nie może pierwszy pozdrowić niewiernego, no chyba, że ma w tym swój interes
   – inne symbole religijne, czy świątynie są bałwochwalstwem i powinny zostać zbeszczeszczone
   – jedynym prawem do którego trzeba się stosować jest Shariat
   – gwałty, uciskanie czy okradanie niewiernych nie są czymś złym – (no chyba, że chroni ich płącenie podatku od niewierności Jizja) , ale nawet zalecanym przez Proroka – za to nie ma kary
   – Muzułmanin może kłamać jeśli przynosi mu to korzyść. Można nawet wyprzeć się swojej wiary, jak zachodzi potrzeba. Ważne żeby w duchu wierzyć w Allaha. Stąd na początku wszyscy mówią o sobie, że są aniołkami pokoju. (Takija – oszustwo)

   Jak jest ich więcej to zaczynają narzucać swoje prawa wszystkim, bo oni są wybranymi, a resztą Allach gardzi. Niewierne małpy i bydło tak są nazywani. Takie jest słowo Allacha. Podporządkuj się i zostań jego niewolnikiem, albo giń to jest jego przesłanie pokoju.

   Koran Sura 7

   165 A kiedy oni zapomnieli o tym, co im przypominano, My uratowaliśmy tych, którzy odstąpili od zła, a pochwyciliśmy karą bolesną niesprawiedliwych za to, że byli bezbożnymi.
   166 A kiedy oni przekroczyli z dumą to, co im było zakazane, powiedzieliśmy im: „Bądźcie wzgardzonymi małpami!”.

   179 Stworzyliśmy dla Gehenny wielu spośród dżinnów i ludzi: oni mają serca, którymi nie pojmują; oni mają oczy, którymi nie widzą; oni mają uszy, którymi nie słyszą! Oni są podobni do bydła, a nawet jeszcze bardziej zabłąkani! Tacy są całkowicie beztroscy!

   Koran 5.33 Zapłatą dla tych , którzy zwalczają Allaha i jego posłańca i chcą szerzyć zepsucie na ziemi, będzie to, iż będą zabici lub ukrzyżowani, albo też obetnie się im ręce i nogi naprzemiennie, albo też zostaną wypędzeni z kraju. Oni doznają hańby na tym świecie, i straszna kara na nich czeka w życiu ostatecznym.

 37. Byczy artykuł. Pokrzepia mnie myśl, że autor nie jest odosobniony w swoich poglądach. Chociaż ilość negatywnych komentarz wskazuje że… licho nie śpi!

 38. Nie widzę zła w nakazaniu uchodźcom dostosowania się do praw panujących w kraju, w którym szukają pomocy i nowego życia. Widzę słabość demokracji w przyzwalaniu na manifestacje swojej wiary na ulicach miast. Chcę państwa świeckiego a nie kukły Jezusa i sympatyków mahometa. jestem ateistą, rasistą i nacjonalistą. Nie lubię innych ras i nie posiadam sensownego powodu. Nie lubię ich zapachu. Taki jestem i tak czuję ale nie pragnę niczyjej śmierci. Wewnętrznie ich nie lubię i wolałbym, żeby mieszkali na swoim własnym terytorium w pokoju. Każdy ma prawo wierzyć w to co mu się podoba ale nikt nie ma prawa narzucać i rządać prosząc jednocześnie o pomoc. Uchodźcy mają się uczyć i pracować tak jak my. Mają szanować życie każdego człowieka oraz przestrzegać lokalne prawo. Państwo nie powinno utrzymywać uchodźców bo mogą być wśród nich nieroby oraz bandyci, którzy nie zasługują na bezinteresowną pomoc. Powinniśmy z głową wspierać potrzebujących, uciekających i błądzących ale na sensownych warunkach. Niech dadzą coś od siebie i udowodzią, że są warci naszej pomocy. Przyzwalając na religię zawsze będą się nią zasłaniać zwyrole. Istnieją uniwersalne wartości oraz cnoty, które powinny mieć pierwszeństwo nad jakąkolwiek religią. Ludzie wierzą w Boga, który przygląda się jak stworzone przez niego osobniki homo sapiens tłuką się w jego imieniu. Islamscy radykałowie twierdzą, że ich wersja bóga ucieszy się ze śmierci innowierców. To raczej postawa psychopatycznego pojeba niż istoty, której należy się szacunek i modlitwa. Gardzę takim bogiem i nigdy nie będę traktował poważnie religijnych ludzi.

  1. Chciałabym się pod tym, co Pan napisał podpisać. Dodam jedynie, że takim poziom świadomości jaki reprezentuje Pan, ja i nam podobni to dopiero daleka przyszłość dla ludzkości; myślę, że kilkadziesiąt tysięcy jak nie milionów lat zanim ewolucja zmieni ludzkie mózgi na racjonalne, wolne od religijnego bełkotu. Długo będziemy jeszcze czekać, aż zamieszkamy w świecie racjonalnym, gdzie w centrum stanie człowiek, istota doskonała-jego własny „bóg” (bynajmniej nie mam tu na myśli bałwochwalstwa, ale wiedzę i potęgę ludzkiego umysłu). Nas-tak myślących, że nie potrzebujemy religii, boga (bogów) ani ich kukieł czy przykazań w koranach, bibliach i torach, jest mało. Za mało aby stanowić o nowym świecie bez religii i boga jakiejkolwiek religii. Człowiek dzisiejszy potrzebuje jeszcze Boga, bo bez niego zginie cywilizacja oparta mocno o tradycje religijne. Człowiek bez Boga, człowiek doskonały, który potrafił będzie panować nad swoim ciałem, emocjami, umysłem, zdusić takie prymitywne emocje jak: agresja, zazdrość, zawiść, to dopiero daleka przyszłość o ile do niej dojdzie. Na razie nie umiemy kontrolować swoich emocji, nie umiemy zatem żyć bez konfliktów, agresji, zawiści, zazdrości, bez egoizmu i innych negatywnych uczuć i emocji. Jesteśmy bardzo prymitywnym stworzeniem. Zatem coś musi to stworzenie trzymać w cuglach a jest tym czymś religia i jej prawa, tradycje, zakazy i nakazy oraz Bóg stojący na straży ich przestrzegania. Nasz kraj Polska tylko dzięki temu przetrwa, bo jesteśmy silni naszą religią. Czy człowiek w przyszłości znajdzie dla religii alternatywę i będzie równie silny jak bez niej? Być może tak będzie. O ile ludzkość dotrwa to tego punktu w przyszłości.

 39. Bardzo ciekawą notkę bio Pan ma. Humanista. Mądrzy ludzie mają to do siebie, że potrafią przemilczeć okres emocji i poczekać z radyklanymi komentarzami. Nigdy nie przyszłoby mi do głowy napisać „Zdychaj Francjo” w takim momencie, nawet jeśli miałby być to tylko tytuł artykułu na blogu.
  Proponowałbym, żeby problemy francuskie rozwiązywali Francuzi, którzy jednak mają trochę lepsze rozpoznanie swojego kraju niż Polacy. Ale do rzeczy:
  1. Francja nigdy nie była krajem homogenicznym
  2. Znacząca część muzułmanów we Francji to uchodźcy z Francji, bo Algieria była cześcią tego kraju jako departament zamorski, a nie kolonia. Potomkowie obecnych muzułmanów to synowie i wnukowie Algierczyków, którzy uciekli/zostali wygnani, bo popierali francuską administrację. Posiadali francuskie obywatelstwo i mają prawo czuć się u siebie, bardziej niż dajmy na to imigranci zarobkowi z Polski.
  3. Zdecydowana większość muzułmanów we Francji jest dobrze zintegrowana i podziela wartości Republiki. Niech Pan przyjrzy się w TV, ilu policjantów i żołnierzy ma ciemną karnację skóry, wskazującą na pochodzenie arabskie i afrykańskie. Wielu jest francuskich aktorów, sportowców (Zidane) pochodzenia arabskiego. Większość muzułmanów stara się po prostu żyć w spokoju. Trzeba to uszanować.
  4. Nie wiem o jakich deportacjach Pan pisze, bo niby dokąd deportować muzułmanów urodzonych we Francji?
  5. Co do obecnych uchodźców pełna zgoda. Proszę wziąc jednak pod uwagę fakt, iż UE jest w kryzysie. Uchodźcy dostają się do Europy poprzez Grecję, która jest praktycznie państwem upadłym. Wcześniej czy później Europa da sobie z tym radę.
  6. Wrzucanie do jednego worka muzułmanów z Afryki, Bliskiego Wschodu I Turcji jest bardzo krzywdzące. Zwłaszcza wobec Turków.
  7. To wzajemne nakręcanie się Polaków na islamofobie jest dość dziwne, biorąc pod uwagę fakt, iż w Polsce muzułmanów nie ma. A ci co są, są zintegrowani. Odrobina dystansu by się przydała. Na szczęście Polacy mają to do siebie, że lubią się masowo nakręcać, uwielbiają sentymentalizm i wszelkie tragedie. Potrwa to trochę i przejdzie. Zuważyłem to już dawno i wiem, że trzeba po prostu przeczekać grupową głupotę i radykalizm.
  8. Niech Pan zauważy, że wielu muzułmanów jutro pójdzie do pracy i spotka swoich francuskich kolegów. Takich normalnych ludzi. Chciałby Pan być na ich miejscu? Czy uważa Pan, że odpowiedzialność grupowa jest taka miła? Czy czuje się Pan odpowiedzialny za polskich emigrantów w Anglii, którzy głodzą swoje dzieci na śmierć, kradną, gwałcą i żyją na zasiłkach?
  9. Radykalizm islamski rodzi się w biedzie przedmieść. To nie tylko kwestia religijna, ale również społeczna.
  10. Terroryz, istnieje na świecie conajmniej od pocątkó XX wieku. Wcześniej miał oblicze irlandzkie, baskijskie, palestyńskie, lewackie ( Czerwone Brygady), teraz ma oblicze muzułmańskie. Minie.
  11. Trochę przedwcześnie odtrąbił Pan zagładę Francji. Zbyt emocjonalne i nieprawdziwe.
  12. Szkoda, żeby takie cenne przemyślenia jak Pan tu poczynił się zmarnowały. Niech Pan wyśle je mailem do ambasady francuskiej. Może jeszcze Pana posłuchają. Może się opamiętają i pójdą za Zbawicielem Narodów, którym jest Polska.

  1. Cieszę się, że scrollowałem tak długo, aż trafiłem na ten komentarz – wg mnie najbardziej wartościowy fragment tekstu na tej podstronie. Dziękuję Przemku za merytoryczny głos rozsądku!

   1. Panie Przemku -Brawo!!!! Rzeczywiscie warto bylo przegladnac niektore komentarze aby przeczytac Pana analize. Pozwole sobie Pana tekst skopiowac i zacytowac w odniesieniu do powyzszego artykulu dyskutowanego na FB. Pana opinia w innym komentarzu odnosnie Starego Testamentu i Koranu pokrywa sie z opinia moich znajomych, ktorzy mieli okazje zapoznac sie z ich trescia.

  2. Bardzo dziękuję panie Przemku za ten komentarz.
   Mam prawicowe poglądy, jestem przeciwny imigrantom w Polsce. Gdyby spojrzeć z boku jestem rasistą, ksenofobem, homofobem, nacjonalistą, cebulakiem. Ostatnimi dniami targają mną emocje gdy czytam o tym co stało się we Francji i reakcji na to środowisk lewicowych, zwolenników tzw.multi-kulti. Czy ci ludzie są ślepi pytam ? Już po Francji !! Artykuł, który komentujemy to dla mnie woda na młyn. A jak ostatnio obejrzałem filmik gdzie policja przy aplauzie zgromadzonej publiczności rozpędza demonstrację przeciwników islamu we Francji , to kopara mi opadła. Co z tą Francją ? A za nią cała Europa !! Do czasu aż przeczytałem Pana komentarz. Po pierwsze zrozumiałem, że sprawa nie jest taka prosta z perspektywy mieszkańca Polski. A może im tak dobrze skoro jest tylu zwolenników dotychczasowego porządku, to znaczy że jest im ok. Nie jestem tam, nie wiem. Po drugie napisał Pan że zawsze byli krajem wielokulturowym, czyli to żadna nowość. Po trzecie zaś w końcu – mają do tego święte prawo ! Niech sobie robią co chcą ! To trochę tak jak ze znajomym, który jest fajny chłop, ale widzę jak niszczą go używki i nałogi ale poza sugestią nie mogę mu czegoś narzucać czy zabraniać, bo to jego życie i ma prawo przeżyć je jak chce i potrafi. Co z tego wyniknie – czas pokaże. Najbardziej obawiam się, że gdyby islamizacja Francji czy też Niemiec się dopełniła, no to wtedy już i nas nie będzie bo zagarną Polskę zbrojnie. Ale na to nie mam wpływu i mogę tylko dbać o swoje podwórko i będę to robił. Nie zgodzę się, że terroryzm minie i poglądów swoich też nie zmieniam ale to oddzielna dyskusja. W każdym razie uspokoił mnie Pan i nie podchodzę do tego już tak emocjonalnie – niech „se” robią co chcą. I bardzo się cieszę, że mimo różnić poglądów można sobie spokojnie porozmawiać na argumenty – tam gdzie są emocje nie ma dialogu.
   Dziękuję
   Z poważaniem
   Darek Ł.

   1. Im chodziło o to, że po zamachach w Ankarze nie było takiej solidarności świata z ofiarami terroru. Poczuli się obywatelami drugiej kategorii, Ja wiem że to niewłaściwe, ale po aktach terroru w Rosji czy w Turcji świat milczy.

  3. O, wszedłem na chwilę zobaczyć, czy ktoś odpisał na mojego posta (na inne artykuły na tym blogu nie wchodzę, jak widzę strata czasu, bo nie chce mi się bic piany), a tu widzę całkiem sporą aktywność. Dziękuję.
   Wiecie, najbardziej przeraża mnie pewna obserwacja. Mam trzydzieści kilka lat. Zawsze wydawało mi się, że mam normalne poglądy. Nie ganiam gejów z siekierą po ulicach, jest mi obojętne, czy mój sąsiad jest katolikiem, muzułmaninem, czy Świadkiem Jehowy. Po prostu – spotykając się na klatce schodowej uśmiechamy się do siebie, mówimy Dzień dobry i tyle.
   Szanuję innych ludzi, bez względu na to, czy są ode mnie bogatsi, czy może żebrzą o złotówkę przed marketem. Staram się nie wartościować ludzi, myśleć, że od kogoś jestem mądrzejszy lub lepszy, bo mam droższy samochód, wykształcenie lub noszę garnitur od Pierre Cardin (nie noszę). Nie jestem zwolennikiem religii w szkole, konkordatu, ale nie piszę o duchownych, że to pedofile i czarna mafia. Dzięki temu wszystkiemu może niewiele w życiu osiągnąłem, ale mam znajomych w różnych środowiskach, w różnym wieku i z różnych klas społecznych. Mam wrażenie, że jestem lubiany, bo szanuję innych, tak jak chciałbym sam być szanowany.
   Teraz okazuje się jednak, że jestem lewakiem. Że dookoła ludzie bardzo się zradykalizowali, mają poglądy konserwatywne. W ich świecie na takie osoby jak ja nie ma miejsca. Obecnie trzeba zdecydowanie bić Araba, walić Tuska w łeb, gwizdać na Cmentarzu Powązkowskim na prezydenta, uważać, że kto nie z nami, to Żyd i lewak. Na marginesie – nie głosowałem na Platformę.
   Dawno nie miałem takiego poczucia wyobcowania ze społeczeństwa. Kiedy to się stało? Kiedy ludzie stracili swoją wrazliwość na zwykłe objawy braku kultury? Dlaczego każdy, kto bardziej chamsko wyrazi się o innych (Arabach, innej opcji politycznej) staje się bohaterem? Czemu liczą się jedynie emocje, a nie zdrowe myślenie, czemu wszyscy jątrzą tylko problemy, a nie szukają rozwiązań korzystnych dla wszystkich?
   Pozdrowienia od lewaka.

 40. Dawno nie czytałam większych BZDUR na temat islamu!!! To jest artykuł z gatunku: nie znam się, ale się wypowiem. Parafrazując autora (nie powinien się poczuć dotknięty): „trzeba mieć nasrane we łbie”, żeby wrzucać do internetu takie wytłoczyny umysłowe. I trzeba nie mieć wstydu i pokory, żeby nazywać islam „zbrodniczą ideologią”, kiedy się pochodzi z tej kulturalnej Europy, która kilkadziesiąt lat temu wypluła z siebie nazizm. Brawo my!
  Panie Przemku, dziękuję za merytoryczny komentarz w punktach. Nie będę się musiała powtarzać.

 41. Wszystkim, którzy tak chętnie cytują sury z Koranu proponuję zapoznać się ze Starym Testamentem. Jeszcze fajniesze smaczki się tam znajdzie.

 42. Wg Pana wyliczeń liczba 100 szaleńców jest bardzo niebezpieczna. Nie wpuszczajmy imigrantów. A co z turystami z krajów Arabskich? W ciągu 2 tygodni 100 takich ekstremistów może przylecieć do jednego miasta w Europie. Dla niepoznaki zakupią w sklepie AGD solidne noże. I w ciągu 1 nocy lub 1 dnia wymordują po 5 osób każdy. Mamy 500 ofiar śmiertelnych. Jaki ma Pan pomysł na zapobiegnięcie temu? Może – zamknijmy w ogóle granice. Zakażmy turystyki. Ale niech wtedy Pan zapomni o wycieczce do ich krajów. 120 ofiar śmiertelnych to o 120 za dużo – z tym się zgodzę. Ale codzienne ginie więcej osób z powodu raka płuc (od palenia papierosów) czy w wypadkach drogowych (przez kierowców, którzy jeżdżą jak szaleńcy). Dlaczego codziennie o tym Pan nie pisze. Co dzień ginie więcej osób niż w tych zamachach. I jakoś nikt nie zwala tego na złą politykę. I ten głupi tekst o tym, że jak jakiś imigrant chce się osiedlić to ma się wyrzec swojej religii. Dobre sobie. Gość skłamie, a potem za upokorzenia zrobi jeszcze gorsze rzeczy niż teraz widzimy. Nie przeczę, że jest z tym problem. Ale zamykaniem swoich granic tego nie rozwiążemy. Bo więcej szaleńców zdolnych do mordowania mamy we własnych krajach – i nie są to osoby o islamskich poglądach.

  1. Przecież te pierdoliny o tolerancji dla tych brudasow to oni sami piszą. Tłumacz z każdego języka się znajdzie więc udają Polaków „beduini” islamscy. Sram na waszego allaha a w Polsce bramę w Oświęcimiu powitalna dla was mamy jeszcze po Hitlerze Cyklon b i następni proszę

 43. „Wtedy już Francja oficjalnie była w 10% muzułmańska. Nieoficjalnie prawie w 25%.”
  Ciekaw jestem skąd pochodzą te dane. Wydaje mi się, że we Francji podczas spisu powszechnego nie wolno pytać o wyznanie. Czy się mylę?

  1. możliwe że podczas spisu się tego nie deklaruje ale równie dobrze mogą mieć ten system który mają Niemcy – każdy obywatel deklaruje swoją wiarę przez co odlicza mu się, nazwijmy to, „podatek religijny” który jest przekazywany odpowiedniej władzy religijnej i dalej rozdysponowywany na poszczególne katedry.

 44. Ile stłumionego gniewu/agresji w komentarzach – straszne 🙁 Osobiście podoba mi się tekst. Kto ma trochę wiedzy psychologicznej wie, że takie osoby ……”Nigdy nie żałowałem alpinistów, którzy ginęli zdobywając Mount Everest. Nie żałowałem tych, którzy rozbijali się o budynki skacząc z nich ze spadochronem. Nie płakałem nad nurkami, schodzącymi na setki metrów, którym nie udało się wypłynąć.
  Podejmowali suwerenne decyzje. Podejmowali ryzyko i ponosili tego konsekwencje. Mieli ambitne plany, ale nie wyszło…” — podświadomie szukają śmierci. To nie brak empatii, empatia tutaj nic nie pomoże takim ludziom to oni nie mają empatii do samych siebie. A o islamie polecam ten krótki filmik, który mówi o Koranie .
  https://www.youtube.com/watch?v=IhYBfRICwUg&feature=youtube_gdata_player Każda religia jeżeli dobrze zrozumiana i zinterpretowana nie jest niczym innym jak czystą psychologią. No ale ilu tych wierzących w różne religie wogóle rozumie w co wierzyć powinno? ilu czytało te święte teksty? Ilu zrozumiało to co czytało? ilu prawidłowo zinterpretowało? a ilu się do tego stosuje? tutaj następny przykład https://www.youtube.com/watch?v=HYXXfnrXREs – nie jestem wierząca ale znam katolików i muzułmanów którzy prawidłowo interpretują te ich święte teksty i tak żyją, to znaczy bez przemocy! oni nie są odpowiedzialni za „chore” masy ludzi, którzy zrobili ze swoich religii zupełnie coś innego do wywalenia agresji na drugiego człowieka.

 45. Panie Bartoszu – błagam, niech Pan poprosi kogoś o sprawdzanie swoich tekstów. Mówi Pan o sobie „humanista”, ale humanista umie pisać…

  1. A gdzie Pani się doszukała błędów? Może się Pani podzieli z tymi, co się nie znają i tych „błędów” nie dostrzegają, a nie wytyka Pani anonimowe „błędy” w pisaniu…

 46. NALEZALOBY WPROWADZIC JAKIS SPOSOB WERYFIKACJI IP OSOB KOMENTUJACYCH ARTYKUŁ Z TEGO WZGLEDU ZE TRESC W WIELU KOMENTARZACH JEST NIEMAL IDENTYCZNA ,WYGLADA TO BARDZIEJ NA PROPAGANDE NIZ MERYTORYCZNA DYSKUSJE.

 47. tez uważam ze bawimy się w bardzo niebezpieczną loterie, rosyjska ruletke, w ktorej ktos za nas postawil zycie i bezpieczenstwo naszych dzieci … gdybym wiedzial, ze wsrod moich 10 gosci, ktorych zaprosilem na imieniny jest jeden, ktory chcialby zrobic krzywde moim dzieciom odwolalbym impreze, a nasi swiatli „intelektualisci”, redaktorzy, dzialacze itp. nagla zaplali jakims dziwnym humianitarzymem nie baczac, ze moga za to zaplacic takze ich wlasne rodziny …

 48. okej, zgadzam się, że Francja ściągnęła na siebie wielu wyznawców skrajnych kultur, że wpuszczała wszystkich bez kontroli i po części jest to przyczyna ostatniej tragedii, ale że islam na jedną pułkę z faszyzmem? to gdzie ma wylądować chrześcijaństwo jak weźmiemy pod uwagę krucjaty? wszędzie są ekstremiści, w każdej kulturze. znowu spotykam się z generalizacją, że wszyscy islamiści to mordercy, jak tylko da się im odpowiedni rozkaz. serio??? to są odłamy radykałów, tyle muzułmanów żyje na świecie i wyznaje swoją religię, a jednocześnie stosuje się do zasad kraju i są to przykładni obywatele. koran nie nawołuje do nienawiści, religia muzułmańska ma takie same przekazy do miłowania jak w podstawach chrześcijaństwa. to odłam radykałów zabija i niszczy wszystko niemuzułmańskie. NIE WRZUCAJMY DO JEDNEGO WORKA.

  takie uogólnianie islamu prowadzi do irracjonej agresji. nasze mózgi są z natury bardzo leniwe i czasem nawet mimowolnie uogólniamy pewne sprawy, ewolucja tak uchroniła nas przed przeciążeniem poznawczym. tak jest szybciej i prościej, niekoniecznie lepiej w ogólnym rozrachunku. niekoniecznie lepiej na taką skalę z takim problemem.

  nie, nie jestem za tym, żeby wpuścić uchodźców do kraju, bo nie przewidzimy, który z nich to terrorysta.
  a po drugie, zamiast dawać uchodźcom pomocną przysłowiową rybę i zabierać ich do siebie, dajmy im wędkę. pomóżmy im zwrócić ich kraj, a jednocześnie poprawić bezpieczeństwo na świecie poprzez zniszczenie Państwa Islamskiego. leczmy przyczynę, nie objawy. zwalczajmy terroryzm, a nie ludzi, którzy przed nim uciekają.

  1. Koran i Stary Testament można porównywać. Jest jedna drobna różnica – nikt w zasadzie nie traktuje Starego Testamentu jako dosłownego źródła wiedzy i metody postępowania, a Koran prawdziwy wyznawca islamu za taki uznawać musi. Jeżeli kiedykolwiek powstałby kalifat który zostałby uznany przez wszystkich sunnitów (lub szyitów bo przez oba te odłamy naraz to raczej niemożliwe) to każdy wyznawca musi być posłuszny Kalifowi i nikomu innemu. Krótko mówiąc może se żyć jakimkolwiek kraju, lecz jeżeli Kalif wezwie do …. czegokolwiek w zasadzie to wyznawca musi być posłuszny lub stanie się niewiernym. Poprawa w krajach arabskich może, niestety zresztą, przez ustanowienie tam dyktatorów. Najlepiej w miarę oświeconych i w miarę niereligijnych.

 49. Generalnie się zgadzam – ale jest wyjątek, to tatarzy mieszkający od wieków w naszym kraju. To są wyznawcy mahometa a nigdy nie powstali przeciwko Polsce. Nigdy, ba wręcz walczyli w naszym wojsku z turkami. Ale fakt, miałem na studiach kolegę araba. Był 1988 rok i strajkowaliśmy przeciw komunie. Powiedział wtedy byśmy nie martwili się komuną a arabstwem – bo to są dopiero poje.. . Wiedział co mówi a był z Kuwejtu, czyli kraju jak na arabowo nadal w miarę. Jestem marynarzem i pływam po całym świecie. Pojedyncze osoby są albo normalne albo nie, niezależnie od kraju, ale w krajach arabskich czuję najczęściej jak w Korei PN. Dodam, że najbardziej tolerancyjnym z tych krajów (na miarę arabowa) była Syria za Assada. Kobiety można na ulicy było zobaczyć w krótkim rękawku i w spódnicy (fakt do kolan) a w sklepie kupić polską wyborową. Chrześcijanie żyli spokojnie nie płacąc dziji. Komuś to przeszkadzało.

 50. Jak dobrze że nie mam pana przed sobą. Jak czytałam pana artykuł złość i żal mnie ogarnął. Żal bo jednak panu brakuje pełnych informacji o naszej tragicznej polityce wiec pisze pan też niedokładne rzeczy, a żal że Polak pisze takie słowa. Jest mi smutno. To że teraz w Polsce macie problemy z uchodźcami nie pozwala panu nie mieć serca i życzyć zguby drugiego kraju.
  Serdecznie życzę by pan przyjechał jeszcze raz do Paryża i lepiej się poinformował.

 51. (Wers 12) Dalej nie czytam…eeehh widzial pan kiedys czarnoskorego czlowieka? Bo ja mieszkajac w Paryzu nigdy. Czy chodizlo panu o kolor brazowy ? #Nie oceniajmy ludzi po kolorze zwlaszcza jesli nie znamy nawet palety odcieni ludzkiej skory!

  1. Hanka idź ty lepiej gnoj na pole wyrzuć i kuniem zaoraj a nie na forum się wypowiadasz.
   Żal mi takich tepakow jak ty. Różnica między głupim a mądrym jest taka że mądry wie co mówi a głupi mówi co wie

 52. Drogi autorze, nie rozumiem po co to porównanie do Pani Violetty Villas ?
  Pomijając fakt że nie osiągnął Pan i pewnie nie osiągnie w swoim życiu dziesiątej części dokonań tej wybitnej artystki, pomijając że z dużym prawdopodobieństwem powodowała nią kobieca wrażliwość, być może samotność lub podeszły już wiek; należy pamiętać że żaden z tych zwierzaków nie był chociażby potencjalnie zamachowcem samobójcą.
  Nie widzę też powodu aby za wszelką cenę szokować i przejaskrawiać przekaz tytułami w stylu „Francjo płoń” bo to zamiast głosu rozsądku w debacie, wprowadza jeszcze większe zacietrzewienie i utwierdzanie się w mylnym przekonaniu, ludzi o zaopatrywaniach lewicowych.
  Co do samego toku rozumowania nie mam większych zastrzeżeń; Francja sama nawarzyła sobie tego piwa, co więcej po za współczuciem zasługuje na krytykę; chociażby dlatego że problem imigrantów, coraz częściej zaczyna dotyczyć nas wszystkich.

 53. Słowa „Zdychaj Francjo” odbierają Panu prawo nazywania siebie humanistą! Przykre jest to, że stanął Pan po stronie zła, jakiekolwiek nosiłoby ono imię.

 54. Niech pan wyjmie głowę z własnej dupy, wtedy może zobaczy pan że geopolityka jest inna niż to pana widzenie.

  BTW. Disneyland jest amerykański. Dodatkowo: trzeba osiągnąć intelektualne dno rury, żeby zabrać tam dzieci.

 55. Piszesz jakbyś nie nawiedził Francji i uni jakbyś należał do grupy prezesa uwielbiającego ojca dyrektora „Putina”Polskiej sceny.zastanów sie co piszesz nie ładnie o tobie świadczy.

  1. W Polsce nie tylko Pan Prezes jest zwolennikiem Radia Maryja, choć to i tak zbyt dosadnie powiedziane, On go po prostu nie zwalcza co wcale nie sprawia że jest jego orędownikiem.
   Co do Putina, może warto rozwinąć co masz na myśli, ciężko ogarnąć co Masz na myśli.
   Unia Europejska zaś to chory twór, który zamiast polepszyć współpracę gospodarczą między państwami, wprowadza coraz większy chaos i wpycha nas w tarapaty przez zdradziecką politykę Niemiec i ich popleczników.

 56. Panie Bodnar …
  Wiele jest racji w tym co Pan pisze ale też wiele ignorancji .
  Deklaruje się Pan jako cyt :Pragmatyk, przeciwnik kościoła katolickiego i innych sekt. Wolnościowiec”
  Jeżeli jest Pan faktycznie chociaż jednym z tych którymi się Pan określa czyli pragmatykiem to musi Pan dobrze wiedzieć że silnym fundamentem kultury Europy jest Chrześcijaństwo i czy się to Panu podoba lub nie jako przeciwnikowi Kościoła Katolickiego czy w ogóle chrześcijaństwa musi Pan też doskonale wiedzieć że bez kręgosłupa jakim jest właśnie Chrześcijaństwo Europa ginie.
  Sam pan wspomina o lewactwie które wykańcza jako pierwszą Francję -jest w tym dużo prawdy prawdy że Francja ginie bo jest tam najwięcej ateistów w całej europie i na tym gruncie Islam znajduje sobie dobrą drogę.
  Można Islamistów nazywać motłochem , dziczą ale oni znają te czułe punkty i wiedzą że społeczeństwo pozbawione najważniejszej sprawy jaka je łączy czyli wiara , wspólne idee , poczucie własnej przynależności kulturowej porostu ginie.
  Pierwsza pod topór Islamu idzie Francja , drugie będą Niemcy, Anglia czy odwrotnie to bez znaczenia liczy się fakt w tych społeczeństwach brak wiary która je spajała przez wieki prowadzi je do zagłady.
  Pana wywody z którymi na pewno większość ludzi rozsądnie myślących ludzi się zgodzi … im brakuje tego elementu najważniejszego , który czy to się podoba ateistom czy też nie scalał wszystkie narody Europy w jedną całość.
  To brak identyfikowania się Europejczyków ze wspólną wiarą , wspólnymi korzeniami wywodzącymi się z kultury Łacińskiej leży u podstaw upadku Europy .
  Jesteśmy świadkami jak umiera Europa wątpię czy cokolwiek jej pomoże bo głupota ludzi i brak logicznego myślenia sięga zenitu. To opluwanie kościoła , chrześcijaństwa toruje drogę islamowi sami islamiści tego nie uczynili tylko z pomocą głupich i łatwowiernych Europejczyków.
  To przykre ale taka jest prawda.
  Miałem się w ogóle nie odzywać nie komentować ale nie mogę , nie potrafię kiedy widzę obrazy z Niemiec, z Francji , Szwecji czy Anglii gdzie ludzie tam mieszkający żyją w permanentnym strachu , że za chwile ich jakiś byczek islamski pobije lub poderżnie gardło.
  Całą tą hecę z Islamem można podsumować jednym zdaniem:
  „Nie chcieliście wiary waszych przodków -będziecie wierzyć w Islam”
  Ja jako chrześcijanin nie życzę nikomu śmierci nawet dla przykładu bo o tym mówi dekalog. Niepotrzebnie wygłasza Pan nienawiść do Francuzów za to że popełnili błędy – najgorsze jest to że popełniają je nadal idąc wprost ku zagładzie.
  Na koniec powiem Panu tyle że nie jestem oszołomem i jestem bardzo tolerancyjny , chcę tylko Pana uczulić na to że Europa jej kultura zdobycze techniki te mroczne i te piękne ale NASZE Europejskie czasy rozkwitu myśli humanistycznych zawdzięcza mimo wszystko chrześcijaństwu prześladowanemu już od czasów rzymskich do dzisiaj.
  Tam gdzie zaczyna się walka o przeżycie tolerancja musi się kończyć i czym szybciej zrozumieją to ludzie którzy mają wpływ na to co się dzieje w Europie tym mniej krwi się poleje być może już w przyszłym roku.
  Obym się mylił – bardzo chcę się mylić wolę moją pomyłkę w osądzie sytuacji niż zagłady Europy :/ Ale fakty są bezlitosne. Taka sytuacja prowadzi do konfliktu na bardzo wielką skalę bo zderzają się dwie kultury które od wieków nie potrafiły współistnieć z prostych powodów które Pan opisał .
  dlatego bardzo Pana proszę aby nie obnosił się Pan z taką dumą że jest antykatolem czyli antychrześcijaninem -to jest podcinanie gałęzi na której sam Pan i Panu podobni siedzicie.
  Dodam jeszcze jedno Kościół katolicki nie morduje Pana, Pańskiej rodziny , nie poniża Pana żony, córek ogólnie kobiet a aternatywą dla chrześcijaństwą jeżeli w ogóle można to nazwać alternatywą jest islam czy tego pan naprawdę chce? Gdzie małe dzieci uczy się nienawiści do „niewiernych” gejów , lesbijek , do każdego kto innaczej myśli tak nawet dla pańskich pogladów na temat kościoła -te teraz jeszcze dzieciaki z zimną krwią zgwałcą pańskie kobiety i poderżną gardło jeżeli będą mieli taka fantazję.
  Jestem tym przerażony że Europa zmierza do samozagłady na własne życzenie.

  Przykre i smutne to wszystko że ginie cywilizacja na naszych oczach.

  PS przepraszam za drobne błędy ale pora dość późna

  Pozdrawiam

 57. Autorze ..humanisto.

  Niestety uważam tekst z dość niskiego lotu …ale odniosę się tylko do pierwszej części:

  „Byłem tam raz. Rodzinnie. Z dzieckiem. Cztery, pięć lat temu. Pojechaliśmy do Disneyland’u. Hotel mieliśmy pod samym łukiem triumfalnym. Ale mieliśmy kłopot dostać się do niego, bo setki czarnoskórych, wściekłych bandziorów właśnie rozpoczęło rozpieprzanie jednej z głównych ulic miasta. Była policja, wojsko, uciekający paryżanie, turyści, latające kamenie. Piana na pyskach. Nienawiść.”

  i moja odpowiedź.

  „Byłem na starówce w Warszawie kilka lat temu, piękne miejsce. Hotel w samym centrum starego miasta. Mieliśmy jednak kłopot aby przejść do zamku królewskiego bo setki białych, zakapturzonych bandziorów własnie zaczęło rozpieprzanie starówki. Leciały znaki drogowe, parę osób leżało zakrwawionych na chodniku. Wszechobecna policja w pełnym rynsztunku, konie i oddziały antyterrorystów. Latające kamienie, piana na pyskach, nienawiść. ”

  Wszystko można przedstawić w negatywnym świetle ale można chociaż nie zmyślać.

  Pozdrawiam

 58. Uwielbiam czytać takie eksperckie mądrości kogoś kto „był we Disnaylandzie”.. pardon! We Francji był! To w zupełności wystarczy za jakąkolwiek wiedzę. Poza tym to widzę, że z Ciebie chłopie prawdziwy szwajcarski scyzoryk! Golisz, pierdolisz, krawaty wiążesz i przerywasz ciążę. Nie wiem skąd to się bierze (zwłaszcza u pracowników reklamy i okolic) to poczucie, że się, kurwa, na WSZYSTKIM znają?! To bezgraniczne przekonanie, że status społeczny i jako takie obycie daje im głębię wiedzy na tematy wszelakie? Rzeczywistość, na szczęście w nieszczęściu, jest o wiele bardziej skomplikowana żeby dała się wcisnąć w umysłowe ramy kogoś kto na co dzień zajmuje się zawodowo wciskaniem kitu masom.

 59. Nasrane we lbie to TY masz Bartoszu, tytulujac swoj artykul w taki sposob (artykul, oparty na wizycie w Disneylandzie i tym co Ci doniosly ZACHODNIE media, Koranu na stowe tez nie czytales). Ale cel osiagniety: Bartosz Bodnar jest slawny, dobrze pisze, nawet w tematyce, na ktorej sie nie zna. A nie sorry, przeciez to tekst marketingowo PR-owy. Po Twoim tekscie jeszcze wiecej nienawisci nastanie w PL. Gratulacje.

  1. oj bardzo ma w głowce pokręcone. Aż wstyd że ten pisarek zestawia (swoje ?) pojęcie humanizmu z innym końcowymi cechami. Brak elementarnej wiedzy w spr. islamu. Inne spostrzerzenia prawie są ok. Polecam ksiązkę pt Dzieci Riafy autor francuski żyd ( nie syjonista ) Guy Sorman

   1. Żyd to żyd! Nie ważne czy Syjonista, czy z Hameryki czy z Księżyca. Gudłaj zostanie gudłajem. Synonimy do Żyd: złodziej, krętacz, pomysłodawca lichwy ( a wiec złodziej), jednostka agresywna i ekspansywna, podły kapitalista i twórca krwiożerczego kapitalizmu, chciwiec.

 60. Mam bardzo zbliżone do Pana zdanie i zresztą, kilka dni temu też napisałam na ten temat na swoim blogu. Być może to mało popularne zdanie, ale nie płynąc z wielką falą i lekko przystając można dojść właśnie do takich wniosków. Pozdrawiam.

 61. Nie ważne czy jest ateistą czy kimkolwiek innym. Generalnie w tej sprawie mówi „Jak jest” i trudno mu nie przyznać racji.
  Wielkie europejskie Państwa i dalej USA wraz z Rosją na tym wszystkim tylko zarabiają. I myślicie że Merkel i Hollande o tym nie wiedzą? Przecież nie od dzisiaj wiadomo że wojny i konflikty pobudzają gospodarkę.
  Uwierzcie mi, ponieważ nam zdrowy rozsądek mówi: „nie wpuszczaj mordercy do mieszkania”, portier powie: „wpuszczę go za kasę, sprzedam nóż, a jak wyjdzie to może się jeszcze podzieli”.

  Całą tą zabawę zaczęli Żydo-Amerykanie w Kuwejcie. Ruskie zarabiają na sprzedaży broni i amunicji (no bo skąd mają kałachy? z Polskiego Bumaru?), a Merkelówna – szczerze mówiąc nie wiem jaki ma interes.

  Generalnie chodzi o KASĘ, jestem przekonany jak nikt! Do tego stopnia że czeka nas wojna.
  Oczywiście Hamerykańce są bezpieczni, Putin też, Merkel spierdoli z Hollandem do UK, nas żad zostawi jak to zwykle….

  Nie bójcie się, kto ma zarobić, zarobi, a kto ma zginąć zginie. Nie można dopuścić do przeludnienia ziemi – od taka, selekcja naturalna oparta jak zwykle na ideałach i religii.

 62. Ja to wszystko wiem, to nie odkrycie Ameryki. Ludzie myślący już to przerobili w ten sposób dawno w swoich głowach. Mówimy również: „A niech zdychają. Niech ich tam mordują i gwałcą”. Także to wszytko nie jest odkryciem, każdy inteligentny człowiek mógłby coś takiego napisać, ale niektórzy już nie chcą międlić tego tematu, bo już niektórzy rzygają tęczą. Nadal jednak nie przeczytałam i w tym tekście prawdy o źródle problemu. Autor nie napisał, co jest prawdziwym zarzewiem tego wszystkiego, tego chaosu, tej biedy, tej beznadziei, tych tragedii. Czyżby strach przed pomówieniami, że wierzy w spiskową teorię dziejów? Wydaje mi się, że tak.
  Dopóki ktoś publicznie nie zacznie głosić tego, o czym ja ciągle rozmawiam z bliskimi, będziemy się wszyscy kręcić w kółko a prawdziwy sprawca zostanie nieuchwytny! Demona bowiem trzeba nazwać po imieniu, jeśli chce się go zwalczyć; każdy egzorcysta to wie. W tym przypadku nie jest inaczej. Ale ja tego demona, mimo, że nam jego imię, nie nazwę, bo nie czuję się kompetentna do jego unicestwienia.

 63. „Islam to ideologia zbrodnicza”- jakie bzdury Pan tutaj pisze. Czy jest pan moze teologiem, znawca religii ze tak odwaznie Pan to stwierdził? Radze sie najpierw poduczyc zanim sprobuje Pan wypowiedziec sie tak skrajnie na dany temat. To o czym Pan pisze to skrajna część najbardziej prymitywnych islamistów- odłamu .Tradycyjny islam dąży do nauczenia ludzi jak żyć zgodnie z wolą Bożą, podczas gdy islamizm aspiruje do stworzenia nowego porządku. Jestem pewna ze nie wie pan, żę TUrcja np jest wiodacym Panstwe świeckim-głosi, że muzułmanie mogą zyskać postęp tylko przez naśladowanie Zachodu. Islamscy reformisci glosza natomiast – „Popatrzcie, Islam jest w zasadzie zgodny z zachodnim sposobem życia. To my zgubiliśmy ślad naszych własnych osiągnięć, które Zachód wykorzystał. Teraz powinniśmy do tych osiągnięć powrócić, przyswajając je od Zachodu”.Pan wrzucil cala religie, wszystkich wyznawców tej wiary do jednego worka. Brak wiedzy bardzo obraza niektorych, prosze sie nastepnym razem douczyc….
  A co do reszty Pana wypowiedzi się niestety zgadzam.

  1. Pisze pan krytycznie o Autorze, aby się douczył, bo „tradycyjny islam dąży do nauczenia ludzi jak żyć zgodnie z wolą Bożą”. Tylko że w Islamie „wola Boża” to nie wola Jezusa, który każde nadstawić drugi policzek – lecz wola Allaha, sformułowana w następujących słowach Koranu:

   „O wy, którzy wierzycie! Nie bierzcie sobie za przyjaciół żydów i chrześcijan; oni są przyjaciółmi jedni dla drugich. A kto z was bierze ich sobie za przyjaciół, to sam jest spośród nich. Zaprawdę, Bóg nie prowadzi drogą prostą ludu niesprawiedliwych!”
   Koran 5:51

   „I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili – Prześladowanie jest gorsze niż zabicie. – I nie zwalczajcie ich przy świętym Meczecie, dopóki oni nie będą was tam zwalczać. Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich! – Taka jest odpłata niewiernym!
   Koran 2:191”

   „Wasze kobiety są dla was polem uprawnym. Przychodźcie więc na wasze pole, jak chcecie, i czyńcie pierwej coś dobrego dla samych siebie. Bójcie się Boga i wiedzcie, że się spotkacie z Nim! A ty głoś radosną wieść dla wierzących!
   Koran 2:223”

   Więc to pan niech się douczy, o jakiej „woli” i jakiego „Boga” woli tu mowa. Odsyłam do artykułu, który Panu rozjaśni te ciemności:
   http://konserwatywnie.com/5029/koran-mowi-wprost-i-zabijajcie-ich-gdziekolwiek-ich-spotkacie-islam-religia-mordu-drastyczny-film

 64. „znany i powszechny horror przesłuchań, gdzie w najgorszej pozycji stawiana jest ofiara… […] Biorąc pod uwagę następstwa psychiczne wyrzuciłbym z KK wszelkie typy kwalifikowane, czy okoliczności. Gwałt, to gwałt. Jeżeli doszło do stosunku wbrew woli jednej ze stron, mowa jest o gwałcie. I nie powinno mieć najmniejszego znaczenia, czy był alkohol, narkotyki, czy brak przytomności. Czy do buzi, czy do pupy. Czy sprawca znał ofiarę, czy to był ich pierwszy raz. Czy był to kuzyn, czy mąż. Czy gwałciła jedna osoba, czy dwadzieścia.
  Znasz to skądś? Nie rozumiem jak można dwa teksty wcześniej tak kategorycznie wypowiadać się o gwałcie po czym fruuu i w kolejnym tekście udowadniać, że Francja „ubrała za krótką spódniczkę, poszła się bawić, piła alkohol i prowokowała” więc sobie zasłużyła na „gwałt”. Ja się z takim podejściem nie zgadzam i jeśli otwieram oczy to z niedowierzania…

 65. „Jako przykład tego, co nas czeka, jeżeli islam nie zostanie w końcu nazwany po imieniu. Jeżeli nie zostanie zdelegalizowany i nie trafi na tę samą półkę, co faszyzm, nazizm i komunizm”.

  … i katolicyzm i chrzescijanstwo w ogole. Niech ta zydowska religia wroci tam skad wyszla: z nadjordanskiego barbarzynstwa.

 66. Skoro był Pan tam raz, „Rodzinnie. Z dzieckiem. Cztery, pięć lat temu”, w Disneyland, to rzeczywiście jest Pan „znawcą tematu”.

 67. Naprawdę gratuluję panu poglądu iż każdy czarny to Muzułmanin… Wydaje mi się że pan żyje w średniowieczu….
  Czarnoskórzy to również Chrześcijanie i to właśnie oni cierpią najbardziej przez takich jak pan.

 68. Nawet nie do konca wiem, co mnie tak bardzo w Pana tekscie niepokoi.. Wiem jedynie, ze niepoprawnosc polityczna nie jest zadna wartoscia sama w sobie.. Zdychaj Francjo?..Mialo byc ostro, inaczej?..To wszystko naprawde Pana przemyslenia? I ten podpis HUMANISTA? Bo retoryka i argumentacja taka troche talibska..

  1. Szanowna/y Pani/Panie (bezosobowy nick), osobiście nie napotkałem niczego niepojącego w tym tekście, choć poruszany temat jest bardzo niepokojący.
   Co zaś się tyczy wartości zawartej w niepoprawności politycznej, to moim skromnym zdaniem jest ona bardzo wartościowa, i tym większa im bardziej panoszy się sama „polityczna poprawność”, którą to ja odbieram jako rodzaj „umysłowego samookaleczenia na własne życzenie”.

  1. JO77 Nie jestem autorka tekstu ale byla prosba o przetlumaczenie wiec prosze. „Niech Pan bedzie zamknięty w swojej małości ducha, w przeciętność, za swoim murem sarkazmu i cynizmu. To takie proste! Czapki z głów !!! T Parafrazując G. Brassens (piosenkarza) „Kiedy jesteś głupi, to jestes głupi.” Ale co Pan wie o Francji ? Najwyraźniej nie dużo, bo przyjezdzasz do naszej pięknej stolicy, odwiedzić Mickey …… Co za kultura !!! Śmieszy mnie to !!! Myślę, że w głębi duszy zazdroscisz nam francuskiej!!! tak, to jest irytujące widzac zyjacych wolno ludzi; ze moga swobodnie żyć jak chcą, swobodnie mówić i myśleć. To frustrujące, prawda?! To zazdrość, to pogłębia niechęć ……. nie bede stygmatyzowac wyobrażeń o Polsce i Polakach. Ja nie robie amalgamow, nie robie wulgarnych i tanich krytyk. Jestem polskiego pochodzenia i kiedy czytam takie wypowiedzi to mam jedno do powiedzenia: wstyd byc takim polakiem jak Pan” Mieszkam we Francji tak jak i Carolina, jest mi raz dobrze, raz zle tak jak milionom ludzi na swiecie. Nie jestem rasistka, ale co nie znaczy ze sie zgadzam na terroyzm.

 69. Nie trzeba być wierzącym, żeby krzewić nietolerancje, a za tym nienawiść. Smutno mi, że wykształcony człowiek odbiera przeciętnym ludziom humanizm, że nie widzi różnicy pomiędzy skrajnym islamistą a zwykłą przeciętną osobą wyznającą islam. Szkoda, że osoba niewierząca, wikła się w sidła religijnej i kulturowej nietoleracji i krzewi tak niebezpieczny podział na my i oni. Wydawało mi się, że to głównie religie odbieraja nam prawo do bycia soba, bycia innym a widzę, że to mocno zakorzeniona istota kulturowa, a nie sama religia. I tu ma Pan rację, kultura odciska na nas ogromne piętno szczególnie jeśli nie wychowujemy się w państwie wielokulturowym. Nawet jeśli napisałby Pan ten artykuł po francusku, szybko bym zgadła z jakiej części świata Pan pochodzi i to jest smutne.

 70. Popieram Cię Bartosz w pełnym rozmiarze, mam takie same poglądy jak Ty, Francję zniszczą muzułmanie a nas katolicyzm lub inna sekta, w sumie na jedno wychodzi.
  Jestem przeciwny migracji z afryki aż do stanu rasizmu.
  Pozdrawiam Sowa.
  Nie mogę się przedstawić więc zostawiam ksywkę.

 71. To że Europę niszczy Islam wszyscy wiemy. Ale chociaż zagorzałym katolikiem nie jestem to absurdem jest porównywać obie wiary. A co do Francuzów to niestety historia pokazała jakim są tchurzliwym narodem. Winko i dupeczki, tyle im trzeba. Ilość narodowców na manifestacji przyrównał bym do liczebności ich ruchu oporu z 2WŚ. Na obłudę zakrawa również stwierdzenie że powinnismy się solidaryzować z Europą w temacie tego burego bydła tak jak kraje starej Unii z nami. Ja się pytam czy budowa przez Merkel rurociągu z Ruskimi to solidaryzowanie się z Polską, albo grabienie nas przez 1000 lat ? Lub nawoływanie przez premiera UK jawnie do nienawiści wobec naszych ciężko pracujących obywateli na wyspach ! Trzeba zacząć się ukaładać wkońcu ze wschodem a nie wypinać dupę na najlepszy rynek zbytu wlasnych towarów !

 72. Takich stronek nie dojebków którzy tylko próbują zwrócić na siebie uwagę jest setki …
  STARY NUMER
  – Nie katolik
  -drwiący z kazdej religii
  – mający swoje zdanie
  – dziwne i inne poglądy
  Napisać medialne durne hasło (zdychaj francjo) nudny po 3 zdaniach artykuł i czeka łoś na sukces medialny
  Porażka … był raz we francji w disneylendzie i jest znawcą teorii zamachów we francji i wydaje „inteligentne ” opinie…
  Każdy w tym kraju chce być znany i kazdemu się wydaje że jest inteligentny inny niż wszyscy ,
  weż się do roboty człowieku …
  pozdrawiam

 73. A czegóż to, Szanowna Pani, my Polacy mielibyśmy Francuzom zazdrościć ?

  Szaleństwa laicyzacji doprowadzonej do granic absurdu, przejawiającego się choćby w wyburzaniu zabytkowej katedry ?
  Pozbawionej elementarnej logiki poprawności politycznej, przez którą sami nawet nie wiecie czemu ktoś do was strzela w centrum stolicy?
  A może mamy Wam zazdrościć rychłego stoczenia się w otchłań szariatu ?

  Przykro mi, ale już nie długo to Wy będziecie nam zazdrościć naszej monokulturowej Polski.

  PS. Przyznając się do polskich korzeni wypadało by tu pisać po polsku.

  1. Może ta pani wstydzi się swoich polskich korzeni. Widać to po imieniu, które już przechrzciła z „Karolina” na Caroline. Mnóstwo Polaków jeżdżących do Anglii czy do innego kraju już po 2 tygodniach zadziera nosa i wtrąca obce słówka w polskie zdania jak ta J. Krupa od siedmiu boleści Polka. Pani Caroline (proszę czytać to imię po polsku, to ironia z mojej strony) nie wtrąca ale wali po całości francuszczyzną. Niestety my jesteśmy głupi Polaczkowie i pani Caroline musi prostackim Polaczkom przetłumaczyć, co nafarmazoniła, bo niestety na francuski moda już dawno w Polsce wyginęła razem ze zblazowanymi elitami wyższych sfer.

  2. Panie Wlodku, nie wiem o jakiej zburzonej katedrze pan mowi, byc moze jestem za bardzo szczesliwa ze bede niedlugo zyc w „szariacie” wedlug panskich slow; jak by nie bylo nikt nikomu nie powinien zazdroscic……nasze korzenie sa wspolne, ale o historii ktora nasze kraje polaczyla nie bedziemy mowic. Moze Carolinie bylo latwiej napisac po francusku tylko z tego wzgledu ze w jezyku polskim byla by mniej wybredna w slowa jesli chodzi o artykul. Chcialm napisac do autora tego tekstu i prosze mi wierzyc ze nie bylabym tak lagodna jak Carolina, ale po przeczytaniu wszystkich wypowiedzi doszlam do wniosku ze szkoda moiej sliny, w tym przypadku zadbam o moje palce odpisujac na te wypociny; Co by Polacy powiedzieli jak by jakis Francuz napisal: Zdychaj Polsko!! nie wierze zeby sie ucieszyl, wrecz przeciwnie odezwal by sie w nim Patriota i slusznie. Jestem polka ktora mieszka we Francji, to jest moj drugi dom i mam takie samo prawo byc oburzona jak ktos na ten moj dom pluje. Zginelo duzo ludzi, duzo jest rannych i mowiac Zdychaj Francjo to tak jak by drugi raz zabic i zranic tych ludzi, to jest zniewazanie rodzin pograzonych w zalobie i smutku. Na FB mialam napis „Jestem Charli” tak jak i teraz mam farncuska flage……….nie dlatego ze tu mieszkam ale dlatego ze jestem w Europie, ze to co tu sie stalo moze dotrzec tez do Polski, tylko zjednaczac nasze sily mozemy tego zapobiec.

 74. zwięźle napisane ale jak dla mnie to autor dość wyraźnie miesza islam z islamizmem. Jeśli robi to z niewiedzy to jeszcze pół biedy, bo można się douczyć, ale jeśli robi to celowo to manipuluje czytelnikiem.

 75. Do autora tekstu, nie mialam pisac ale ale to jest czesc mojej odpowiedzi na czyjs post a wiec……………”Co by Polacy powiedzieli jak by jakis Francuz napisal: Zdychaj Polsko!! nie wierze zeby sie ucieszyl, wrecz przeciwnie odezwal by sie w nim Patriota i slusznie. Jestem polka ktora mieszka we Francji, to jest moj drugi dom i mam takie samo prawo byc oburzona jak ktos na ten moj dom pluje. Zginelo duzo ludzi, duzo jest rannych i mowiac Zdychaj Francjo to tak jak by drugi raz zabic i zranic tych ludzi, to jest zniewazanie rodzin pograzonych w zalobie i smutku. Na FB mialam napis „Jestem Charli” tak jak i teraz mam farncuska flage……….nie dlatego ze tu mieszkam ale dlatego ze jestem w Europie, ze to co tu sie stalo moze dotrzec tez do Polski, tylko zjednaczac nasze sily mozemy temu zapobiec”.

 76. Może. I fajny. Tekst. Ale. Dlaczego piszesz. Tak dziwnie. Po. Jednym wyrazie i stawiasz. Kropkę ? Takie. Niby modne. To ma być czy. O co. W tym chodzi?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *