Aktualności

WYPIERDALAĆ! I ani słowa więcej!

 

Na jednej z pierwszych konferencji pani Lempart wystosowała postulaty w imieniu strajkujących. 

Jednym z nich była dymisja rządu. 

Jednak pozostałe, jak wyprowadzenie religii ze szkół, kasa na służbę zdrowia, czy prawa dla mniejszości, to postulaty skierowane do rządu… ale którego rządu?

Tego, co ma się podać do dymisji, czy tego który ma po nim nastać?

Wczoraj pojawiły się kolejne i kolejne, łącznie z żądaniem ochrony środowiska! (sic.) 

Ten zryw szybko zaczął przypominać cyrk, który powoli zaczyna przypominać sabotaż. Kto doradza tym kobietom? A może zwyczajnie nie ma tam osoby, która zdołałaby zabrać im mikrofon na czas…? 

Naród czekał na iskrę, którą okazał się wyrok trybunału. Ludzie wylegli na ulice i spontaniczny protest w imieniu kobiet zmuszanych do rodzenia skrajnie chorych dzieci przerodził się w protest antyrządowy. Spontanicznym hasłem, najbardziej wspólnym i łączącym wszystkich protestujących, zaraz obok „Jebać PiS” okazało się natomiast proste „WYPIERDALAĆ!”.

I to właśnie żądanie powinno być pierwszym i ostatnim w całym tym zrywie.
Bo każde kolejne jedynie legitymizuje istnienie obecnej władzy. 

Skoro żąda się od niej większego finansowania służby zdrowia, czy wyprowadzenia religii ze szkół, to znaczy, że zakłada się jej trwanie i działanie.
A przecież z władzą, która zachowuje się jak zorganizowana grupa przestępcza nie powinno się negocjować!

Wszystkie te postulaty powinny być podwalinami programu politycznego dla nowego rządu. Powinny być planem działania na kolejne lata. Pomysłem, na odbudowę kraju. 

Próba wystosowania ich do betonowej władzy, będącej na usługach kościoła, jest absurdalna i niedorzeczna. Z góry skazana na niepowodzenie, a do tego zatwierdzająca mandat rządzących, którzy przecież skompromitowali się w sposób totalny. 

WYPIERDALAĆ! To hasło powinno wybrzmiewać w całym kraju. Nic więcej.
Aż do skutku. 

Ale egzekwowanie go poprzez blokowanie ulic, czy pokrzykiwania na konferencjach nie da zupełnie nic. Antypatyczna i mało kobieca pani Lempart być może ma swoich zwolenników po mocno lewej stronie sceny politycznej i wśród feministek, ale nie jest do przełknięcia przez centrum i prawą stronę. Do tego jest lesbijką, która nie lubi dzieci, o czym sama ochoczo opowiadała w wywiadzie z Gazetą, więc jej walka o prawa kobiet do samostanowienia w temacie ciąży zakrawa na ironię.

„WYPIERDALAĆ!” To pani Lempart wychodzi najlepiej i tego powinna się trzymać! A jeżeli chce, by jej bunt został przekuty w sukces, to musi pociągnąć za sobą miliony, które zgodzą się na STRAJK GENERALNY! 

Tej władzy nie zatrzyma i nie powstrzyma nic, poza pełnym paraliżem Państwa. Każde zgromadzenie można rozbić. Każdy marsz zatrzymać. Ale z powszechną odmową działania nie wygrał jeszcze nikt. 

Komunę udało się obalić właśnie strajkami. Było łatwiej, bo wszystko było państwowe, ale teraz też się da… szczególnie, że ten rząd jest w komunie bardzo zakorzeniony. Wystarczy, żeby w dobie pandemii strajk podjęła Służba Zdrowia oraz Policja, by władza ta przestała istnieć w mniej niż dwa tygodnie. 

Ale by to osiągnąć, trzeba umieć pociągnąć za sobą większość, a nie osiągnie się tego wrzucając wszystkie, często wewnętrznie sprzeczne, bzdurne postulaty do jednego worka, antagonizując ze sobą tym samym kolejne grupy społeczne.

Pani Lempart – ten rząd nie raz już dokonał zamachu na życie i wolność obywateli tego kraju, a Pani chce z nim negocjować?! Z terrorystami się nie negocjuje! 

Z tym terrorem wygrać może jedynie strajk generalny, a doprowadzenie do niego powinno być Pani jedynym zadaniem! 

I żadnych postulatów! „WYPIERDALAĆ!” I ani słowa więcej! 

What's your reaction?

Excited
1
Happy
0
In Love
0
Not Sure
1
Silly
0
Alex R.
Humanista. Kapitalista. Ateista. Od lat związany z biznesem, reklamą, marketingiem i Public Relations. Entuzjasta nowych technologii i zdrowego trybu życia. Miłośnik zwierząt. Sportowiec-amator. Pragmatyk, przeciwnik kościoła katolickiego i innych sekt. Wolnościowiec.

    You may also like

    Leave a reply

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    More in:Aktualności