[et_pb_section admin_label=”section”][et_pb_row admin_label=”row”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text admin_label=”Źródło zdjęcia” background_layout=”light” text_orientation=”left” text_font_size=”19″ use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Źródło zdjęcia: http://wlkp24.info/aktualnosci/5784,fotoreporterem-wosp-byc-.html 

 

[/et_pb_text][et_pb_text admin_label=”Po trupach do celu” background_layout=”light” text_orientation=”left” text_font_size=”19″ use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

 

Krucjata prawicy, czyli „po trupach do celu”

Nic tak nie łączy Polaków, jak wspólny wróg. Pokazały to wojny na przestrzeni wieków. Pokazały to klęski żywiołowe, jak chociażby wielka powódź z 1997 roku. Pokazały to też ostatnie wybory, gdzie miana Wroga Publicznego nr 1 dorobiła się ówczesna władza.

Tym bardziej bezprecedensowym zjawiskiem jest istnienie w Polsce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – akcji, wydawałoby się jednoznacznie pozytywnej, dobrej i szlachetnej, będącej jakby ponad wszelkimi podziałami; apolitycznej, obojętnej światopoglądowo, czy religijnie – akcji, która łączy Polaków, choć nie jest ich wrogiem.

WOŚP to wielki społeczny ruch dobroczynny, który raz w roku zamienia szare styczniowe ulice w festiwal wspaniałości ludzkich serc. WOŚP, to setki tysięcy wolontariuszy z puszkami, gwiazdy telewizji, filmu, teatru, muzyki i sportu, politycy, urzędnicy, policjanci, wojskowi, strażacy, lekarze, harcerze, murarze i grabarze biorący udział w gigantycznych imprezach w miastach w Polsce i na całym świecie oraz w licznych studiach telewizyjnych i radiowych. Wszyscy tego jednego dnia zdają się mówić ludzkim głosem bardziej, niż w wigilijny wieczór i łączą siły dla wyższego celu – by pomagać tym, którzy tej pomocy potrzebują najbardziej.

WOŚP to w końcu miliony Polaków przekazujących potrzebującym tyle, ile mogą – od kilku złotych, po wielkie sumy. To setki milionów złotych zebranych przez te wszystkie lata i tysiące uratowanych dzięki nim istnień ludzkich.

WOŚP łączy Polaków… i dlatego właśnie tak bardzo ich dzieli.

Dzieli nas wszystkich również raptem kilka godzin od wydarzenia, które jest największą tego typu imprezą charytatywną na świecie. WOŚP to jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek w kraju i za granicą. W 2013 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy otrzymała miano najsilniejszej polskiej marki – według Brand Asset™ Valuator, największego na świecie badania kondycji marek.

„Marka WOŚP osiągnęła bardzo wysokie rezultaty we wszystkich badanych kategoriach – zarówno pod względem wyróżnialności, adekwatności, szacunku jak i wiedzy. Dzięki powyższym fundacji został przyznany archetyp wojownika, co sprowadza się do tego, że jej najsilniejsze cechy to m.in. marka zdrowa, wyjątkowa, z osiągnięciami, odpowiedzialna społecznie, najlepsza czy przyjazna.” możemy przeczytać w raporcie.

A jednak obecna władza nienawidzi WOŚP i robi wszystko, by ją zniszczyć. Dlaczego?

Oficjalnie dlatego, że Owsiak będący jej założycielem i twarzą poparł instytucję eutanazji, jako ostatecznej formy miłosierdzia dla najbardziej cierpiących… co stoi w sprzeczności z nauczaniem kościoła. Oficjalnie dlatego, że zarzuca się mu niegospodarność w dysponowaniu środkami. Oficjalnie dlatego, że obecna władza dostrzega niesprawiedliwość z jaką faworyzowana jest WOŚP podczas organizacji swojej styczniowej cyklicznej imprezy w kontekście innych akcji charytatywnych. Oficjalnie za to, że rzekomo z pieniędzy zebranych z puszek organizowany jest znienawidzony Przystanek Woodstock, który według katolickiej prawicy jest igrzyskiem rozpasania i rozwiązłości tak sprzecznej z naukami kościoła.

A nieoficjalnie?

PiS nienawidzi WOŚP i Owsiaka za niepoddańczy stosunek właśnie do kościoła. Za jego popularność i sukcesy i właśnie za to, że ma niezwykłą zdolność łączenia Polaków. A wszystko, co łączy Polaków podważa fundamenty istnienia PiS, które istnieje wyłącznie dzięki podziałom.

Nieoficjalnie powodem jest również konkurencja, jaką jest WOŚP dla kościelnego Caritasu. Nikt przecież nie zajmie się setkami milionów złotych lepiej, niż kościół.

Dla obecnej władzy nie ma znaczenia, że WOŚP to tysiące uratowanych istnień ludzkich i kolejne tysiące żyjące w zdrowiu i szczęściu. Obecna władza ma w dupie wszystko i niszczy wszystko, co nie pomaga w utrzymaniu jej istnienia.

Czy Polacy powinni zbierać pieniądze na ulicy, by życie ludzkie było skutecznie ratowane w polskich szpitalach? Oczywiście, że nie. W końcu na coś płacimy haracz zwany ZUSem zdrowotnym!! Jednak żadnej władzy jak dotąd nie udało się to, co udało się właśnie WOŚP i chociażby z tego powodu jej istnienie zdaje się na dzisiaj konieczne.

Przewrotnie rzecz ujmując – byłbym szczęśliwy, gdyby WOŚP mogła przestać istnieć… Znaczyłoby to, że żyjemy w kraju dobrobytu, gdzie szpitale są doskonale wyposażone, lekarze i społeczeństwo doskonale wyedukowane w kwestiach niesienia pomocy i świadomości zagrożeń. Gdzie niemowlęta leczone są najnowszym sprzętem i najnowszymi metodami, a służba zdrowia zajmuje się godnie każdym pacjentem.

A jak jest? Każdy wie, jak jest. ZUS płacimy, bo musimy, a i tak każdy kto może płaci za leczenie prywatnie. A jak nie może to gnije latami w kolejkach albo zdycha z bezsilności.

[/et_pb_text][et_pb_text admin_label=”WOŚP to…” background_layout=”light” text_orientation=”left” text_font_size=”19″ use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

 

Kilka słów o WOŚP

Dla większości Polaków WOŚP to styczniowy finał. Jest jednak zgoła inaczej… Finał to feta, to impreza wieńcząca całoroczną pracę nad zbiórką środków i ich rozdysponowaniem.

A zatem kilka faktów… No więc WOŚP, to:

Ponad 590 mln PLN wydane dotąd na sprzęt medyczny pracujący w szpitalach w całej Polsce.
ponad 30 tysięcy nowoczesnych urządzeń medycznych przekazanych szpitalom. Oznacza to, że statystycznie każdego dnia do polskiego szpitala trafiają 4 urządzenia kupione przez WOŚP.
4 500 000 noworodków przebadanych na okoliczność wad słuchu. WOŚP dzięki zakupionemu sprzętowi bada niemalże 100% populacji noworodków!
219 oddziałów neonatologicznych wyposażonych w 457 urządzeń Infant Flow! To najlepszy wynik w Europie!
18 centrów leczenia retinopatii, i uratowany wzrok 7 032 wcześniakom.
2978 osobistych pomp insulinowych rozdanych najmłodszym dzieciom. Dzięki temu Polska jest pierwszym krajem na świecie, w którym tak powszechnie leczy się cukrzycę u dzieci pompami.|
Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą – kupionych zostało 755 pomp.
220 półautomatycznych defibrylatorów kupionych dzięki środkom zebranym w ramach 1% podatku dochodowego za lata 2005 i 2006. Sprzęt ten został rozdany do miejsc publicznych w całej Polsce!
8500 osób nauczonych udzielania pierwszej pomocy w ramach szkoleń Pokojowego Patrolu!
6 ogólnopolskich nowoczesnych programów medycznych i jeden edukacyjny.

[/et_pb_text][et_pb_text admin_label=”Zarzuty” background_layout=”light” text_orientation=”left” text_font_size=”19″ use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

 

Zarzuty

Pomimo spektakularnych sukcesów dostrzeganych i docenianych na całym świecie, WOŚP od lat znajduje się pod ciężkim ostrzałem prawicy… Czasami zarzuty są lekkie, a czasami ciężkie.

W typowym orężu PiSowskich zagrywek niszczenia przeciwnika jest wyciąganie agenturalnej przeszłości rodziców obiektu atakowanego lub próba podważenia jego uczciwości, czy czystości intencji.

Odnosić się do zarzutów można godzinami. Tylko czy warto? Czy jest sens odpowiadać na zarzuty niepoparte dowodami? Owsiak, choć nazywany hieną i wampirem przez większość lat milczał, nie odpowiadając nawet na najbardziej podłe zarzuty. Tylko raz pękł, czemu dał wyraz podczas jednej z konferencji prasowych zaraz po zakończeniu Finału:

 

WOŚP, jako instytucja pożytku publicznego prowadzi transparentne księgi i jest zobligowana do ujawniania wszelkich przepływów finansowych i rozliczania się z każdej zebranej złotówki.

Przy tak ogromnych kwotach WOŚP jest stale prześwietlana przez Urzędy Skarbowe, Urzędy Kontroli Skarbowej (policja skarbowa), a nawet przez MSWiA (rozliczenie finałów) oraz MPiPS (sprawozdania finansowe fundacji).

Przez tyle lat żadna z instytucji państwowych, również za rządów PiS w latach 2006-2007 nie zdołała udowodnić WOŚP niczego, co mogłoby podważyć jej uczciwość. Nawet Matka Kurka (Piotr Wielgucki) przegrał proces o zniesławienie, co nie przeszkodziło prawicy otrąbić jego zwycięstwo nad Owsiakiem.

Czytałem to (i tak prymitywne i mierne) uzasadnienie wyroku sądu i muszę przyznać, że tylko prawica zdolna jest do tak absurdalnego interpretowania tekstu. Pozwany za użycie konkretnych określeń względem Owsiaka miał zgodnie z wyrokiem zapłacić karę w wysokości 5000zł. Jest więc winny pomówienia. Nie przeszkadza to jednak zwolennikom PiS wyciągnąć kilka zdań z kontekstu i obwieścić światu, że Owsiak jest winny i defraudował!

Dla przykładu… W ramach obrony Wielgucki powoływał się na sprawozdania finansowe WOŚP. Tak, Wielgucki opierał swoje dochodzenie na prawdziwych sprawozdaniach finansowych WOŚP, ale mylnie je interpretował, o czym w uzasadnieniu nie ma już mowy. Nie tylko mylił rok kalendarzowy z rokiem obrachunkowym (przez co okres zbiórki pieniędzy nie pokrywał się z okresem ich wydatkowania), ale również zestawiał wpływy z kwotami przeznaczonymi wyłącznie na zakup sprzętu, a WOŚP przeznacza środki również na inne cele statutowe.

W uzasadnieniu możemy znaleźć takie na przykład omówienie konieczności udowadniania ferowanych oskarżeń, czy celów przeznaczania środków ze zbiórek:

 1. W kwestii konieczności posiadanych dowodów na formułowane przez Wielguckiego oskarżenia:

„(…) Nie sposób zresztą realnie wymagać, aby jakakolwiek osoba, pisząca artykuł była zobowiązana do gromadzenia dokumentacji, poświadczającej każde sformułowanie, w tym wynikające z posiadanej wiedzy ogólnej. Podkreślić trzeba, iż Piotr Wielgucki, składając wyjaśnienia, na uzasadnienie swoich twierdzeń, tez i ocen praktycznie zawsze przedstawiał dowody, przeważnie w formie wydruków z Internetu.”

Innymi słowy – możesz pisać, co chcesz, jeżeli formułujesz swoje tezy na podstawie tzw. wiedzy ogólnej i jeżeli masz wydruki z internetu.

2. Organizowanie Przystanku Woodstock z pieniędzy zebranej podczas Finału

Czy kwoty z tzw. puszek są przekazywane na Przystanek Woodstock? 

Zastrzeżenia budziły również interpretacje Jerzego Owsiaka, związane z przekazywania jakichkolwiek kwot uzyskanych ze zbiórki publicznej (tzw. ,,puszki”) na organizację przystanku Woodstock, podczas gdy oskarżony wykazał, iż odsetki z kapitału, pochodzącego właśnie ze zbiórki, na taki cel były przeznaczane. Nawet świadek Dorota Pilarska wskazała natomiast, iż na delegacje pracowników fundacji, wysyłanych na Przystanek Woodstock, środki pochodziły z takiego źródła.

Innymi słowy – jeżeli sąd nie widzi różnicy pomiędzy pieniędzmi z puszek, a pieniędzmi z odsetek z kapitału pozyskanego podczas finału, to sąd powinien zająć się działalnością inną niż ta zawiązana z myśleniem, a tym bardziej ferowaniem wyroków.

[/et_pb_text][et_pb_text admin_label=”Prawica” background_layout=”light” text_orientation=”left” text_font_size=”19″ use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

 

Prawica

Żyjemy w kraju, w którym (przynajmniej teoretycznie) człowiek jest tak długo niewinny, jak długo nie udowodni mu się winy.

Póki co nikt Owsiakowi nie postawił żadnych zarzutów, które zakończyłyby się prawomocnym wyrokiem sądu, co jednak nie przeszkadza takim ludziom, jak Stasiu Pięta, czy Krysia Pawłowicz wygłaszać następujące treści:

Stanisław Pięta @stpieta
@JNizinkiewicz @DziennikPL Jeżeli funkcjonariusz publiczny zaangażuje się w hecę WOŚP, niech nazajutrz składa raport o zwolnienie ze służby.

„Ja nigdy nie dałam i nie dam choćby grosza na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Jeśli nie chcecie, aby wasze pieniądze szły na tarzanie się w błocie, na festiwal nienawiści względem Kościoła i katolików, na tą demoralizację, to nie wspierajcie WOŚP” – apeluje na Fronda.pl posłanka PiS prof. Krystyna Pawłowicz.

[/et_pb_text][et_pb_text admin_label=”Konkluzja” background_layout=”light” text_orientation=”left” text_font_size=”19″ use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

 

Konkluzja

Tak już mam, że jak PiS czegoś nienawidzi, to zazwyczaj okazuje się to czymś, co ja szanuję niezwykle. Podobnie jest i w tym przypadku i wiem, że nie jestem w tej kwestii osamotniony.

Choć PiS zrobiło wszystko, by WOŚP w tym roku zmarginalizować, odcinając orkiestrę od mediów i zastraszając służby i urzędników, to mam wielką nadzieję, że w ludziach wzbudzi ten fakt jeszcze większa motywację, by pomagać… pomimo przeciwieństw.

PiS może zniszczyć przychylność państwa, ale nie zdoła zniszczyć altruizmu Polaków. PiS może trzymać za mordę media i urzędy, ale nie zdoła zamknąć ust ludziom o otwartych sercach i umysłach.

Wierzę w to, że jutro, 10.01.2016 roku, miliony Polaków wyjdą na ulicę i dadzą z siebie jeszcze więcej, niż rok wcześniej. Na pohybel skurwysynom i dla dobra najbardziej potrzebujących!

I będę dawał na Orkiestrę do końca świata i o jeden dzień dłużej! Będę dawał tak długo, jak długo nikt nie udowodni w sądzie, że Owsiak to złodziej. Gdyby tak się stało, pierwszy rzucę kamieniem!

Teraz jednak będę dla niego tarczą, bo nawet PiS nie zdołał tak wiele zburzyć w całym okresie swojego istnienia, jak wiele Owsiak zdołał zbudować i stworzyć.

 

Materiały Źródłowe:

Uzasadnienie wyroku sądu – http://kontrowersje.net/foto/uzasadnie3.pdf
Sprawozdania finansowe WOŚP – http://www.wosp.org.pl/fundacja/rozliczenia_finansowe

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section][et_pb_section admin_label=”Sekcja” fullwidth=”on” specialty=”off” transparent_background=”off” allow_player_pause=”off” inner_shadow=”off” parallax=”off” parallax_method=”off” padding_mobile=”off” make_fullwidth=”off” use_custom_width=”off” width_unit=”on” make_equal=”off” use_custom_gutter=”off” gutter_width=”3″][et_pb_fullwidth_image admin_label=”Obraz w pełnej szerokości” saved_tabs=”all” global_module=”697″ src=”http://niepoprawnipolitycznie.com/wp-content/uploads/2015/11/Zrzut-ekranu-2015-11-04-12.51.25.png” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” animation=”fade_in” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/et_pb_fullwidth_image][/et_pb_section][et_pb_section admin_label=”Sekcja” fullwidth=”off” specialty=”on” transparent_background=”off” allow_player_pause=”off” inner_shadow=”off” parallax=”off” parallax_method=”off” padding_mobile=”off” make_fullwidth=”off” use_custom_width=”off” width_unit=”on” make_equal=”off” use_custom_gutter=”off” gutter_width=”3″ parallax_1=”off” parallax_method_1=”off”][et_pb_column type=”1_3″][et_pb_team_member admin_label=”Bartek” name=”Bartosz Bodnar” image_url=”http://niepoprawnipolitycznie.com/wp-content/uploads/2015/11/Ja.jpg” animation=”off” background_layout=”light” header_font_size=”18″ body_font_size=”14″ use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” position=”Redaktor Bezczelny” facebook_url=”https://web.facebook.com/bartosz.bodnar.31″ saved_tabs=”all”] [/et_pb_team_member][/et_pb_column][et_pb_column type=”2_3″ specialty_columns=”2″][et_pb_row_inner admin_label=”Wiersz”][et_pb_column_inner type=”1_2″ saved_specialty_column_type=”2_3″][et_pb_text admin_label=”Tekst” background_layout=”light” text_orientation=”left” text_font_size=”14″ use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Humanista. Kapitalista. Ateista. Od lat związany z biznesem, reklamą, marketingiem i Public Relations. Entuzjasta nowych technologii i zdrowego trybu życia. Miłośnik zwierząt. Sportowiec-amator. Pragmatyk, przeciwnik kościoła katolickiego i innych sekt. Wolnościowiec.

[/et_pb_text][/et_pb_column_inner][et_pb_column_inner type=”1_2″ saved_specialty_column_type=”2_3″][et_pb_social_media_follow admin_label=”Przyciski społecznościowe” link_shape=”rounded_rectangle” background_layout=”light” url_new_window=”off” follow_button=”on”] [et_pb_social_media_follow_network social_network=”facebook” url=”https://web.facebook.com/NiepoprawniPolitycznieOfficial/?ref=bookmarks” skype_action=”call” bg_color=”#3b5998″] facebook [/et_pb_social_media_follow_network][et_pb_social_media_follow_network social_network=”twitter” url=”https://twitter.com/NiepoprawniPol” skype_action=”call” bg_color=”#00aced”] Twitter [/et_pb_social_media_follow_network] [/et_pb_social_media_follow][/et_pb_column_inner][/et_pb_row_inner][/et_pb_column][/et_pb_section][et_pb_section admin_label=”Sekcja” fullwidth=”on” specialty=”off”][et_pb_dpfullwidth_blog admin_label=”Potfolio Bartek” title=”Bartosz Bodnar – wszystkie teksty” fullwidth=”on” include_categories=”19″ show_title=”on” lightbox=”off” custom_url=”off” show_date=”on” show_excerpt=”off” arrow_placement=”on” background_layout=”light” auto=”on” auto_speed=”3000″ saved_tabs=”all”] [/et_pb_dpfullwidth_blog][/et_pb_section][et_pb_section admin_label=”Sekcja” fullwidth=”off” specialty=”off”][et_pb_row admin_label=”Wiersz”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_dpfilterable_blog admin_label=”DP Filterable Blog” fullwidth=”off” include_categories=”7,4,6″ show_title=”on” lightbox=”off” custom_url=”off” show_categories=”on” show_date=”off” show_excerpt=”off” show_more=”off” show_pagination=”off” background_layout=”light” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/et_pb_dpfilterable_blog][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

41 thoughts on “Wielka OPRESJA Świątecznej Pomocy

 1. Ja tylko w kwestii poprawności ortograficznej. Czy wyraz 'Polak’, raz pisany dużą, innym razem małą literą, ma jakieś głębsze uzasadnienie, którego nie rozumiem?

  1. Jedna zasadnicza sprawa… Podczytuję ten blog bo lubię punkt widzenia autora, jednak jedna rzecz mnie niesamowicie irytuje. Po raz kolejny czytam że PiS to prawica – a to jest kompletną bzdurą.

   1. Ma Pan rację Panie Łukaszu. To skrót myślowy. PiS to komuniści, którzy kreują się na prawicę.

    Pozdrawiam

    b.

 2. Dobrze napisane. Jednak wydaje mi się, że ta nagonka Owsiak vs Pis jest trochę niepotrzebnie rozdmuchiwana przez media. Wypowiedź posłanki Pawłowicz sprzed roku rozdmuchano dopiero teraz i zrobiono z niej aferę. Tak samo wypowiedź jakiegoś księdza. Co do zakazu MON o udziale żołnierzy to też został przerobiony na potrzeby anty Pis. Po co ta cała afera. Nie chcesz dawać nie dawaj na WOŚP daj na Caritas. A jak chcesz to pomagaj. Proste.

 3. Absolutnie rewelacyjny tekst.Mam tylko jedną sugestię. Jestem osobą wierzącą ale myślącą. Wiara nie jest czymś złym,to filozofia jak każda inną.Ateiści mylą pojęcie wiary i instytucji kościoła.Ta druga bardzo się zdewaluowala ale wiara pozostała wiarą, nie uczy nas niczego złego.Brakuje tylko ludzi którzy nauczą ją rozumieć właściwie i po nowatorsku.W obecnym świecie pozbawionym autorytetów jest to bardzo potrzebne.PiS robi wszystko żeby ludzie znienawidził wszystko co na tym świecie ma jakąś wartość a na końcu żebyśmy znienawidził samych siebie.Ale mam nadzieję, że to się im nie uda.To oni powinni mieć zakaz wstępu do kościoła bo wyłączają Bogu jak inkwizycja kiedys

 4. Jak ba Ciebie słaby wpis, bo micbo jednostronny. Już po kilku zdaniach wiadomo w którym obozie jesteś… a ja byłam przez kilja lat wolontariuszka, na WOŚP dawałam orzez lata ale przestałam, kilka lat temu – nie żebym była fanką PiS. Początkowo nie wierzyłam w doniesienia o WOŚP, Owsiakach, posiadlisciach, autach i drogich lotch. Chyba bardziej, nie chciałam wierzyć. Wolałam tą cudiwna idea. Tylko oba ma rysy, ogromne rysy. Zastanawia mnie wiele faktow. Dkaczego WOŚP wybudowalo za całą kwotę z 1% nowa siedzibę za bagatela 4mln zl? Nie mogli korzystać z tych co już mieli – 4 duże posiadłości? Nie mogli wydzierżawić lokali id miasta. Taniej by wyszło. A co z dziwnymi relacjami z mrówką małą, żółtym melonikiem, tabascco i wytwórni plytowej gdzie właścicielami – cóż za zbieg okoliczności – właścicielami są członkowie rodziny Owsiaka. I please nie mow mi, że facet korzystający z pomocy prawników i ksiegiwych, prowadzący fundację od lat, a nie od wczoraj myli rok rozliczeniowy
  z kalendarzowym. I to nue PiS nienawidzi WOŚP bo cala sprawę rozpoczęła Matka Kurka, ktora zwietrzyła smród. Tylko trzeba pamiętać że to też nie ona puściła bąka!

  1. Przeczytaj artykuł jeszcze raz, To Matka Kurka myli pojęcia księgowe.
   Moim zdaniem to nawet nie myli tylko dopasowuje do swojej tezy dane.

   1. Tekst niezwykle stronniczy, nie wnosi nic nowego poza żółcia wylaną w stronę prawicy i kościoła.

   1. No co ty? Matka Kurka myli pojęcia, a sąd przyznaje mu rację? Hmmm…. W takim razie wychodzi na to, że wszyscy radcowie prawni , adwokaci, prokuratorzy, oskarżyciel oraz skład sędziowski to debile, bo tu chodzi o pomylone pojęcia! Proszę, nie ośmieszaj mnie! Tu chodzi o znikające miliony, miliony które miały być wydane na cele charytatywne, a nie zakup aut, posiadłości czy budowę nowej siedzibę WOŚP. Z jakiej racji fundacja Owsiaka część pieniędzy zatrzymuje i „obraca”? Przecież wszyscy darczyńcy (oraz podatnicy, bo to za ich pieniądze są organizowane są sztaby WOSP wraz z całym zapleczem) dają na konkretny cel – zakup sprzętu i nic poza tym!!!! NIC POZA TYM!!!! Ciekawe czy byście wrzucali do puszek lub oddali 1% podatku, gdyby Owsiak powiedział, że z tych pieniędzy teraz wybudują nową siedzibę fundacji za 4 mln 250z zł???? Siedzibę, która będzie własnością fundacji, czyli Owsiaka, a nie naszą – obywateli! Albo, gdyby powiedział, że tylko połowa zebranych pieniędzy pójdzie na zakup sprzętu, bo resztą bedzie obacała fundacje (wraz z melonikiem, mrówką całą, jasna sprawą i tabassco) Dawałbyś wtedy tak samo chętnie?

   2. A Sąd pomylić się nie może? Generalnie rzecz biorąc, nie powinien. Lecz po przeczytaniu tego komentarza, nasunął mi się poniższy kawał, który potrafi ładnie rozbawić, ale też zasmucić, ze względu na prawdę tkwiącą w nim:
    Sąd. Oskarżony zwraca się do sędziego per „Wysoka Sprawiedliwości”, co w końcu tegoż sędziego irytuje:
    – Tu nie ma sprawiedliwości! Tu jest sąd!

 5. Szkoda, że autorowi brakuje podstawowej wiedzy, ponieważ PiS to nie jest żadna prawica. Niestety poprawne politycznie media powtórzyły to kłamstwo tyle razy, że już nikt z pismaków nie jest wstanie napisać prawdy?

 6. A ja tam i tak będę dawać Owsiakowi, nawet gdyby ktoś znalazłby jakieś pieniądze, które Jurek sobie przywłaszczył z WOŚP. Bo Jemu należy się dość dużo za to, co robi na NAS. Ale wątpię, żeby coś takiego nastąpiło.

  1. Idiotyzm! Nie to że sami sobie kupujemy sprzęt medyczny, który ma obowiązek kupić państwo, to jeszcze karmimy z tego złodzieja! Znakomita większość naszego narodu to jednak debile…

 7. Szkoda, ze nie wspomniano nic o kosztach jakie ponosza miasta, gminy i powiaty w zwiazku z organizacja wospu. Koncerty, pokazy, wystawy, ochrona etc..za to wszystko placa instytucje panstwowe i samorzadowe, czyli wszyscy podatnicy. Kto wie czy ta kwota nie przewyzsza tego co zbierze wosp w czasie swojego finalu. Mocno poprawny politycznie tekst.

 8. Dlaczego kłamiesz Matka Kurka wyrok został uniewinniony i nie otrzymał żadnej kary ?? rozsiewasz to co Gazeta Wyborcza, czyli cokolwiek by nie zapadło w wyroku i tak napiszesz żeby bronić Owsiaka, pokaz mi wyrok gdzie Kurek jest winny pomówieniom i 5000 zł, nie ma takiego wyroku został uniewinniony a Owsiak kilkukrotnie pierw twierdził że wszystko wie, a za chwilę odpowiadał na pytania sędziny że on nie wie, co ma mu Urząd Skarbowy udowodnić ?? skoro wystawia on setki faktur WOŚP przez firmy swoje, swojej żony, córki czy zięcia ?? lewe faktury jest bardzo ciężko udowdnić

  1. A.wiesz ze wlascicielami tych społek jest WOSP ktora jako fundacja nie moze prowadzic działalnosci komercyjnej stad no zólty melon.

   1. A po co ma WOSP prowadzić działalność komercyjną???? Przecież to jest instytucją pożytku publicznego (sprytnie przemianowana przez Owsiaka z instytucji charytatywnej). Jej zadaniem jest pomaganie, anie robienie biznesów. Ale dobrze, że to zauważyłeś/aś, bo to tylko potwierdza, że Owsiak chce robić hajs pod przykrywka WOSP – nomen, omen najsilniejszej marki w Polsce!

  1. W Sądzie Okręgowym w Legnicy zakończył się proces, w którym bloger Piotr Wielgucki vel. Matka Kurka został prawomocnym wyrokiem uznany za winnego znieważenia prezesa zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka. Skazanemu wymierzono karę grzywny. Od dwóch innych zarzutów bloger został jednak uwolniony.

   Obie strony konfliktu ogłoszony wyrok interpretują na swój sposób.

   Dzisiejszy wyrok, który zapadł przed Sądem Okręgowym w Legnicy, przywrócił nam wiarę w sprawiedliwość. Sąd uznał, że oszczerstwa i obelgi rzucane przez blogera nie mieszczą się w granicach wolności słowa, a w krytyce działalności osób publicznych, nawet za pośrednictwem bloga i internetu, nie można dopuścić się personalnego ataku, szkalowania, momentami wulgarnego znieważania – pisze w swoim oświadczeniu zarząd Fundacji WOŚP.

   Prawomocny wyrok! Owsiak doił kasę z WOŚP, ale nie wolno o nim mówić „hiena”, bo to kosztuje 5 tys.! – pisze tymczasem na swoim blogu Matka Kurka.

   Jak wygląda wyrok sądu w rzeczywistości? Sąd uznał, że bloger znieważył Jerzego Owsiaka; nazywając go „hieną cmentarną”. I za to wymierzył karę grzywny. Sąd uniewinnił jednak blogera od zarzutów pomówienia w dwóch artykułach, w których Wielgucki oskarżył Owsiaka o przywłaszczenie pieniędzy, kradzież i marnotrawstwo.

 9. rzekomo – dobre słowo, słowo wytrych?
  Otóż przystanek „łudstok” jest sponsorowany z pieniędzy zebranych z puszek. Nie róbmy ludziom wody z mózgu, np. mówiąc, że to pieniądze np. z aukcji czy odsetek.
  Zapomniał Pan również o pensji jaką p.Owsiak sobie wypłaca. Nie robi WOŚP charytatywnie tylko na tym zarabia. Ja nic złego w tym nie widzę, wykonuje tytaniczną pracę.
  Pieniądze na smycze czy nalepki… również „z puszek”, ale najważniejsze jest jakie firmy wytwarzają to dla WOŚP i za jakie pieniądze, nie robi się przetargów, a może warto?!…. „rzekomo” (słowo klucz) właścicielem firmy wytwarzającej gadżety dla WOŚP jest żona?
  Podsumowując.
  Również jestem humanistą i ateistą, ale wrzucając do puszki należy to robić świadomie!

  1. przystanek woodstock jest finansowany przede wszystkim z dotacji olbrzymich sponsorow takich jak allegro, play czy co rok inna kompania piwowarska

   1. Hahaha, a jeszcze do niedawna (bo chyba od dwóch lat już nie ma tego punktu) w dokumentach rozliczeniowych WOŚP Przystanek Woodstock był zapisany w rubryce WYDATKI!

 10. Mówienie, że PiS nienawidzi Owsiaka jest okrutnym nadużyciem – moim zdaniem 90% wyborców PiS uczestniczy w zbiórce WOŚP-u. Pragnąłbym również zwrócić uwagę, że oczekiwanie uczciwego, dokonanego w przejrzysty sposób rozliczenia zebranych funduszy nie jest równoznaczne z krytyką akcji jako takiej. Poza tym to, że paru członków jakiejś – jakiejkolwiek – organizacji – ma ekstremalne poglądy na jakiś – jakikolwiek – temat nie znaczy, że takie samo zdanie mają wszyscy jej sympatycy.

 11. Pan Bodnar – przeciwnik kościoła katolickiego, ale także wolnościowiec. Jak to pogodzić? Po drugie, „pragmatyk” – czyli lepiej, żeby zalał nas islam, najlepiej przygotować grunt pod islam w Polsce, zwalczając katolicyzm. Doopa, a nie pragmatyk. „Na pohybel skurwysynom i dla dobra najbardziej potrzebujących!” – humanista? Doopa, a nie humanista. „Przeciwnik kościoła katolickiego i innych sekt”. W prawie polskim pojęcie „sekty” nie istnieje, ale nawet przyjmując za autorem, że kościół katolicki jest sektą – to jaka religia w odniesieniu do katolicyzmu nie jest sektą? Reasumując, z artykułu dowiedziałem się jedynie, że autor pała wręcz krwiożerczą nienawiścią do PiS-u (będąc humanistą i wolnościowcem), i że WOŚP zbija na zbiórkach kapitał (co jest oczywiście legalne), przetrzymując kasę przez rok na koncie i żyjąc z odsetek.

 12. Gówno a nie tekst. Metodyka manipulacji prosto z GW. Dlaczego nie odwołałeś sie do sławnych już słów „Moja spółka to moja prywatna sprawa”? O wyrzucaniu za chabety z konferencji prasowej dziennikarza który zadawał niewygodne pytania? Jak pisze R. Ziemkiewicz. „Staram się na całą tę demagogię odpowiadać spokojnie. Jeśli urząd gminy wydaje z pieniędzy podatników sto tysięcy na organizację festynu z celebrytami i gwiazdami estrady, żeby na tym festynie zebrać od tychże podatników pięćdziesiąt tysięcy na sprzęt dla szpitala – to nie byłoby mądrzej dać szpitalowi od razu całe sto tysięcy?”

 13. Kiepski i nierzetelny tekst. Dlaczego nie wspomniales o tym, że pierwszym przeciwnikiem WOŚPu juz od dawna był lewicowy dziennikarz i to on najbardziej atakował wosp, tylko rzucasz mięsem na prawice? Odpowiedź narzuca się sama. Do tego mylisz niechęć do działalności i przekretow jednego człowieka z cala dzialalnoscia orkiestry.

 14. Uderz w stół a nożyce….
  Chciałbym coś mądrego wnieść w tą dyskusję ale uważam, że się nie da. Niestety to prawda – to co łączy, brutalnie też dzieli. Straszny jad się wydziela. Podsumowując – cieszmy się, że jest taka akcja. Cieszmy się, że są też inne. Dzisiaj koleżanka przyjechała dostarczyć papiery do pracy. Jest w ciąży. Ma wysokie ciśnienie. Krótka rozmowa na korytarzu i stwierdzenie – nie było urządzenia, sprzętu medycznego, komputera nie oklejonego serduszkiem. Konkluzja? pomoc WOŚP jest widoczna. Wspieram fundację TVN i Polsatu od czasu do czasu. Daję 2 złote jak mam od czasu do czasu żebrakowi na parkingu. Nawet, czego nienawidzę, daję brawurowej obsłudze myjni samochodowych na światłach skrzyżowań (bez mycia szyby :)). Od czasu do czasu wspomagam Caritas. I mimo, że sam mam nie wiele, będę dawał dalej. Sądy są od tego czy ktoś jest winny czy nie. Może i jestem obywatelem gorszego sortu ale na WOŚP też będę dawał. Co roku. Nawet gdybym nie rozumiał na czym polega rok kalendarzowy od obrachunkowego, nie rozumiał oprocentowania, statusu, rozchodu, kosztów uzyskania czy też ukrytych. Będę wspierał te wszystkie instytucje bo warto, nawet jakbym miał dać tylko „2zł”.
  Pozdrawiam wszystkich zwolenników i przeciwników
  Ojciec rodziny, posiadacz psa, były wolontariusz i organizator WOŚP w dawnych latach.

 15. Ja mam taki mały pomysł niech wszyscy ludzie którzy narzekają, marudzą, oskarżają i wytykają błędy założą własną działalność charytatywną i niech zobaczą jak to jest fajnie zmagać się z tą całą nienawiścią kierowaną w jedną osobę dlaczego nie pójdziecie pod sejm i nie zaczniecie protestować.
  może zajmiecie się lepiej innymi sprawami:
  -nie ma sprzętu w szpitalach a jedzenia ze szpitali to nawet psu bym nie dał
  -na badania czeka się czasami 2 lata
  -lekarze biorą w łapę
  -po co są prywatne gabinety lekarskie i czemu taki lekarz który ma prywatny gabinet pracuje w szpitalu ??
  -politycy mają własne działalności gospodarcze lub na członków swoich rodzin i wygrywają przetargi ustawiane pod siebie
  -stanowiska w urzędach są obsadzane przez znajomości i kontakty w rodzinie
  -jedzenie w szkołach jest tak tragiczne że trzeba robić programy telewizyjne by to pokazać
  i jest jeszcze masa tematów które wymagają uwagi zajmijcie się lepiej tym co wyniszcza państwo a zazdrość o to ile kto ma kasy zostawcie w kieszeni albo w piwnicy bo się nie obejrzycie a będzie trzeba z tego kraju uciekać.

  1. Ja moge marudzic bo 60-70% robionej przezemnie kasy zabiera mi pod przymusem „opiekuczne” panstwo. Obojetnie czy rzadzi PIS czy SLD czy inny bandyta. Owsiak – czy sie to komus podoba czy nie- siedzi po uszy w polityce popierajac ugrupowania z wyzej wymienionych. To go dyskwalifikuje jako uczciwego czlowieka bo w sluzbie zdrowia jest wlasnie dlatego zle ze panuja tam socjalizm czego 90% Polakow i tak nie jest w stanie zrozumiec.
   Dla nich to jakas bzdura bo przeciez i tak rzadzi Kosciol, PIS to pobozna (hahaha) prawica, PO to liberalowie, KOD czy SLD broni demokracji a Owsik sie troszczy o chorych i biedne dzieci 😀 😀 :)Tak wszak nauczaja w Telewizjach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *