Fat woman eating hamburger and drinking beer while watching television

[et_pb_section admin_label=”section”][et_pb_row admin_label=”row”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text admin_label=”Tekst” background_layout=”light” text_orientation=”left” text_font_size=”19″ use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Nosz kurwa!! Jeszcze chwila i jakiś podstarzały sędzia wyskoczy z mojej lodówki, albo wyjdzie z kibla przez sedes!

Jeszcze moment, a uwierzę, że to ciągłe pierdolenie w mediach o Trybunale ma jakikolwiek sens.

Nie ma żadnego!!

PiS ma większość! PiS ma władzę! PiS rozdaje stanowiska, więc PiS przyciąga wszelkiej maści kurwy z pozostałych ugrupowań. Na razie przyciąga ich głosy, ale za chwilę co druga kurwa stanie się członkiem. Takie czasy panie… Gender.

Czy Prezydent złamał konstytucję? Nie wiadomo. Jedni mówią że tak, a inni że nie. Czy PiS powołał sędziów zgodnie z prawem? Nie wiadomo, bo nie ma kogo zapytać. Każdy, kto mówi, że nie, jest przecież sprzedajnym lewakiem na garnuszku u Michnika. Każdy, kto mówi że tak, jest PiSiorem, więc zakłamanym sługusem Kaczora. Dezinformacja osiągnęła poziom absolutny.

Powtarzam jednak – nie ma to najmniejszego znaczenia, ponieważ PiS zgarnął wszystko i robi, co chce. Ma Sejm, Senat, Prezydenta i Trybunał. Ma również w dupie konstytucję, bo razem z Pawłem KuPiSem uważają ją za komunistyczną, więc chuja wartą. Przydałoby się napisać nową. Taką bardziej prawą i sprawiedliwą. No, ale do tego potrzebna jest większość konstytucyjna!!

Tylko jak ją zdobyć?! Trzeba by wygrać bardziej… Przecież obowiązuję pewne standardy…

Tak? A od kiedy po wyborach przestrzega się jakichkolwiek standardów?

PiS uprawia relatywizm poznawczy, prawny i światopoglądowy. To mniej więcej takie myślenie – Jeżeli to, co robimy jest niezgodne z prawem, znaczy że prawo jest niezgodne z przyzwoitością i należy je zmienić. 

„Manifestacje antyrządowe to łamanie zasad demokracji” – takich słów użył Sławomir Piotrowicz, prokurator w PRL, a teraz szef sejmowej komisji sprawiedliwości PiS.

„Obywatel nie musi szanować wyroków wydawanych przez sądy, które przekraczają swoje kompetencje” – powiedział kilka dni temu w TVN24 minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro.

Wystarczy zmienić prawo, a manifestacje będą nielegalne, więc ich zwyczajnie nie będzie. A że teraz są zgodne z konstytucją… Przepraszam, z czym?

Wyrok sądu jest nie po myśli partii? To nie partia jest zła, a sąd. A sąd przecież nie może być zły, tylko musi być dobry, czyli nasz.

Trybunał Konstytucyjny to jedynie pokazówka, to przedsmak tego, co nastąpi. Jarkowi marzy się władza absolutna na wzór amerykańskiej, a raczej rosyjskiej. Marzy mu się ustrój prezydencki z mierną rolą instytucji kontrolnych. Z fasadowym parlamentem i podległym wymiarem sprawiedliwości.

Wszystko, co będzie działo się w najbliższych miesiącach, a może i latach, zmierzało będzie dokładnie w tym kierunku – zmieniane będzie prawo, tłamszona opozycja, niszczona wolna prasa, dominowane będą media publiczne. Marionetkowe prokuratura i sądy będą serwowały nam wyroki pokazowe, w których biznes znowu zostanie posadzony w jednych ławkach z bandytami.

Pojawią się kolejne populistyczne rozwiązania, jak obniżenie wieku emerytalnego, rozdawanie pieniędzy na dzieci, i takie tam… Biednym będzie się rozdawać, a bogatych opodatkowywać, w efekcie czego wszyscy będą równać w dół. Przedsiębiorcy będą więc ze swoją przedsiębiorczością uciekali przed zamordyzmem za granicę, to się ich będzie ścigać listami gończymi…

Skłócimy się z Unią, Rosją i ze Stanami, bo nie będzie Niemiec pluł nam w twarz!! Polska będzie narodem osamotnionym, otoczonym, zagrożonym, ale suwerennym i dumnym!! Bóg, Honor i Ojczyzna! I Radio Maryja!

A wszystko po to, by skupić w swoich rękach jak największą władzę – władzę, która w kolejnych wyborach za kupione populistycznie poparcie zdoła uzyskać większość konstytucyjną.

No, a wtedy konstytucja jaką znamy przejdzie do historii, choć pewnie i historię da się odpowiednio napisać na nowo. Powstanie nowa konstytucja, a na jej mocy Jarek zasiądzie na wymarzonym tronie. Nie po to jest cała ta gimnastyka i skąd inąd genialna, dalekosiężna strategia, żeby władzę absolutną oddać swojemu giermkowi. Władza ma być oficjalnie, formalnie i namacalnie w jednych rękach. W małych rękach małego człowieka o wielkich ambicjach! A takiej władzy nie wypuszcza się nigdy. Taką władzę można co najwyżej obalić krwawą rewolucją…

No, ale rewolucje zaczynają się od protestów antyrządowych… które przecież mają być niezgodne z demokracją… prawda?

Zawsze twierdziłem, że dyktatura to najlepszy ustrój, o ile dyktator jest zrównoważonym altruistą. Taki przypadek tu nie zachodzi. W Polsce zagościł paranoiczny kato-taliban w miejsce złodziejskiej i bandyckiej pseudo liberalnej PO. Co lepsze? Życie pokaże. Nam pozostaje jedynie oglądać cały ten spektakl, jak film w kinie. Jednakowy bowiem mamy wpływ na fabułę…

Tak więc trawiąc kolejną łamiącą wiadomość w TVN, czy TVP o Trybunale, pomyślcie chwilę, co stoi za tymi obrazkami. Czego ten banał, ta farsa jest zapowiedzią…

Warto również pamiętać, że nic co dzieje się teraz, nie stało się samo. To ludzie ludziom zgotowali ten PiS. Prawo i Sprawiedliwość doszło do władzy w legalnych wyborach powszechnych.

Co paradoksalne, być może ostatnich takich wyborach w najbliższych latach. Kolejne wybory mogą już bowiem wyglądać zupełnie inaczej.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section][et_pb_section admin_label=”Sekcja” fullwidth=”on” specialty=”off” transparent_background=”off” allow_player_pause=”off” inner_shadow=”off” parallax=”off” parallax_method=”off” padding_mobile=”off” make_fullwidth=”off” use_custom_width=”off” width_unit=”on” make_equal=”off” use_custom_gutter=”off” gutter_width=”3″][et_pb_fullwidth_image admin_label=”Obraz w pełnej szerokości” saved_tabs=”all” global_module=”697″ src=”http://niepoprawnipolitycznie.com/wp-content/uploads/2015/11/Zrzut-ekranu-2015-11-04-12.51.25.png” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” animation=”fade_in” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/et_pb_fullwidth_image][/et_pb_section][et_pb_section admin_label=”Sekcja” fullwidth=”off” specialty=”on” transparent_background=”off” allow_player_pause=”off” inner_shadow=”off” parallax=”off” parallax_method=”off” padding_mobile=”off” make_fullwidth=”off” use_custom_width=”off” width_unit=”on” make_equal=”off” use_custom_gutter=”off” gutter_width=”3″ parallax_1=”off” parallax_method_1=”off”][et_pb_column type=”1_3″][et_pb_team_member admin_label=”Bartek” name=”Bartosz Bodnar” image_url=”http://niepoprawnipolitycznie.com/wp-content/uploads/2015/11/Ja.jpg” animation=”off” background_layout=”light” header_font_size=”18″ body_font_size=”14″ use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” position=”Redaktor Bezczelny” facebook_url=”https://web.facebook.com/bartosz.bodnar.31″ saved_tabs=”all”] [/et_pb_team_member][/et_pb_column][et_pb_column type=”2_3″ specialty_columns=”2″][et_pb_row_inner admin_label=”Wiersz”][et_pb_column_inner type=”1_2″ saved_specialty_column_type=”2_3″][et_pb_text admin_label=”Tekst” background_layout=”light” text_orientation=”left” text_font_size=”14″ use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Humanista. Kapitalista. Ateista. Od lat związany z biznesem, reklamą, marketingiem i Public Relations. Entuzjasta nowych technologii i zdrowego trybu życia. Miłośnik zwierząt. Sportowiec-amator. Pragmatyk, przeciwnik kościoła katolickiego i innych sekt. Wolnościowiec.

[/et_pb_text][/et_pb_column_inner][et_pb_column_inner type=”1_2″ saved_specialty_column_type=”2_3″][et_pb_social_media_follow admin_label=”Przyciski społecznościowe” link_shape=”rounded_rectangle” background_layout=”light” url_new_window=”off” follow_button=”on”] [et_pb_social_media_follow_network social_network=”facebook” url=”https://web.facebook.com/NiepoprawniPolitycznieOfficial/?ref=bookmarks” skype_action=”call” bg_color=”#3b5998″] facebook [/et_pb_social_media_follow_network][et_pb_social_media_follow_network social_network=”twitter” url=”https://twitter.com/NiepoprawniPol” skype_action=”call” bg_color=”#00aced”] Twitter [/et_pb_social_media_follow_network] [/et_pb_social_media_follow][/et_pb_column_inner][/et_pb_row_inner][/et_pb_column][/et_pb_section][et_pb_section admin_label=”Sekcja” fullwidth=”on” specialty=”off”][et_pb_dpfullwidth_blog admin_label=”Potfolio Bartek” title=”Bartosz Bodnar – wszystkie teksty” fullwidth=”on” include_categories=”19″ show_title=”on” lightbox=”off” custom_url=”off” show_date=”on” show_excerpt=”off” arrow_placement=”on” background_layout=”light” auto=”on” auto_speed=”3000″ saved_tabs=”all”] [/et_pb_dpfullwidth_blog][/et_pb_section][et_pb_section admin_label=”Sekcja” fullwidth=”off” specialty=”off”][et_pb_row admin_label=”Wiersz”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_dpfilterable_blog admin_label=”DP Filterable Blog” fullwidth=”off” include_categories=”13,3,6″ show_title=”on” lightbox=”off” custom_url=”off” show_categories=”on” show_date=”off” show_excerpt=”off” show_more=”off” show_pagination=”off” background_layout=”light” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/et_pb_dpfilterable_blog][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

5 thoughts on “tryBANAŁ konstytucyjny

 1. Wszystko ok, ale nie podoba mi się stawianie zarzutów pod tytułem wszystko złe wymieniamy więc ciągiem. Otóż PiS jest najbardziej proamerykańską partią w historii Polski i raczej zagrożeniem jest wiernopoddańczość w stosunku do nowego brata,a nie popsucie stosunków z USA. Jest za co Pis krytykować wiec nie trzeba wymyślać z czapy zarzutów 😛

 2. Panie Bartoszu!
  Trafne spostrzeżenia. Dodam tylko, że spoglądając w magiczne pudełko mam nieodparte wrażenie obserwowania spektaklu, który według mnie jest filmem grozy klasy „C”.
  Co do samego Pana artykułu, to wyczułem podirytowanie i bezsilną złość :). Szkoda, że krótki. Ostatnio umilam sobie życie czytając Państwa teksty, które niezmiernie pozytywnie wpływają na moje depresyjne ostatnimi czasy samopoczucie. Pozdrawiam i śledzę dalej.

 3. Marzenia człowieka „lepszego sortu”.
  1. Nowa ordynacja wyborcza: głos za partią aktualnie rządzącą liczy się podwójnie (na wszelki wypadek głos przeciwników jest dzielony przez dwa).
  2. Wprowadzenie list obecności na miesięcznicach i w kościołach – w razie nieobecności uiszczany mandat (kwota przeznaczona na realizację obietnic wyborczych, ale tylko dla „naszych”).
  3. Odzyskanie Tupolewa, a potem obwożenie go wsiach i miastach niczym obraz Matki Boskiej (koszty poniosą gminy ze środków własnych – w razie braków w kasie podniosą podatki od nieruchomości).
  4. Zakaz opuszczania kraju dla osób w wieku produkcyjnym.
  Jeszcze takie mnóstwo innych pomysłów, że aż ciarki przechodzą po plecach (może kiełkują skrzydełka?).
  Tyle marzeń do spełnienia jak wreszcie TK stanie się jedynie słusznym, o przepraszam POSŁUSZNYM organem i będzie można spokojnie zmieniać prawo, tłamsić opozycję, okiełznać Bodnara.

 4. Witaj, Bartku!
  Po dłuższej przerwie zajrzałem do Twego portalu i już na początku lektury powyższego tekstu dostałem obuchem w głowę. Wulgarne wstawki, knajacki język odrzucił mnie od dalszej lektury. Taki język i wulgaryzmy nie podnoszą wartości merytorycznej Twoich artykułów, nie wzbogacają estetycznie formy wypowiedzi i zniechęcają do zaprzyjaźnienia się z portalem. Przezwyciężając niesmak doczytałem jednak tekst do końca, na szczęście już bez ch..ów i k..ew. I tu pełna zgoda w ocenach wydarzeń wokół Trybunału Konstytucyjnego i roli Kaczyńskiego i PiS-u w tej sprawie. Jednak określenie „złodziejsko – bandycka PO” jest przesadzone i niesprawiedliwe. Pomimo wielu uwag krytycznych i pretensji pod jej adresem nie odważyłbym się tak nazwać 40-tysięcznej grupy ludzi, którzy przez ostatnie 8 lat kierowali naszym krajem. Mam wielu znajomych i kolegów w PO i wszyscy oni nie są bandytami ani złodziejami. Z taką retoryką stajesz w jednym szeregu z PiS-em i innymi populistami i nienawistnikami, których jednocześnie słusznie obśmiewasz, krytykujesz i odrzucasz.
  Pozdrawiam i czekam na dalsze mądre, inspirujące i ciekawe teksty.

 5. Szanowny Panie Marku Jeremicz. To Pan jest niegrzeczny, jeśli instruuje Pan Autora, jak ma pisać. To Autor jest twórcą i wyraża się tak, jak Mu pasuje.
  Autor posługuje się polskim językiem, który jest piękny i dźwięczny, bo choćby ta kurwa – i ładnie brzmi i wiele wyraża…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *