Nosz kurwa!! Jeszcze chwila i jakiś podstarzały sędzia wyskoczy z mojej lodówki, albo wyjdzie z kibla przez sedes!

Jeszcze moment, a uwierzę, że to ciągłe pierdolenie w mediach o Trybunale ma jakikolwiek sens.

Nie ma żadnego!!

PiS ma większość! PiS ma władzę! PiS rozdaje stanowiska, więc PiS przyciąga wszelkiej maści kurwy z pozostałych ugrupowań. Na razie przyciąga ich głosy, ale za chwilę co druga kurwa stanie się członkiem. Takie czasy panie… Gender.

Czy Prezydent złamał konstytucję? Nie wiadomo. Jedni mówią że tak, a inni że nie. Czy PiS powołał sędziów zgodnie z prawem? Nie wiadomo, bo nie ma kogo zapytać. Każdy, kto mówi, że nie, jest przecież sprzedajnym lewakiem na garnuszku u Michnika. Każdy, kto mówi że tak, jest PiSiorem, więc zakłamanym sługusem Kaczora. Dezinformacja osiągnęła poziom absolutny.

Powtarzam jednak – nie ma to najmniejszego znaczenia, ponieważ PiS zgarnął wszystko i robi, co chce. Ma Sejm, Senat, Prezydenta i Trybunał. Ma również w dupie konstytucję, bo razem z Pawłem KuPiSem uważają ją za komunistyczną, więc chuja wartą. Przydałoby się napisać nową. Taką bardziej prawą i sprawiedliwą. No, ale do tego potrzebna jest większość konstytucyjna!!

Tylko jak ją zdobyć?! Trzeba by wygrać bardziej… Przecież obowiązuję pewne standardy…

Tak? A od kiedy po wyborach przestrzega się jakichkolwiek standardów?

PiS uprawia relatywizm poznawczy, prawny i światopoglądowy. To mniej więcej takie myślenie – Jeżeli to, co robimy jest niezgodne z prawem, znaczy że prawo jest niezgodne z przyzwoitością i należy je zmienić. 

„Manifestacje antyrządowe to łamanie zasad demokracji” – takich słów użył Sławomir Piotrowicz, prokurator w PRL, a teraz szef sejmowej komisji sprawiedliwości PiS.

„Obywatel nie musi szanować wyroków wydawanych przez sądy, które przekraczają swoje kompetencje” – powiedział kilka dni temu w TVN24 minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro.

Wystarczy zmienić prawo, a manifestacje będą nielegalne, więc ich zwyczajnie nie będzie. A że teraz są zgodne z konstytucją… Przepraszam, z czym?

Wyrok sądu jest nie po myśli partii? To nie partia jest zła, a sąd. A sąd przecież nie może być zły, tylko musi być dobry, czyli nasz.

Trybunał Konstytucyjny to jedynie pokazówka, to przedsmak tego, co nastąpi. Jarkowi marzy się władza absolutna na wzór amerykańskiej, a raczej rosyjskiej. Marzy mu się ustrój prezydencki z mierną rolą instytucji kontrolnych. Z fasadowym parlamentem i podległym wymiarem sprawiedliwości.

Wszystko, co będzie działo się w najbliższych miesiącach, a może i latach, zmierzało będzie dokładnie w tym kierunku – zmieniane będzie prawo, tłamszona opozycja, niszczona wolna prasa, dominowane będą media publiczne. Marionetkowe prokuratura i sądy będą serwowały nam wyroki pokazowe, w których biznes znowu zostanie posadzony w jednych ławkach z bandytami.

Pojawią się kolejne populistyczne rozwiązania, jak obniżenie wieku emerytalnego, rozdawanie pieniędzy na dzieci, i takie tam… Biednym będzie się rozdawać, a bogatych opodatkowywać, w efekcie czego wszyscy będą równać w dół. Przedsiębiorcy będą więc ze swoją przedsiębiorczością uciekali przed zamordyzmem za granicę, to się ich będzie ścigać listami gończymi…

Skłócimy się z Unią, Rosją i ze Stanami, bo nie będzie Niemiec pluł nam w twarz!! Polska będzie narodem osamotnionym, otoczonym, zagrożonym, ale suwerennym i dumnym!! Bóg, Honor i Ojczyzna! I Radio Maryja!

A wszystko po to, by skupić w swoich rękach jak największą władzę – władzę, która w kolejnych wyborach za kupione populistycznie poparcie zdoła uzyskać większość konstytucyjną.

No, a wtedy konstytucja jaką znamy przejdzie do historii, choć pewnie i historię da się odpowiednio napisać na nowo. Powstanie nowa konstytucja, a na jej mocy Jarek zasiądzie na wymarzonym tronie. Nie po to jest cała ta gimnastyka i skąd inąd genialna, dalekosiężna strategia, żeby władzę absolutną oddać swojemu giermkowi. Władza ma być oficjalnie, formalnie i namacalnie w jednych rękach. W małych rękach małego człowieka o wielkich ambicjach! A takiej władzy nie wypuszcza się nigdy. Taką władzę można co najwyżej obalić krwawą rewolucją…

No, ale rewolucje zaczynają się od protestów antyrządowych… które przecież mają być niezgodne z demokracją… prawda?

Zawsze twierdziłem, że dyktatura to najlepszy ustrój, o ile dyktator jest zrównoważonym altruistą. Taki przypadek tu nie zachodzi. W Polsce zagościł paranoiczny kato-taliban w miejsce złodziejskiej i bandyckiej pseudo liberalnej PO. Co lepsze? Życie pokaże. Nam pozostaje jedynie oglądać cały ten spektakl, jak film w kinie. Jednakowy bowiem mamy wpływ na fabułę…

Tak więc trawiąc kolejną łamiącą wiadomość w TVN, czy TVP o Trybunale, pomyślcie chwilę, co stoi za tymi obrazkami. Czego ten banał, ta farsa jest zapowiedzią…

Warto również pamiętać, że nic co dzieje się teraz, nie stało się samo. To ludzie ludziom zgotowali ten PiS. Prawo i Sprawiedliwość doszło do władzy w legalnych wyborach powszechnych.

Co paradoksalne, być może ostatnich takich wyborach w najbliższych latach. Kolejne wybory mogą już bowiem wyglądać zupełnie inaczej.

Bartosz Bodnar

Bartosz Bodnar

Redaktor Bezczelny

Humanista. Kapitalista. Ateista. Od lat związany z biznesem, reklamą, marketingiem i Public Relations. Entuzjasta nowych technologii i zdrowego trybu życia. Miłośnik zwierząt. Sportowiec-amator. Pragmatyk, przeciwnik kościoła katolickiego i innych sekt. Wolnościowiec.

[et_pb_dpfullwidth_blog admin_label=”Potfolio Bartek” title=”Bartosz Bodnar – wszystkie teksty” fullwidth=”on” include_categories=”19″ show_title=”on” lightbox=”off” custom_url=”off” show_date=”on” show_excerpt=”off” arrow_placement=”on” background_layout=”light” auto=”on” auto_speed=”3000″ saved_tabs=”all”] [/et_pb_dpfullwidth_blog]
[et_pb_dpfilterable_blog admin_label=”DP Filterable Blog” fullwidth=”off” include_categories=”13,3,6″ show_title=”on” lightbox=”off” custom_url=”off” show_categories=”on” show_date=”off” show_excerpt=”off” show_more=”off” show_pagination=”off” background_layout=”light” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/et_pb_dpfilterable_blog]
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!