Nie wiedzie ci się w życiu? Podpieprz sąsiada do Skarbówki, a wszystkim wokół mów, że ukradł…
Jak odwrócić uwagę od słabych wyników firmy? Najlepiej zaatakować konkurencję przy udziale mediów.

Jak się okazuje, są firmy których boją się media… i niepoprawne materiały często finalnie trafiają na nasze biurko z prośbą o publikację. Większość odpuszczamy, ale czasami pojawia się coś wartego rozpętania medialnej burzy… z czystej uczciwości.
Tak właśnie weszliśmy w posiadanie  wewnętrznego dokumentu przygotowanego przez  nieformalnie zarządzaną przez firmę windykacyjną – Kruk S.A. Konferencję Przedsiębiorców Finansowych w Polsce, który jest elementem instrukcji przeprowadzenia prowokacji wymierzonej w swojego głównego konkurenta.

Z dokumentu wynika, że Kruk S.A., zamierza podjąć kroki w celu wykluczenia GetBack S.A. z członkostwa w tej organizacji. To jednak, jak się wydaje jest jedynie pretekstem i początkiem prawdziwej batalii z liderem i jednocześnie najmłodszą spółką na rynku zarządzania wierzytelnościami. 

Ujawniony dokument jest elementem scenariusza  zaplanowanego na najbliższy poniedziałek przez Kruk SA spotkania z dziennikarzami, którego jedynie część ma być przeznaczona na prezentację mocno wątpliwej kondycji spółki. Druga część ma być przeznaczona właśnie na atak wymierzony w GetBack SA. Celem jest nie tylko odwrócenie uwagi od niskich notowań i wyników Kruka, ale zgodnie z tym, co przekazali nam informatorzy, może nosić również znamiona działań mających na celu osłabienie konkurencji GetBack w celu wrogiego wykupu jej akcji.

Rzekomym powodem wykluczenia GetBack SA. miałoby być naruszenie zasad i podejrzenie wycieku informacji ze Spółki. Co ciekawe postępowanie w tej sprawie trwa a sam GetBack ma w tej niej status pokrzywdzonego, a nie oskarżonego.

Rzecz w tym, iż konkurencja na czele z Kruk S.A. dostrzega najwyraźniej w całej sytuacji z GetBack biznesową szansę na wrogie przejęcie dynamicznie rozwijającego się konkurenta. Wydają się nie dostrzegać jednak, że to co wydarzyło się ostatnio w GetBack (komornicy handlowali danymi osobowymi i wyłudzali ze spółki środki za nieprzeprowadzone czynności) może spowodować lawinę postępowań w stosunku do tych uczestników rynku, którzy w przeciwieństwie do GetBack bez wątpienia mają „bliskie relacje” z kancelariami komorniczymi i nie zawsze w sposób w 100% transparenty prowadzą swoje działania. 

Zapytaliśmy osoby dobrze znające ten segment rynku czy Kruk zdecyduje się na branżową wymianę ciosów. Proszący o zachowanie anonimowości (wszyscy boją się Kruka?!!) przypominają, iż to właśnie wobec Kruk toczyły się do tej pory postępowania przed organami ochrony prawnej.  Sama Spółka nie jest w kondycji pozwalającej na jakiekolwiek starcie – „działania podejmowane przez Kruk S.A. widzieć należy jako próbę odrabiania strat i przykrycia realnej, nienajlepszej sytuacji w spółce. Moment nie jest przypadkowy, GetBack zapowiada kolejną emisję obligacji i umocnienie pozycji na rynku. To może niepokoić jej głównego konkurenta”

Pytany w tej sprawie przez nas radca prawny Grupy GetBack mec. S. Frejowski odpowiada, iż takie sygnały rzeczywiście doszły do Spółki i GetBack jest przygotowany do każdej ewentualności, a w celu ochrony dobrego imienia i renomy Spółki podejmuje zawsze adekwatne działania prawne. Ewentualne naruszenia spotkają się z adekwatną i natychmiastową reakcją prawną, nie wyłączając kwalifikacji prawnokarnej dla osób kierujących działaniami wymierzonymi w GetBack. 

Pozostaje nam czekać do najbliższego poniedziałku. Przekonamy się, czy Kruk faktycznie zagra nieczysto, czy może jednak wyprze się udziału we wspomnianym planowanym procederze. 

Ps. Jakby co, to wspomniany dokument leży w sejfie do wglądu prokuratury 🙂

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!