http://polska.newsweek.pl/andrzej-duda-niewygodne-rachunki-prezydenta,artykuly,369082,1.html

[et_pb_section admin_label=”section”][et_pb_row admin_label=”row”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text admin_label=”Tekst” background_layout=”light” text_orientation=”left” text_font_size=”19″ use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Źródło zdjęcia: http://polska.newsweek.pl/andrzej-duda-niewygodne-rachunki-prezydenta,artykuly,369082,1.html

 

Powinno być „Łaska”, ale to byłoby zbyt… po polsku i absolutnie nie oddawałoby charakteru, wymiaru i znaczenia tego, co właśnie miało miejsce… A stało się coś z gruntu antypolskiego!

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej położył właśnie laskę na całym swoim wizerunku oraz na majestacie sprawowanego urzędu. Położył laskę na całej tej części społeczeństwa, którą miał do siebie przekonać nową jakością sprawowania władzy. Położył laskę na dobrych zwyczajach, na elementarnej przyzwoitości, na podstawach demokracji. Powiem więcej – demokracja i elementarna polityczna, ale i ludzka przyzwoitość właśnie zostały brutalnie zgwałcone. Zgodnie z prawem.

Bo choć jego decyzja była zgodna z prawem, to jednak głównie dlatego, że prawo nie przewidziało takiego przypadku. Twórcom prawa do łbów nie przyszło, że Głowa Państwa odwali kiedyś taki numer! Co innego Prawo i Sprawiedliwość. Oni przewidzieli. Nawet Putin próbuje stwarzać jakieś pozory demokratycznej formy sprawowania rządów. PiS, wręcz przeciwnie. PiS właśnie pokazuje, kto tu teraz rządzi…

Po raz pierwszy w historii Rzeczypospolitej Polskiej, Prezydent korzystając z przysługującego mu prawa łaski, ułaskawił kryminalistę skazanego nieprawomocnym (póki co) wyrokiem sądu na trzy lata bezwzględnego więzienia i 10 letni zakaz sprawowania urzędów. To chory, nieprzyzwoity, niegodny i perfidny precedens… ale nie to jest najgorsze.

Prezydenci wcześniejszych kadencji również uniewinniali kryminalistów, nawet takich, jak Słowik. Oni jednak nie kreowali się na Rycerzy Chrystusa i nie udawali, że wraz z ich kadencją prawo i dobre obyczaje wrócą na salony…

Ten konkretny akt łaski opatrzony został stwierdzeniem, że „Prezydent zwalnia sąd z wydania politycznego wyroku”. A właśnie ten akt łaski był jedną z najbardziej politycznych interwencji w niezawisłe sądownictwo w historii! Decyzji wydanych nawet nie przez Prezydenta, a przez Prezesa, co tylko podkreśliło i tak już rażącą marionetkowość tego pierwszego.

W końcu ten akt łaski – uwolnienie od zarzutów kryminalisty wykorzystującego CBA do osobistej wendetty, był podwaliną pod powołanie tego człowieka na Ministra Rzeczypospolitej Polskiej! Ministra koordynatora Służb Specjalnych, czyli w założeniu tych, które mają stać na straży prawa i bezpieczeństwa narodowego.

Po takiej decyzji, Służby Specjalne będą z pewnością stały na straży Prawa… i Sprawiedliwości. To pewne.

Prezydent położył laskę na demokracji i państwie prawa. I ujdzie mu to na sucho, bo zrobił to na początku sprawowania urzędu.

Podobnie jak ja, ludzie pokrzyczą przez dwa tygodnie, a później temat się rozmyje. Pod koniec kadencji nikt już tego nie będzie pamiętał. Wrzuci się jeszcze kilka populistycznych decyzji przed wyborami i po pięciu latach ta wczorajsza decyzja będzie już jedynie chichotem historii.

PiS chce zmienić konstytucję. Chce ustroju prezydenckiego na wzór modelu amerykańskiego, gdzie władza leży de facto w jednych rękach.

Dostaliśmy przedsmak takiej władzy. I jedyne co możemy zrobić, to wytrzeć ślinę z twarzy i ponarzekać na deszcz.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section][et_pb_section admin_label=”Sekcja” fullwidth=”on” specialty=”off” transparent_background=”off” allow_player_pause=”off” inner_shadow=”off” parallax=”off” parallax_method=”off” padding_mobile=”off” make_fullwidth=”off” use_custom_width=”off” width_unit=”on” make_equal=”off” use_custom_gutter=”off” gutter_width=”3″][et_pb_fullwidth_image admin_label=”Obraz w pełnej szerokości” saved_tabs=”all” global_module=”697″ src=”http://niepoprawnipolitycznie.com/wp-content/uploads/2015/11/Zrzut-ekranu-2015-11-04-12.51.25.png” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” animation=”fade_in” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/et_pb_fullwidth_image][/et_pb_section][et_pb_section admin_label=”Sekcja” fullwidth=”off” specialty=”on” transparent_background=”off” allow_player_pause=”off” inner_shadow=”off” parallax=”off” parallax_method=”off” padding_mobile=”off” make_fullwidth=”off” use_custom_width=”off” width_unit=”on” make_equal=”off” use_custom_gutter=”off” gutter_width=”3″ parallax_1=”off” parallax_method_1=”off”][et_pb_column type=”1_3″][et_pb_team_member admin_label=”Bartek” name=”Bartosz Bodnar” image_url=”http://niepoprawnipolitycznie.com/wp-content/uploads/2015/11/Ja.jpg” animation=”off” background_layout=”light” header_font_size=”18″ body_font_size=”14″ use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” position=”Redaktor Bezczelny” facebook_url=”https://web.facebook.com/bartosz.bodnar.31″ saved_tabs=”all”] [/et_pb_team_member][/et_pb_column][et_pb_column type=”2_3″ specialty_columns=”2″][et_pb_row_inner admin_label=”Wiersz”][et_pb_column_inner type=”1_2″ saved_specialty_column_type=”2_3″][et_pb_text admin_label=”Tekst” background_layout=”light” text_orientation=”left” text_font_size=”14″ use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Humanista. Kapitalista. Ateista. Od lat związany z biznesem, reklamą, marketingiem i Public Relations. Entuzjasta nowych technologii i zdrowego trybu życia. Miłośnik zwierząt. Sportowiec-amator. Pragmatyk, przeciwnik kościoła katolickiego i innych sekt. Wolnościowiec.

[/et_pb_text][/et_pb_column_inner][et_pb_column_inner type=”1_2″ saved_specialty_column_type=”2_3″][et_pb_social_media_follow admin_label=”Przyciski społecznościowe” link_shape=”rounded_rectangle” background_layout=”light” url_new_window=”off” follow_button=”on”] [et_pb_social_media_follow_network social_network=”facebook” url=”https://web.facebook.com/NiepoprawniPolitycznieOfficial/?ref=bookmarks” skype_action=”call” bg_color=”#3b5998″] facebook [/et_pb_social_media_follow_network][et_pb_social_media_follow_network social_network=”twitter” url=”https://twitter.com/NiepoprawniPol” skype_action=”call” bg_color=”#00aced”] Twitter [/et_pb_social_media_follow_network] [/et_pb_social_media_follow][/et_pb_column_inner][/et_pb_row_inner][/et_pb_column][/et_pb_section][et_pb_section admin_label=”Sekcja” fullwidth=”on” specialty=”off”][et_pb_dpfullwidth_blog admin_label=”Potfolio Bartek” title=”Bartosz Bodnar – wszystkie teksty” fullwidth=”on” include_categories=”19″ show_title=”on” lightbox=”off” custom_url=”off” show_date=”on” show_excerpt=”off” arrow_placement=”on” background_layout=”light” auto=”on” auto_speed=”3000″ saved_tabs=”all”] [/et_pb_dpfullwidth_blog][/et_pb_section][et_pb_section admin_label=”Sekcja” fullwidth=”off” specialty=”off”][et_pb_row admin_label=”Wiersz”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_dpfilterable_blog admin_label=”DP Filterable Blog” fullwidth=”off” include_categories=”7,4,6″ show_title=”on” lightbox=”off” custom_url=”off” show_categories=”on” show_date=”off” show_excerpt=”off” show_more=”off” show_pagination=”off” background_layout=”light” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/et_pb_dpfilterable_blog][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

10 thoughts on “Pierwsza Laska Prezydenta

 1. To miał być prezydent wszystkich Polaków a okazało się niestety inaczej,
  prezydent państwa demokracji parlamentarnej zawłaszcza sobie państwo
  pozwalając powołanemu z wyrokiem ministrowi działać – tylko pytanie dla dobra kogo, czy czego? !

 2. W pełni podzielam twoje oburzenie na decyzję prezydenta dotyczącą ułaskawienia Kamińskiego. To decyzja na polityczne zamówienie, niegodna głowy państwa. Do tego jeszcze kombinacje razem z PiS-em przy Trybunale Konstytucyjnym, zapowiedzi podporządkowania sobie mediów publicznych, prokuratury, ideologizacja nauki , edukacji i kultury. To uderzenie w fundament państwa demokratycznego. To czyszczenie pola przed zawładnięciem państwa w kierunku autorytarnym, gdzie władza, zamiast służyć wolnym obywatelom, będzie narzucać im swoją wizję świata. Szykuje się zamach na polską wolność, na prawa obywatelskie, na konstytucję i państwo prawa. Nie można na to pozwolić – Kaczyński rękami dyspozycyjnego prezydenta i marionetkowej premier wypowiada wojnę polskiej demokracji i naszej obywatelskiej wolności. Polacy bronili wolności przed zaborcami, komunistami, faszystami – będą jej bronić przed Kaczyńskim i jego pisowskim zagonom.
  Ps
  Nie można określać Kamińskiego jako kryminalisty. Nie możesz, Bartku, skazywać go przed orzeczeniem sądu. Nie możesz sam ferować wyroków, bo czyniąc to upodobniasz się do tych, których krytykujesz i potępiasz. Występując w obronie prawa i dobrych obyczajów, nie można jednocześnie ich łamać.

 3. Powiem tak – bardzo spodobał mi się tekst http://niepoprawnipolitycznie.com/jestem-rasista-jestem-ksenofobem/ bo odzwierciedlał wszystkie moje poglądy. Tu się z Tobą nie zgodzę. Czy człowiek, który stosując nawet niezgodne z obowiązującym prawem, działania mające na celu wyeliminowanie prawdziwych przestępców, sam jest kryminalistą? Myślę, że to za mocne słowa… Fakt, został skazany w pierwszej instancji. Może nie działał zgodnie z prawem, ustawami… Ale czy całe prawo, ustawy są ok? Dla mnie ktoś kto eliminuje wszelkie przejawy złych działań, bez względu na podjęte środki, nie zasługuje na karę….

  1. Nie masz racji, Tomku. Prawo należy stosować zawsze, a nie zastanawiać się, czy jest ok. Urzędnik szczególnie musi stosować prawo. Żaden, nawet najbardziej szczytny cel nie usprawiedliwia łamania prawa. Władza ma zbyt wiele narzędzi – cały aparat przemocy – więc wciąż musimy patrzeć jej na ręce i kontrolować ją, bo w każdej chwili zamiast nam służyć, może nas zniewolić. Szczególnie władza pisowska, która nie ukrywa ciągotek autorytarnych. Wolności człowieka bardziej zagraża przestępca z kręgów władzy niż pojedynczy rzezimieszek.

   1. Dlatego mnie ku….wica bierze, jak czytam takie teksty. Popatrz na filmik ze zbiórki PO we Wrocławiu. Ktoś rzucił Tuskowi, że jakiś facet, który kiedyś miał coś wspólnego z PiSem zachował stanowisko w UWoj., czy w sejmiku. Pada prosta odpowiedź Tuska: Gonić pisiora ze dwora. I koleś wyleciał z roboty.

   2. IreQ… nie widzę związku z omawianą sprawą. Nie twierdzę że nie mówisz prawdy, choć o sprawie nie słyszałem. Ale nie zmienia ona nic w tej dyskusji. Prezydent robiący laskę swoim politycznym mocodawcom, ułaskawiający „in blanco” skazanego za nadużycie władzy, już namaszczonego na nowe stanowisko pupilka tychże ? Na prawdę nie widzisz w tym nic złego ? Na prawdę wydaje Ci się, że kiedy PiS łamie prawo, należy zastanowić się poważnie nad słusznością prawa ?? Aż tak bardzo naładowałeś sobie głowę prawicową publicystyką, że nie widzisz co tu się wyprawia ? Nie jestem zwolennikiem PO, ale to co wyprawia nowa administracja w imię zemsty jest co najmniej bezczelne, a obiektywnie wręcz groźne dla kraju. Konsekwencje takich działań mogą być bardzo nieprzyjemne dla nas wszystkich.

  2. Cały problem, że Kamiński działał zgodnie z obowiązującym prawem.
   To jest negatyw sprawy z Sawicką. Wiadomo, że wzięła łapówkę i została uniewinniona. Kij jej w d…, ale wsadzić niewinnego człowieka na trzy lata, żeby szmatławce mogły napisać o kryminalistach w PiSie to przesada. Delikatnie mówiąc.

 4. A jakie jest Wasze zdanie w temacie prawdopodobnych, bo jeszcze oficjalnie nie podanych, informacji o nadużyciach poprzedniego prezydenta i jego świty?
  Mam na myśli zawłaszczenie mienia i wielkie rozdawnictwo publicznych pieniędzy oraz ekstra nagrody i mega odprawy?
  Tak na marginesie, to chyba nikt przytomny nie spodziewał się, że Duda zawaha się w tej kwestii. Podobnie działała poprzednia ekipa – kryła swoich, patrz afera podsłuchowa. Taka nasza polityka, świnie przy korycie się zmieniły…

 5. Proszę jeszcze posłuchać tekstów o „dorzynaniu watachy” tj. PiSu, dowiedzieć się ile Kamiński miał spraw sądowych, ile zapadło wyroków skazujących na podstawie jego „zbrodniczego” śledztwa oraz kim jest sędzia, który wydał wyrok skazujący.
  Puenta: wg statystyk więcej ludzi wierzy w prawdomówność Palikota niż w bezstronność sądów III RP.

  1. Ja ze swojej strony proponuję poczytać o „spieprzaj dziadu”, „małpie w czerwonym”, „czarownicy” i tym jak Lech Kaczyński przepraszał Rydzyka za swoja żonę, sprawie doktora G i Barbary Blidy, lądowaniu w Gruzji, agencie Tomku i całokształcie twórczości CBA, żartobliwie zwanego ABC. Proponuję poszukać informacji o wydanych w ramach rozmontowania WSI informatorach służb w Afganistanie, podczas misji naszego wojska i oślepieniu służb jakie z tego wynikło… ot tak z pamięci teraz po latach piszę. Lata panowania PiS da się podsumować następująco – codziennie nowa porcja gównianych wiadomości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *